Постанова № 89005975, 06.02.2020, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
06.02.2020
Номер справи
334/7230/19
Номер документу
89005975
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 06.02.2020

Справа № 334/7230/19

Провадження № 3/334/42/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Турбіна Т.Ф., за участю представника Дніпровської митниці Держмитслужби Катрич К.Ю., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил у відношенні:

громадянина Туреччини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження м. Ізмір (р. Туреччина), паспорт № НОМЕР_1 , виданий 14.06.2016 органом T.C. Kiev DE, посвідка на тимчасове проживання в Україні від 05.12.2018 № НОМЕР_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , працюючого ПП Деміркіран, проживаючого: АДРЕСА_1 ,

за ст. 471 Митного кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

01.09.2019, о 09 год. 40 хвилин в зоні митного контролю залу «на приліт» міжнародного аеропорту м. Запоріжжя (вул. Блакитна, 4) під час оформлення у митному відношенні багажу та ручної поклажі пасажирів рейсу № 432 «Сабіха - Запоріжжя» авіакомпанії «PEGASUS AIRLINES», громадянин Туреччини ОСОБА_3 самостійно обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», де митний контроль здійснюється у спрощенному порядку (без заповнення митної декларації). Після перетину громадянином «зеленої смуги», за допомогою системи «Rapiscan», під час проведення митного контролю виявлено, що у дорожній валізі сірого кольору з багажним стікером № НОМЕР_4 , поряд з особистими речами, без ознак приховування, знаходяться лікарський засіб «Benical» у кількості 4 (чотири) блістера по 10 таблеток в кожному загалом 40 таблеток, що містить прекурсор «псевдоефедрин» у сумарній кількості 1,2 г., який віднесений до списку 1 таблиці ІV Постанови Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року №770. Будь-яких медичних рекомендацій для застосування лікарських виробів громадянин Туреччини ОСОБА_1 при собі не мав.

Таким чином, громадянин Туреччини ОСОБА_1 порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив через «зелений коридор» предмети, обмежені до такого переміщення через митний кордон України, у зв`язку з чим Запорізькою митницею ДФС відносно правопорушника 01.08.2019 року було складено протокол про порушення митних правил № 0132/11200/19 за ст.471 МК України.

Лікарський засіб «Benical», який є безпосереднім предметом порушення митних правил, тимчасово вилучено протоколом про порушення митних правил № 0132/11200/19 та 02.09.2019 року передано на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, однак в своїх письмових поясненнях, наданих 01.09.2019 року пояснив, що лікарський засіб «Benical» віз для особистих цілей. Про те, що вказаний лікарський засіб містить прекурсор не знав. Винним у вчиненні митних правил себе визнає та просить розглянути справу за його відсутності.

Представник Запорізької митниці, у судовому засіданні, протокол підтримала.

Вислухавши думку представника Запорізької митниці, дослідивши надані суду матеріали, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що повинно бути доведене шляхом надання доказів.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.

Митне оформлення незареєстрованих лікарських засобів, призначених для індивідуального використання громадянами, які не належать до особистих речей громадян, здійснюється після отримання митними органами листа-повідомлення Міністерства охорони здоров`я України згідно з додатком 1 до цього Порядку щодо можливості ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів або відповідного електронного повідомлення.

У відповідності до «Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 26.04.2011 №237, ввезення громадянами на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, призначених для індивідуального використання, які належать до особистих речей громадян (переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина), можливо в таких обсягах: у кількості, що не перевищує п`яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини); в кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім`я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров`я.

Згідно п.5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до положень п. 6 ст. 366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Але, таке звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Стаття 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, і тягне за собою накладення покарання у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

З огляду на вищевказане, суд приходить до висновку, що винуватість громадянина Туреччини ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджена матеріалами справи: протоколом про порушення митних правил, письмовими поясненнями порушника, службовою запискою, висновками експерта.

Враховуючи характер правопорушення та особу порушника, який повністю визнав себе винним в порушенні митних правил України та зобов`язувався в майбутньому більше не порушувати їх, суд приходить до висновку про необхідність накладення на громадянин Туреччини ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предмету правопорушення.

Відповідно до ст. 519 МК України витрати у справі про порушення митних правил складаються з видатків на інвентаризацію, зберігання, перевезення (пересилання) товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, а також з інших понесених органами доходів і зборів витрат на провадження або розгляд справи. Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0132/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 02.09.2019 становить - 0,00024 Євро. За період з 02.09.2019 року (дата розміщення на складі митного органу вилучених лікарського засобу) до дати розгляду справи минуло 158 календарних днів. Згідно офіційного курсу НБУ, станом на день розгляду справи курс Євро по відношенню до національної валюти (гривні) склав 27,3152 гривень за 1 (один) Євро.

А тому, з огляду на вказане, суд приходить до висновку, що з правопорушника підлягають стягненню понесені митним органом витрати по зберіганню предметів порушення митних правил на складі у розмірі 1,04 грн. (0,00024 Євро Х 158 календарних днів Х 27,3152 грн.).

Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0132/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: UA518201720313211003201162145, МФО: 820172, ЄДРПОУ: 43350935, отримувач: Дніпровська митниця Держмитслужби.

Крім того, положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Згідно ст. 7 Закону України «Про судовий збір» суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 грн. на користь держави.

Керуючись ст.ст. 366, 519, 520, 522- 525, 471 Митного Кодексу України,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним громадянина Туреччини ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.

Конфіскувати у громадянина Туреччини ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) на користь держави товари: лікарський засіб «Benical» у кількості 4 (чотири) блістера по 10 таблеток в кожному, вартістю 80,00грн., які було вилучено протоколом про порушення митних правил від 01.08.2019 року № 0132/11200/19 та знаходиться у Запорізькій митниці ДФС.

На підставі ст. 519, 520 МК України стягнути з громадянина Туреччини ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) на користь Дніпровської митниці Держмитслужби понесені митним органом витрати у розмірі 1,04 грн. (одна гривня 04 коп.).

Стягнути з громадянина Туреччини ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Турбіна Т. Ф.