
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 521/5480/20 3/521/3408/20
27 квітня 2020 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого Кузьменко Н.Л.
при секретарі Рєутовій А.Б.
представника Одеської митниці ДФС Євдокімова Д.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу, що надійшла з Одеської митниці ДФС, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Озеряни Борщівського району Тернопільської області, не працюючого, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про порушення митних правил, передбачених ч.6 ст. 470 МК України
ВСТАНОВИВ:
05.11.2019 об 11 годині 21 хвилину в зону митного контролю пункту пропуска «Виноградівка-Вулканєшть» митного поста «Ізмаїльський» Одеської митниці ДФС прибув рейсовий автобус марки «SETRA», державний номер НОМЕР_1 , який прямував з Україні (м. Болград) в Молдову (м. Кагул) з пасажиром, громадянином України ОСОБА_1 .
Під час здійснення митного контролю та перевірки документів та відповідно до інформації АСМО «Інспектор» розділу «Електронний журнал пасажирського пункту пропуску» встановлено, що 03.04.2018 о 22:39:03 годині громадянин України ОСОБА_1 ввіз на митну територію України транспортний засіб особистого користування марки - легковий автомобіль марки «FORD FOCUS», державний номер НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , країна реєстрації Литва, через відділ митного оформлення №1-4 пункту пропуску "Нові Яриловичі-Нова Гута» митного поста «Нові Яриловичі" Чернігівської митниці ДФС, в митному режимі «транзит», тобто оформлений із звільненням від сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів, лише з метою транзиту через митну територію України.
З дати ввезення 03.04.2018 автомобіль марки «FORD FOCUS», державний номер НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , країна реєстрації Литва, згідно з інформацією, наявною в базі даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС та Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор», митний кордон не перетинав та з митної території України не виїжджав.
Для продовження строку транзиту громадянин України ОСОБА_1 до митних органів не звертався, підтверджуючих документів на момент заведення справи про порушення митних правил, Одеській митниці ДФС ним не надано.
Відповідно до інформації, наявної в розділі “Заяви підприємств та осіб” програми АСМО “Інспектор” станом на 05.11.2019 громадянином України ОСОБА_1 не було надано до митних органів України відповідних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили чи протиправних дій третіх осіб, видані компетентними органами (установами) та засвідчені в установленому порядку.
На підставі викладених обставин, 05.11.2019 року посадовою особою Одеської митниці ДФС відносно ОСОБА_1 було складено протокол про порушення митних правил №2951/50000/19 за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.6 ст. 470 МК України.
Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006р., суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 03.04.2008р. у справі «Пономарьов проти України» (заява №3236/03) вказує, що сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
ОСОБА_1 в судове засіданні не з`явився, про дату та час розгляду повідомлений належним чином, заяв та клопотань про відкладення не надходило.
Представник Одеської митниці ДФС у суді протокол підтримав, та вважав, що вина доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 90 Митного кодексу України, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 93 Митного кодексу України: товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, повинні: перебувати у незмінному стані, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування і зберігання; не використовуватися з жодною іншою метою, крім транзиту; бути доставленими у орган доходів і зборів призначення до закінчення строку, визначеного статтею 95 цього Кодексу; мати неушкоджені засоби забезпечення ідентифікації у разі їх застосування.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 95 Митного кодексу України для автомобільного транспорту встановлено строк транзитних перевезень 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Згідно ч.1 ст. 102 Митного кодексу України митний режим транзиту завершується вивезенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей режим, за межі митної території України. Таке вивезення здійснюється під контролем органу доходів і зборів призначення.
Згідно ч.4 ст. 102 Митного кодексу України, митний режим транзиту також завершується поміщенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення в інший митний режим при дотриманні вимог, встановлених Митним кодексом України.
Станом на день складання протоколу про порушення митних правил 05.11.2019 транспортний засіб марки «FORD FOCUS», державний номер НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , країна реєстрації Литва за межі митної території України не вивезений, в інший митний режим не поміщений.
Моментом закінчення триваючого правопорушення є його припинення винною особою або виявлення компетентним органом.
Законом України № 2725-VIII від 16.05.2019 статтю 470 МК України викладено в новій редакції, зміни вступили в дію з 22.08.2019.
Частина 6 ст. 470 МК України (в редакції від 22.08.2019) передбачає відповідальність за перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Незважаючи на прийняття і набрання чинності законом, який диференціював перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення і посилював відповідальність в залежності від конкретного строку перевищення, ОСОБА_1 до часу складення протоколу 05.11.2019 своє зобов`язання не виконав і продовжував протиправну бездіяльність.
Отже, вчинене ОСОБА_1 триваюче правопорушення, яке виявлене на час дії нового закону, слід кваліфікувати за ч.6 ст.470 МК України.
Викладені вище обставини встановлені при провадженні по даній справі та підтверджуються наступними доказами: протоколом про порушення митних правил №2951/50000/19 від 05.11.2019, службовими записками інспектора митниці та іншими матеріалами.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення передбаченого ч.6 ст. 470 МК України.
При визначенні виду стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність правопорушника згідно зі ст. ст. 34, 35 КУпАП суд не вбачає.
19 грудня 2019 року Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 та 481» Розділ XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України доповнено пунктом 9-5 такого змісту: вчинення порушень митних правил, передбачених частинами п`ятою та шостою статті 470 цього Кодексу, виявлених у період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою зазначеної статті.
Частина 3 статті 470 МК України передбачала застосування стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про застосування до ОСОБА_1 стягнення, в межах санкції ч.3 ст. 470 МК України у виді штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст.ст.458, 467, 481,522,527 МК України, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст. 470 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 (сорок) коп. (Отримувач: УК у м. Одесі/Малиновськ.р-н/22030101. Код отримувача:(ЄДРПОУ)38016923. Номер рахунку: UA138999980313121206000015007. Код банку (МФО): 899998. Банк отримувача: Казначейство України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Н.Л. Кузьменко