
Справа № 628/940/20
Провадження №3/628/230/20
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2020 року Куп`янський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого судді - Клімової Світлани Вікторівни
при секретарі - Бавики Л.М.,
за участю: прокурора - Шершньова Є.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Куп`янську справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Харківській області щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, розлученого, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
- права, передбачені ст..268 КУпАП – роз`яснені,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи звільненим майстром лісу ДП «Куп`янське лісове господарство», суб`єктом декларування, згідно з підпунктом «е» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VІІ, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно подав декларацію після звільнення, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 16.05.2019, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Встановлено, що згідно наказу № 92-к від 15.07.2008 ОСОБА_1 з 10.07.2008 призначено на посаду майстра лісу Сеньківського лісництва.
Також згідно наказу № 130-к від 03.10.2019 ОСОБА_1 , було звільнено з посади майстра лісу обходів № 7,8 - 03.10.2018 року за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України), підставою звільнення є заява ОСОБА_1 .
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до статті 1 Закону №1700-УІІ визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до частини 1 статті 65 Закону №1700-УП за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
У відповідності до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті З Закону №1700-УІІ посадові та службові особи державної лісової охорони віднесено до суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Положення про державну лісову охорону» від 16.09.2009 № 976 майстер лісу є посадовою особою державної лісової охорони.
У відповідності до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно частини 2 статті 45 Закону №1700-VII, особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданим деклараціями.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексу - Національне агентство) від 13.02.2020 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування :1)щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація;2) декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті З Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування;3) декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті З Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація;4) декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону до призначення або обрання особи на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством.
На виконання вимог пункту 2 частини 2 статті 45 Закону, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади майстра лісу ДП «Куп`янського лісгоспу», 16.05.2019 несвоєчасно подав декларацію після звільнення на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, шляхом відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання https://public.nazk.gov.Ua/declaration/l 100Ь50сі-3013-4а21-Ь457-9512275есіЗа5.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , в порушення пункту 2 частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно подав декларацію після звільнення чим, вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172 -6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою провину в скоєнні правопорушення, підтвердив той факт, що дійсно після звільнення з ДП «Куп`янський лісгосп» не подав декларацію в електронному режимі, бо не знав, що потрібно таку декларацію подавати. Подав пізніше, а саме 16.05.2019 року. Щиро кається в скоєному.
Заслухавши прокурора, з`ясувавши думку правопорушника, дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.
Так, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 229 від 17.04.2020 року підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст.. 172-6 ч.1 КУпАП.
Повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 08.04.2019 року підтверджується факт неподання ОСОБА_1 декларації після звільнення за 2018 рік.
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію як особа яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення) 16.05.2019 року.
Статутом Державного підприємства « Куп`янське лісове господарство» затвердженого Наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 13.08.2017 року за № 385 підтверджується правовий статус та порядок діяльності та припинення підприємства.
Наказом ДП « Куп`янське лісове господарство» за № 92-к від 15.07.2008 року підтверджується факт прийняття ОСОБА_1 на посаду майстра лісу Сенківського лісництва з 10.07.2008 року.
Наказом ДП « Куп`янський лісгосп» за № 130-к від 03.10.2018 року підтверджується факт звільнення 03.10.2018 року ОСОБА_1 майстра лісу Сенківського лісництва за власним бажанням.
Попередженням про встановлені Законом України « Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на роботу, ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис 05.01.2011 року.
Службовою характеристикою від 16.03.2020 року підтверджується, що ОСОБА_1 працював в ДП « Куп`янський лісгосп» в Сенківському лісництві з 10.07.2008 року майстром лісу по 03.10.2018 рік. За час роботи зарекомендував себе як дисциплінований, старанний робітник. Трудову дисципліну не порушував. Роботу у своєму обході організував і контролював на належному рівні. Всі планові завдання виконував якісно та своєчасно. Підвищував свій професійний рівень. Користувався авторитетом та повагою в колективі.
Довідкою про заробітну плату підтверджується факт нарахування заробітної плати ОСОБА_1 ..
Посадовою інструкцією майстра лісу підтверджуються посадові обов`язки. ( а.с. 2-38)
Об`єктивна сторона статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктивна сторона діяння, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає лише у формі умислу, коли особа, яка вчинила правопорушення, усвідомлювала противоправний характер своєї дії чи бажала їх або свідомо допустила настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП).
Про прямий умисел ОСОБА_1 свідчить розписка - попередження про дотримання антикорупційного законодавства, з якими він був ознайомлений під підпис.
Об`єктивною ознакою ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України є несвоєчасне подання без поважних причин декларації.
Відповідно Роз`яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебування (тримання) під вартою тощо.
Під час збору матеріалу не встановлено фактів, які можна розцінити як поважну причину, про що зазначає ОСОБА_1 у своєму поясненні.
Таким чином в судовому засіданні знайшло своє підтвердження те, що ОСОБА_1 несвоєчасне подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, усвідомлював противоправний характер своїх дій та свідомо допустила настання цих наслідків, про які був своєчасно ознайомлений під підпис, що свідчить Пам`ятка-попередження про дотримання антикорупційного законодавства.
Таким чином, суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини які пом`якшують відповідальність правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір по справі стягнути з правопорушника.
Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6 ч.1, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. на користь держави.
Штраф має бути сплачений правопорушником на розрахунковий рахунок: UA708999980313080106000020013, код ЄДРПОУ: 37813292, отримувач: Куп`янське УДКСУ/м. Куп`янськ, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 420,40 грн. на такі реквізити рахунку: рахунок UA908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, отримувач : ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, пункт з таблиці ставок судового збору 5.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Куп`янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя С.В. Клімова