
У Х В А Л А
27.04.2020 Справа №607/6571/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Воробель Н.П., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Тернопільській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, –
встановила:
22 квітня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, у якому просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАК № 2346134 від 06 квітня 2020 року /далі - постанова/.
П. 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України /далі – КАС України/ визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом /якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними/.
Ч. 1 та абз. 1 ч. 2 ст. 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі – КУпАП/, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки /відеозапису/, - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом /посадовою особою/, правомочним розглядати скаргу.
Правопорушення, котре викладене у постанові, зафіксовано не в автоматичному режимі, а тому строк її оскарження розпочинається з моменту винесення, тобто з 06 квітня 2020 року.
Таким чином, останнім днем, в межах якого може бути оскаржено вказаний документ, є 16 квітня 2020 року.
Проте позов до суду ОСОБА_1 подав 17 квітня 2020 року /момент передачі позову на пошту/, тобто з пропуском десятиденного строк.
Заяви про поновлення цього строку позивач не подає.
У цьому контексті, увагу позивача доцільно повторно звернути на процитовані вище норми ст. 289 КУпАП, якими визначено, що строк на оскарження cпірної постанови розпочинається у момент її винесення і не залежить від того, коли вона була ним отримана. Остання обставина є виключно підставою для поновлення пропущеного строку, про що позивач заяви не подає.
Водночас, посилання ОСОБА_1 на те, що постанову він отримав 13 квітня 2020 року, до уваги не беру, оскільки вони спростовується підписом самого ОСОБА_1 у відповідній графі вказаного документа, що свідчить про те, що він отримав його у момент винесення, тобто 06 квітня 2020 року.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Таким чином, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначення поважних підстав для цього та подання доказів на їх підтвердження, як того вимагає ч. 6 ст. 161 КАС України.
Керуючись ст.ст. 123, 161 КАС України, –
постановила:
позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Тернопільській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху, надавши позивачу десятиденний строк, який обчислюється з дня закінчення карантину, для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали.
По завершенню дії карантинних заходів недоліки позовної заяви підлягають усуненню у десятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернено.
Копію ухвали невідкладно надіслати на адресу ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
СуддяН. П. Воробель