
Справа № 353/197/20
Провадження № 3/353/115/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2020 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю секретаря судового засідання Кулика А.В., прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області Богусевича І.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідуань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, депутата Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, непрацюючого, гр. України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2019 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, а фактично подав дану декларацію 20.01.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Грушківської сільської ради та Грушківського сільського голови» № 1-1/2015 від 04.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради ОСОБА_1 , будучи депутатом Грушківської сільської ради, є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2 ч. 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 20.01.2020 року.
Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, то необхідною граничною датою подання ним вищевказаної декларації є 31.03.2019 року.
Таким чином ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор ОСОБА_2 вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст.268 КУпАП. Повідомив, що жодних заяв та клопотань, поштою не направляв, до канцелярії суду не подавав, на адресу електронної пошти суду не надсилав.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав, пояснив, що йому було відомо про те, що до 01.04.2019 року він має подати декларацію. На даний час він подав декларацію. Розкаявся у вчиненому та просив сувого його не карати.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 79 від 03.03.2020 року (а.с. 5-10), який складений старшим оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Рубас І.В., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 20.01.2020 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, тоді як граничний термін подачі був 31.03.2019 року; рапорті старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майора поліції Рубас І.В. від 02.03.2020 року (а.с. 11), яка доповіла, що нею було виявлено факт можливого порушення ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», депутатом Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 , а саме несвоєчасне подання декларації за 2018 рік; скріншоту інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 12, 13-16), з якої вбачається що ОСОБА_1 подав електронну декларацію за 2018 рік - 20.01.2020 року; рапорті старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних рохслідувань Національної поліції України майора поліції Рубас І.В. від 02.03.2020 року (а.с. 17), яка доповіла, що нею проводився збір матеріалів щодо можливого порушення ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», депутатом Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 , а саме несвоєчасне подання декларації за 2018 рік; копії рішення Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області першої сесії VII демократичного скликання від 04.11.2015 року за № 1-1/2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Грушківської сільської ради та Грушківського сільського голови Тлумацького району Івано-Франківської області» зі списком депутатів (а.с. 18-19), з якого вбачається, що ОСОБА_1 міститься у списку депутатів Грушківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
Суд враховує також дані про особу винного, а саме те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується та негативно ставиться до вчиненого.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (Вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахуноку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 420 (Чотириста двадцять) грн. 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
СуддяН. І. Лущак