
Справа № 420/2706/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107) про визнання неправомірними дій щодо не проведення перерахунку пенсії та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом (а.с.1-12) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі ГУ ПФУ), в якому позивач просить:
визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії їй - ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки №909/111/22-2019 від 31.10.2019 року Головного управління Національної поліції в Луганській області про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII із включенням до такої довідки індексації грошового забезпечення;
зобов`язати відповідача провести їй - ОСОБА_1 з 30.10.2018 року (з моменту її призначення) перерахунок та виплату пенсії з врахуванням оновленої довідки №909/111/22-2019 від 31.10.2019 року Головного управління Національної поліції в Луганській області про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII (далі Закон України № 2262-XII) із включенням до такої довідки індексації грошового забезпечення.
Позивач зазначила, що вона є пенсіонером органів МВС та з 30.10.2018 року перебуває на обліку ГУ ПФУ. Пенсія їй призначена на підставі Закону України №2262-XII в розмірі 70% грошового забезпечення.
У квітні 2019 вона звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовом (справа № 420/2430/19) до Головного управління Національної поліції України в Луганській області (далі ГУ ПН), третя особа ГУ ПФУ в Одеській області про: -визнання протиправними дії відповідача що виразились в наданні до ГУ ПФУ в Одеській області довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України №2262-XII, без включення до неї щомісячних додаткових видів грошового забезпечення на загальну суму 99 003,07 грн; - зобов`язання відповідача проінформувати листом ГУПФ України в Одеській області, що ним припущено помилку при проведені нарахування в довідці про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України № 2262-XII; - зобов`язання відповідача надати до ГУПФ України в Одеській області оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України №2262-XII, із включенням до неї щомісячних додаткових видів грошового забезпечення на загальну суму 99 003,07 грн, до нарахованої раніше суми.
01.07.2019 року її адміністративний позов по справі №420/2430/19 задоволений частково. Визнано протиправними дії ГУ НП щодо не включення в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.11.2018 №946/М/222018 індексації грошового забезпечення. Зобов`язано ГУ НП скласти та направити до ГУ ПФУ оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України №2262-XII із включенням до такої довідки індексації грошового забезпечення.
08.10.2019 року постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду рішення суду від 01.07.2019 по справі №420/2430/19 залишено без змін.
На виконання рішення суду, Головним управлінням Національної поліції в Луганській області складено та направлено до ГУ ПФУ оновлену довідку Позивача про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням (довідка №909/111/22-2019 від 31.10.2019), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України № 2262-XII із включенням до такої довідки індексації грошового забезпечення.
Позивач зазначила, що вона 16.12.2019 року звернулася до Відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії на підставі зазначеної вище оновленої довідки, але 15.01.2020 року отримала лист відповідача №3557/М-11 від 28.12.2019 про відсутність підстав для перерахунку пенсії.
03.02.3020 року вона звернувся до відповідача із повторною заявою, де просила розглянути заяву про перерахунок пенсії по суті та прийняти рішення про задоволення чи відмову в проведенні такого перерахунку із наданням завіреної копії такого рішення із зазначенням його номеру та дати прийняття.
Проте 02.03.2020 року отримала поштою лист відповідача № 938-879/М- 02/8-1500/20 від 17.02.2020 , де зазначено, що на ГУ ПФУ рішенням суду жодних зобов`язань не покладено, тому для проведення перерахунку пенсії на підставі виготовленої та наданої Головним управлінням Національної поліції в Луганській області довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення підстави відсутні. У разі незгоди із зазначеним рішенням воно може бути оскаржене до Пенсійного фонду України або в судовому порядку.
Позивач вважає вказане рішення протиправним та звернулась до суду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона має право на перерахунок пенсії відповідно до ст.63 Закону України №2262-XII та оновленої довідки на її ім`я, виданою згідно з виконавчим листом №420/2430/19. Відповідач повинен був провести перерахунок призначеної позивачу пенсії з дня її нарахування, але ним цього зроблено не було.
Згідно з п. 1 ст. 3 КАС порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Позивач вказує, що Європейська Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року (надалі - Конвенція), була ратифікована Законом України № 475/97-ВР від 17.07.97, та відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції , кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які, на її думку, є необхідними для здійснення контролю за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.
Згідно з усталеною практикою ЄСПЛ Конвенція призначена для гарантування не теоретичних або примарних прав, а прав практичних та ефективних (рішення від 9 жовтня 1979 року в справі Ейрі (пункт 24), рішення від 30 травня 2013 року в справі «Наталія Михайленко проти України (пункт 32). У розумінні статті 1 Першого протоколу до Конвенції «майном» визнаються активи, включаючи права вимоги, стосовно яких заявник може стверджувати, що він має принаймні «законне сподівання» на отримання можливості ефективно здійснити майнове право (рішення ЄСПЛ у справі «Стретч протни Сполученого Королівства» (пункт 32)), а також право на певні суми соціальних виплат , у тому числі, у разі їх невиплат і є втручанням у право на мирне володіння майном (п.34.рішення ЄСПЛ по справі «Суханов та Ільченко проти України» (заяви № 68385/10 та 71378/10), рішення набуло статусу остаточного від 26 вересня 2014 року.
Держава на власний розсуд визначає, які доплати надавати своїм працівникам із державного бюджету. Держава може ввести, призупинити або припинити їх виплату, вносячи відповідні законодавчі зміни. Однак, якщо законодавча норма, яка передбачає певні доплати, є чинною, а передбачені умови - дотриманими, державні органи не можуть відмовляти у їх наданні, доки законодавче положення залишається чинним (див. рішення у справі «Кечко проти України» (Kechko v. Ukraine), згадане вище, пункт 23).
Ухвалою суду від 03.04.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у порядку ст.263 КАС України (а.с. 42-440.
Представник відповідача у відзиві на позов просив відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначив, що позовні вимоги є необґрунтованими.
Одеським окружним адміністративним судом по справі №420/2430/19 прийнято рішення від 01.07.2019 року, яким жодних зобов`язань саме на Головне управління в частині перерахунку пенсії позивачу не покладено. Спірні правовідносини мали місце між позивачем та ГУ НПУ в Луганській області. У даному випадку йдеться лише про направлення довідки про розмір грошового забезпечення до Головного управління. Проте, будь-який алгоритм дій після отримання даної довідки для Головного управління рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 01.07.2019 року не встановлено. Отож, немає будь яких законних підстав для проведення перерахунку пенсії позивача відповідно до оновленої довідки на виконання судових рішень по справі №420/2430/19.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні 1) оклади за посадою, 2) військовим (спеціальним) званням, 3) процентну надбавку за вислугу років, 4) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та 5) премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
У рішенні КСУ від 13 травня 2015 року №4-рп/2015 Конституційний Суд України дійшов висновку, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсій, визначаються виключно законами України, а встановлений у положеннях першого речення частини третьої статті 63 Закону України № 2262-ХІІ перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним.
Відтак, аналіз наведених положень свідчить про наявність двох обов`язкових ознак, необхідних для включення додаткового виду грошового забезпечення при обчисленні пенсії: 1) щомісячний характер надбавки, доплати, підвищення та 2) регулярне утримання з цієї виплати єдиного внеску (страхових внесків - до 01.01.2011).
Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 1282 та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078, зазначено, що індексація грошових доходів населення - механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання; поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення (ст.1 Закону).
Згідно статті 4 Закону, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій статті 4. Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Представник відповідача стверджує, що індексація не є складовою грошового забезпечення, передбаченого ч. 3 ст. 43 Закону України № 2262-XII . Індексація не є постійною виплатою, залежить від індексу споживчих цін, а тому не включається до складу грошового забезпечення при звільнені з військової служби. Вказаний висновок зазначений Верховним Судом у постанові від 20.02.2018 по справі №286/2987/16-а.
Враховуючи той факт, що "індексація" навіть не є в переліку, визначеному статтею 43 Закону № 2262-XII , утримання внеску (яке також є непостійним) апріорі не має будь- якого правового значення для включення спірних видів грошового забезпечення як при призначенні, так і перерахунку пенсії позивача.
Справа розглянута у порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером органів МВС та з 30.10.2018 року перебуває на обліку ГУ ПФУ. Пенсія їй призначена на підставі Закону України №2262-XII в розмірі 70% грошового забезпечення.
Позивач вважаючи, що їй не було враховано у довідки всі складові грошового забезпечення для розрахунку пенсії, у квітні 2019 року звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовом (справа № 420/2430/19) до Головного управління Національної поліції України в Луганській області, третя особа ГУ ПФУ в Одеській області про: -визнання протиправними дії відповідача що виразились в наданні до ГУ ПФУ в Одеській області довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України №2262-XII, без включення до неї щомісячних додаткових видів грошового забезпечення на загальну суму 99 003,07 грн.; -зобов`язання відповідача проінформувати листом ГУПФ України в Одеській області, що ним припущено помилку при проведені нарахування в довідці про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України №2262-XII; -зобов`язання відповідача надати до ГУПФ України в Одеській області оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України №2262-XII, із включенням до неї щомісячних додаткових видів грошового забезпечення на загальну суму 99 003,07 грн, до нарахованої раніше суми.
01.07.2019 року адміністративний позов ОСОБА_1 по справі №420/2430/19 задоволений частково. Визнано протиправними дії ГУ НП щодо не включення в довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.11.2018 №946/М/222018 індексації грошового забезпечення. Зобов`язано ГУ НП скласти та направити до ГУ ПФУ оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України № 2262-XII із включенням до такої довідки індексації грошового забезпечення. У задоволенні решті позовних вимог відмовлено (а.с.35-39).
08.10.2019 року постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду рішення суду від 01.07.2019 по справі № 420/2430/19 залишено без змін.
На виконання рішення суду, Головним управлінням Національної поліції в Луганській області складено на ім`я ОСОБА_1 та направлено до ГУ ПФУ оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням довідка № 909/111/22-2019 від 31.10.2019, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України № 2262-XII, із включенням до такої довідки індексації грошового забезпечення (а.с.27-28).
Позивач 16.12.2019 року звернулась до ГУ ПФУ із заявою про перерахунок пенсії за оновленою довідкою із включенням індексації грошового забезпечення (а.с.23-25).
Листом ГУ ПФУ від 28.12.2019 року позивача повідомлено про відсутність підстав для перерахунку пенсії з посиланням на те, що рішенням суду жодних зобов`язань на ГУ ПФУ не покладено. Заявнику рекомендовано у разі незгоди із зазначеним рішенням оскаржити його до ПФУ або в судовому порядку (а.с.26).
Позивач не погодившись з вказаним рішенням звернулась до суду.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими. При цьому суд виходить з наступного.
Частиною 1 статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до положень статті 63 Закону України №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Згідно з п.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.
На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/2430/19 від 01.07.2019 року Головним управлінням Національної поліції в Луганській області складено на ім`я ОСОБА_1 та направлено до ГУ ПФУ оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням довідка №909/111/22-2019 від 31.10.2019, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України № 2262-XII, із включенням до такої довідки індексації грошового забезпечення (а.с.27-28).
Приймаючи рішення від 01.07.2019 року по справі №420/2430/19 суд першої інстанції, а також залишаючи його без змін постановою від 08.10.2019 року суд апеляційної інстанції, зазначили, що індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, стипендії; оплати праці (грошового забезпечення), які мають систематичний характер, а тому, індексація є невід`ємною складовою частиною сум, для розрахунку пенсії військовослужбовцям. Враховуючи, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист.
Таким чином, рішенням суду від 01.07.2019 року по справі №420/2430/19 чітко встановлено, що індексація грошового забезпечення позивача ОСОБА_1 . Головним Управлінням НП в Луганській області повинна бути зазначена у довідки встановленої форми для розрахунку пенсії та направлена на адресу ГУ ПФУ для здійснення перерахунку її пенсії.
Частиною 4 ст. 78 КАС України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Суд вважає, що рішенням суду від 01.07.2019 року по справі № 420/2430/19 встановлені обставини відносно ОСОБА_1 щодо наявності підстав для перерахунку її пенсії на підставі відповідної довідки ГУ НП в Луганській області з врахуванням індексації грошового забезпечення, тобто встановлено право саме позивача ОСОБА_1 на перерахунок пенсії з урахуванням включення в грошове забезпечення для перерахунку пенсії індексації грошового забезпечення.
З урахуванням викладеного суд не приймає до уваги доводи представника відповідача, що індексація не є постійною виплатою, залежить від індексу споживчих цін, а тому не включається до складу грошового забезпечення при звільнені з військової служби. Крім того, суд вважає неспроможним посилання представника відповідача на те, що на ГУ ПФУ не покладено будь-яких обов`язків рішенням суду від 01.07.2019 року по справі № 420/2430/19, як на підставу правомірності відмови у перерахунку пенсії позивачу ОСОБА_1 , оскільки з урахуванням вимог ч.4 ст.78 КАС України, положень ст.370 КАС України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб і підлягає виконанню на всій території України, наявність встановленого рішенням суду від 01.07.2019 року по справі № 420/2430/19 права ОСОБА_1 на перерахунок пенсії по довідки про грошову забезпечення з урахуванням індексації грошового забезпечення, є безумовною підставою для перерахунку пенсії підставою з урахуванням вказаної в довідки індексації грошового забезпечення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню шляхом визнання неправомірною відмову ГУ ПФУ, викладену у листі від 28.12.2019 року №3557/М-11 у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки Головного управління Національної поліції в Луганській області № 2262-XII №909/111/22-2019 від 31.10.2019 року, до якої включена індексація грошового забезпечення; зобов`язати відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату з 30.10.2018 року пенсії на підставі оновленої довідки за №909/111/22-2019 від 31.10.2019 року, до якої включена індексація грошового забезпечення.
Керуючись статтями 2,3,6,7,8,9,12,139,241-246 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання неправомірними дій щодо не проведення перерахунку пенсії та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії- задовольнити.
Визнати неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, викладену у листі від 28.12.2019 року №3557/М-11, у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі оновленої «Довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , виданої Головним управлінням Національної поліції в Луганській області за №909/111/22-2019 від 31.10.2019 року, до якої включена індексація грошового забезпечення;
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату з 30.10.2018 року пенсії на підставі оновленої «Довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , виданої Головним управлінням Національної поліції в Луганській області за №909/111/22-2019 від 31.10.2019 року, до якої включена індексація грошового забезпечення.
Рішення набирає законної сили у порядку ст.255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст.295-297 КАС України.
Суддя Е.В. Катаєва
.