Постанова № 88989992, 29.04.2020, Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
29.04.2020
Номер справи
178/214/20
Номер документу
88989992
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/214/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 квітня 2020 року Суддя Криничанського районного суду Дніпропетровської області Берелет В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, в.о. начальника автомобільних доріг у Дніпропетровській області, місце роботи: м.Дніпро вул.Воскресенська, 24

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ :

25 грудня 2019 року о 20.00 год. на 155км автодороги М-04 Знамянка-Лугаськ-Ізварено Криничанського району Дніпропетровської області, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, відповідальною за належне утримання вказаної ділянки автомобільних доріг, не вжив своєчасних заходів з ремонту проїзної частини, а за неможливості це зробити, не вжив заходів з огородження та позначення відповідними дорожніми знаками, що у свою чергу стало супутньою причиною ДТП за участю автомобіля «SHKODA», н/з НОМЕР_1 під керування водія ОСОБА_2 .

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав, пояснивши, що він не є суб`єктом даного адміністративного правопорушення, оскільки було укладено договір з ТОВ «Автомагістраль-Південь» і вони є виконавцями ремонту доріг.

Вислухавши ОСОБА_1 , вивчивши додані до матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , суд дійшов наступного.

У судовому засіданні ОСОБА_1 посилався на те, що відповідальність за ремонт доріг несе ТОВ «Автомагістраль-Південь» у відповідності до укладеного договору №ЕУ-А-3 від 22 квітня 2019 року, згідно п.6 п.п.6.1.1 Положення про Службу автомобільних доріг у Дніпропетровській області, затвердженого наказом Державного агентства автомобільних доріг України від 29.07.2019 р. №240, Служба має право укладати з суб`єктами господарювання, незалежно від підряд кування та форми власності, контракти (договори), як правило, на конкурсних засадах на виконання робіт або надання послуг з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, та їх складових, тому вважає, що ТОВ «Автомагістраль-Південь» є суб`єктом адміністративного правопорушення.

У відповідності до п.7.2. вищевказаного Положення, начальник служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області несе відповідальність за стан та розвиток мережі автомобільних доріг у Дніпропетровській області; відповідає за реалізацію державної політики стосовно розвитку та утримання існуючої мережі автомобільних доріг у Дніпропетровській області.

Статтею 13 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що орган державного управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за:

1) стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування;

2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування;

3) відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування у порядку, визначеному законом;

4) відповідність нормативно-правовим актам розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об`єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв;

5) цільове використання бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування;

6) санітарний та екологічний стан автомобільних доріг загального користування та їх смуг відведення.

Згідно ст. 13 Закону України «Про автомобільні дороги України», орган державного управління автомобільними дорогами загального користування несе відповідальність за стан автомобільних доріг загального користування та за відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг.

Відповідно до Закону України «Про автомобільні дороги» суб`єктом адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.140 КУпАП є посадові особи Служби автомобільних доріг.

У відповідності до ст. 32 Закону України «Про автомобільні дороги» користувачі автомобільних доріг мають право на: безперервні, безпечні та зручні умови руху; отримання оперативної інформації про дорожні умови та напрямки руху; відшкодування збитків у порядку, визначеному законом.

Відповідно до ст.32-1 Закону України «Про автомобільні дороги» оповіщення користувачів автомобільних доріг загального користування про строки та порядок тимчасового обмеження або припинення руху транспортних засобів здійснюється шляхом встановлення за погодженням із відповідним підрозділом Національної поліції на відповідній ділянці автомобільної дороги інформаційно-вказівних дорожніх знаків із зазначенням строку, причини обмеження чи припинення руху і маршруту об`їзду, а також розміщення інформації про це на офіційному веб-сайті відповідного органу

Вказаним адміністративним правопорушенням, була завдана шкода автомобілю «SHKODA», н/з НОМЕР_1 , під керування водія ОСОБА_2 , яка несла небезпеку для здоров`я та життя громадянина України та створено аварійну обстановку.

Диспозиція ч.4 ст.140 КУпАП передбачає порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, полягає у порушенні правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд.

У протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 не вжито заходів з огородження та позначення відповідними знаками проїзної частини 155км автодороги М-04 Знамянка-Лугаськ-Ізварено Криничанського району Дніпропетровської області, що є порушенням положень ДСТУ 3587-97, де зазначено, що у всіх випадках у разі виявлення будь-яких відхилень від вимог цього стандарту, а також на період проведення дорожніх робіт повинні негайно встановлюватися технічні засоби організації дорожнього руху та вводитися обмеження швидкості.

З п.6.1. п.п.6.1.3.укладеного договору №ЕУ-А-3 від 22 квітня 2019 року між Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області та ТОВ «Автомагістраль-Південь» вбачається, що замовник зобов`язаний: здійснювати в межах своєї компетенції контроль за виконанням вимог нормативних документів по безпеці дорожнього руху, здійснювати технічний нагляд за відповідністю якості виконаних послуг діючим нормативним документам; при виявленні відхилень від діючих норм при виконанні послуг видати виконавцю відповідний припис і не приймати його послуги до усунення недоліків за рахунок коштів виконавця.

Ураховуючи викладене, керуючись ст.ст.140, 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 420,40 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030101, код за ЄДРПОУ 38052097, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, номер рахунку (IBAN) UA658999980313161206000004117.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення.

Суддя:

В. В. Берелет