Постанова № 88948441, 27.04.2020, Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
27.04.2020
Номер справи
629/999/20
Номер документу
88948441
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 629/999/20

Номер провадження 3/629/234/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.04.2020 року м. Лозова

Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого судді -Мицик С.А., при секретарі судового засідання - Заводяній О.Ю., за участю прокурора - Гребенюка В.Є., особи яка притягається до адміністративної відповідальності- ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Харківській області Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Орілька Лозівського району Харківської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , мешкаючої за адресою: АДРЕСА_2 депутата АДРЕСА_1 селищної ради Лозівського району Харківської області, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №95 від 21.02.2020 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Орільської селищної ради Лозівського району Харківської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014р. №1700-VII, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, та, згідно абзацу 14 частини 1 статті 1 цього ж Закону суб`єктом декларування, та в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону №1700-VII, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 24.01.2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №96 від 21.02.2020 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Орільської селищної ради Лозівського району Харківської області, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014р. №1700-VII, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, та, згідно абзацу 14 частини 1 статті 1 цього ж Закону суб`єктом декларування, та в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону №1700-VII, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 24.01.2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Згідно змісту наведеної норми та з урахуванням думки учасників судового провадження, суд вважає за необхідне розглянути в одному провадженні справи про адміністративні правопорушення за протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією № 95 від 21.02.2020 року, №96 від 21.02.2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно з вимогами п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.

Так, з матеріалів справ вбачається, що днем виявлення правопорушення щодо порушення строків подання декларації за 2017 рік та за 2018 рік є 21 лютого 2020 року, тобто дати складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Проте, порушення ОСОБА_1 без поважних причин обов`язкових строків подання декларації за 2017 рік було вчинено нею 01 квітня 2018 року, коли вона у встановлений законом строк не подала декларацію; протокол № 96 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 було складено 21 лютого 2020 року, а справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 03 березня 2020 року.

В судове засідання з розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, призначене на 20.03.2020, ОСОБА_1 не з`явилася, судову повістку повернуто до суду із зазначенням причин, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення «за вказаною адресою не проживає».

В судове засідання з розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, призначене на 13.04.2020, ОСОБА_1 не з`явилася, надала телефонограму про неможливість прибуття до суду, у зв`язку з введенням карантину та припинення транспортного сполучення.

Проведення судового засідання з розгляду справи про адміністративне правопорушення було призначено в режимі відеоконференції з Орджонікідзевським районним судом м. Харкова.

На момент розгляду справи за фактом несвоєчасного подання декларації за 2017 рік закінчився передбачений ч. 3 ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення за скоєння ОСОБА_1 правопорушення щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, підлягає закриттю.

При цьому посилання прокурора на те, що строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, не пропущено, оскільки його необхідно рахувати з 24.01.2020, тобто з дня оприлюднення ОСОБА_1 щорічних декларацій на сайті НАЗК, суд відхиляє, оскільки воно суперечить вимогам закону.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення визнала, щиро розкаялася, пояснила, що заповнила та відправила декларацію своєчасно, але не перевірила та не впевнилася, що вона була опублікована на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що протоколи складені з дотриманням вимог КУпАП, важав доведеним скоєння ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, у зв`язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про повну доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, яка підтверджується даними: протоколу про адміністративне правопорушення №95 від 21.02.2020 року, копіями: скриншотів сторінок НАЗК; регламенту Орільської селищної ради VІІ скликання, списку депутатів Орільської селищної ради VІІ скликання.

Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, на яку відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, що відповідає приписам ст. 245 КУпАП.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).

З урахуванням обставин вчинення адміністративного правопорушення, особи правопорушника, її відношення до скоєного, яке полягає у визнанні вини та щиросердному розкаянні, відсутність відомостей про те, що вона раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, встановленої ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Окрім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.

Керуючись ст. ст. 23, 33, 36, 172-6, 251, 283-284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати справи про адміністративні правопорушення № 629/999/20 та № 629/1000/20 в одне провадження, якому присвоїти єдиний номер 629/999/20.

Закрити провадження у справі (протокол № 96 від 21 лютого 2020 року) про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 за фактом порушення нею обов`язкових строків подання декларації за 2017 рік, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850(вісімсот п`ятдесят) гривень (Лозівське УК/ОТГ Лозова/21081100, код ЄДРПОУ 38053090, Казначейство України (ЕАП), р/р UA028999980313070106000020573, кодкласифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету22030106) у розмірі 420 гривень 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення через Лозівський міськрайонний суд Харківської області.

Суддя С.А. Мицик