
Справа № 592/5168/20
Провадження № 3/592/940/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2020 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду міста Суми Косолап М.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 2 статті 173 - 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В с т а н о в и в:
24.04.2020 до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення АПР18 № 701315 складеного 23.04.2020 ДОП СДОП ВП Сумського ВП ст. лейтенантом поліції Розуменко А.В., ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що 20.04.2020 о 22 год. 00 хв. за адресою: м. Суми, вул. Писарівська, 22, порушив терміновий заборонний припис складений відносно нього АА № 099977 від 18.04.2020 терміном до 23.04.2020, яким було заборонено контактувати в будь-який спосіб з потерпілою особою, а саме принижував, висловлювався нецензурною лайкою в адресу потерпілої.
Відповідно до статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вимоги до оформлення протоколів про адміністративні правопорушення встановлені Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 (далі – Інструкція).
Згідно пункту 9 розділу ІІ Інструкції зокрема у графі «чи притягався(лася) до адміністративної відповідальності» - інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності); у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
У даному випадку протокол про адміністративне правопорушення наведеним вимогам Інструкції не відповідає.
Частина друга статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисного вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.
Усупереч пункту 9 розділу ІІ Інструкції у протоколі про адміністративне правопорушення фабула правопорушення, що ставиться за провину ОСОБА_1 сформульована в загальних рисах без конкретизації правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 173 – Кодексу України про адміністративні правопорушення. У протоколі наявне посилання щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності 07.04.2020 за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та 18.04.2020 з частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, однак до матеріалів справи не додано документального підтвердження цих обставин (належним чином завірених копій постанов про притягнення особи до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_2 порушив терміновий заборонний припис складений відносно нього АА № 099977 від 18.04.2020 терміном до 23.04.2020, однак вказаний заборонний припис до матеріалів справи не долучений.
За змістом статей 279, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за наслідками розгляду вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати.
Зазначені недоліки, у даному випадку унеможливлюють в повному обсязі встановити усі обставини необхідні для вирішення справи.
Враховуючи те, що зазначені недоліки позбавляють суд можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу та винести рішення, справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає поверненню до Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області для належного оформлення.
Керуючись статтею 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
п о с т а н о в и в :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – повернути до Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Косолап