
Справа № 760/9675/20
3-4720/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Калініченко О.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , безробітного, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
22.04.2020 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за порушення митних правил.
Зі змісту протоколу про порушення митних правил № 0439/10000/20 від 23.02.2020 року вбачається, що 23.02.2020 року о 13 год. 45 хв. в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного посту «Аеропорт Київ «Жуляни» Київської митниці Держмитслужби при здійсненні митного контролю пасажира та багажу рейсу W6 6290 сполученням «Познань - Київ» для проведення вибіркового митного контролю було зупинено ОСОБА_1 .
Для здійснення митних формальностей пасажира було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі, при усному опитуванні громадянином було заявлено, що він переміщує нові телефони на суму до 1000 євро.
Під час проведення митного контролю було встановлено, що ОСОБА_1 переміщував через митний кордон одне місце багажу. В ході проведення митного огляду було встановлено, що в багажі пасажира були наявні 4 мобільних телефони, два із яких нові IPhone 11, згідно наявних у пасажира чеків на суму 7698 PLN (еквівалент 1795 євро). Товари переміщувались без ознак приховування.
Пасажиру було пропущено два мобільні телефони, як особисті речі, а із вартості двох мобільних телефонів IPhone 11 було взято митні платежі в сумі 6748,40 грн. по квитанції МД-1 РА № 234005 від 23.02.2020 року.
Таким чином, митний орган вважає, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 471 Митного кодексу України, а саме порушено порядок проходження митного контролю в зонах (кордонах) спрощеного митного контролю.
У судове засідання особа, що притягається до адміністративної відповідальності, будучи сповіщеною про розгляд справи, та представник митного органу, явка якого не є обов`язковою, не з`явилися.
З наданих під час складання протоколу про порушення митних правил письмових пояснень ОСОБА_2 вбачається, що він мав при собі 2 власних телефони та 2 телефони на подарунок, вартістю у 3849 злотих та 7698 злотих, які придбав за власні кошти у Польщі. Зазначає, що телефони не приховував та не знав про те, що подарунки вартістю більше 1000 євро потрібно декларувати.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, ст. 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до ч. 1 ст. 374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об`єктами оподаткування митними платежами.
Судом встановлено, що 23.02.2020 року в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного посту «Аеропорт Київ «Жуляни» Київської митниці Держмитслужби при здійсненні митного контролю пасажира та багажу рейсу W6 6290 сполученням «Познань - Київ» для проведення вибіркового митного контролю було зупинено ОСОБА_1 та запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
За результатами огляду багажу встановлено, що у ОСОБА_1 наявні 4 мобільних телефони, два із яких нові IPhone 11, згідно з наявними у пасажира чеків на суму 7698 PLN (еквівалент 1795 євро), які переміщувались без ознак приховування.
В своїх поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що нічого не приховував та не знав про необхідність декларування подарунків вартістю більше 1000 євро.
Отже, ОСОБА_1 митної декларації не заповнював, з приводу декларування товарів до інспекторів митниці не звертався, документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення не надавав. Самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Згідно з положеннями Митного кодексу в Україні запроваджена двоканальна система митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України («зелений» та «червоний» коридори).
Згідно з ч. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Порядок декларування товарів, щодо яких є заборона або обмеження у ввезенні/вивезені через кордон України, у доступній та зрозумілій формі роз`яснюється на численних дошках інформації та електронних інформаційних табло, розташованих в різних приміщеннях на території будівлі аеропорту.
Пояснення ОСОБА_1 не містять жодних заперечень щодо перетину ним білої лінії «зеленого коридору».
Своїми діями ОСОБА_1 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
За таких обставин 23.02.2020 року стосовно ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0439/10000/19 за ст. 471 МК України за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Оскільки ОСОБА_1 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження, то, таким чином, ОСОБА_1 , вчинив дії, які мають ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 471 МК України.
Разом з тим, оскільки телефони до ввезення в Україну не заборонені та не обмежені, тому конфіскації не підлягають, то предмети правопорушення - 2 (два) мобільні телефони iPhone 11 вартістю 7698 PLN (еквівалент 1795 євро) не вилучалися, так як ОСОБА_1 виявив бажання сплатити митні платежі, які необхідно сплатити при ввезені вказаних товарів на територію України. Із вартості двох мобільних телефонів IPhone 11 було взято митні платежі в сумі 6748,40 грн. по квитанції МД-1 РА № 234005 від 23.02.2020 року.
Таким чином, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись статтями 196, 197, 366, 458, 471, 527-529 МК України, статтями 283, 284, 294 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, відповідальність за які передбачена статтею 471 Митного кодексу України.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 гривень.
Реквізити для зарахування до Державного бюджету коштів по сплаті штрафу за порушення митних правил: отримувач: Управління Державної казначейської служби України у Солом`янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р № UA568999980313040106005026010; призначення платежу: протокол про порушення митних правил № 0439/10000/20 від 23.02.2020 року, ОСОБА_1 , постанова суду від 24.04.2020 року.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн. на наступні реквізити: отримувач коштів: УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н/22030101; код отримувача (код ЄДРПОУ 38050812), Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО 899998); р/р № UA388999980313181206000026010; код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: