Постанова № 88945171, 22.04.2020, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
22.04.2020
Номер справи
398/1090/20
Номер документу
88945171
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/1090/20

провадження №: 3/398/521/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

"22" квітня 2020 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі судді Орловського В.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 44-3 КУпАП,

встановив:

7 квітня 2020 року о 19 год. 25 хв. в АДРЕСА_2 , 190 б ОСОБА_1 порушив правила самоізоляції (обсервації), а саме знаходився на подвір`ї в той час, коли він повинен ще дві доби знаходитись на самоізоляції за адресою: АДРЕСА_3 , після перетину державного кордону 28.03.2020 року, чим порушив п.п. 17 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 255 від 02.04.2020 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився. про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про шо свідчить його підпис у відповідній графі протоколу про притягнення останнього до адміністративної відповідальності. Причини неявки суду не повідомив.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»№1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»№1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.

У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.

Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України Від 11 березня 2020року №211«Про запобігання поширенню на території України Гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України №215 від 16 березня 2020 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року та постановою Кабінету Міністрів України від №239 від 25 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України») на усій території України з 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року встановлено карантин.

У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS- CoV-2»було прийнято рішення: п. 17) самовільно залишати місце обсервації (ізоляції)

Відповідно ст.41 «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року, особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.

Законом України №530-1Х від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19 )» внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, який доповнено статтею ст.443(«Порушення правил щодо карантину людей») наступного змісту: Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України"Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

У відповідності з постановою Головного державного санітарного лікаря України N 2 від 21.03.2020 року "Про запобігання подальшого занесення на територію України випадків коронавірусної хвороби (COVID-19)" з змінами, внесеними постановою Головного державного санітарного лікаря України №3 від 24 березня 2020 року запроваджено використання форми інформованої згоди особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів.

Зазначену інформовану добровільну згоду особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів було підписано ОСОБА_1 28.03.2020 року. Приймаючи умови перетину державного кордону і правила проходження карантину, він погодився на власну самоізоляцію у квартирі АДРЕСА_4 , протягом 14 діб, починаючи з 28 березня 2020 року. Це підтверджується як самою інформованою згодою, так і його письмовими визначальними поясненнями від 07.04.2020 року, у яких він зазначив про те, що дійсно порушив умови самоізоляції і вказав адресу свого місця проживання, за якою проходить самоізоляція. Також у наданому суду відеозаписі зафіксовано перебування ОСОБА_1 , за межами місця самоізоляції, тобто власного помешкання, він також підтверджує. що йому відомо про його обов`язок не порушувати режим самоізоляції.

Однак, на порушення своїх зобов`язань, 7 квітня 2020 року о 19 годині 25 хвилин ОСОБА_1 знаходився біля будинку АДРЕСА_5 6- го Грудня у м. Олександрія, порушивши умови домашньої самоізоляції.

Отже, будучи особою, що підписала інформаційну згоду проведення протиепідемічних та/або профілактичних закладів, а саме самоізоляції, ОСОБА_1 покинув межі місяця карантину (самоізоляції), а саме: АДРЕСА_3 , чим порушив Постанову КМУ № 239 від 25.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАп підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 158709 від 07.04.2020 р., письмовими поясненнями свідка ОСОБА_2 , письмовими визначальними поясненнями ОСОБА_1 , інформованою згодою особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів від 28.03.2020 р., підписаною ОСОБА_1 , диском з відеозаписом, у якому зафіксовано перебування ОСОБА_1 поза місцем самоізоляції, а саме на вулиці, та усні пояснення ОСОБА_1 щодо порушення самоізоляції, які суд визнає неповажними, а саме необхідність придбати сигарети та провести друга, з яким він вживав алкогольні напої.

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий та сімейний стан, відсутність обставин, що обтяжують і пом`якшують відповідальність.

Враховуючи викладене, суд вважає, що накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у межах санкції ст. 44-3 КУпАП є достатнім для досягнення передбаченої зазначеної вище мети.

Також відповідно до ст.40-1 КУпАП і п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» на ОСОБА_1 як на особу, на яку накладено адміністративне стягнення покладається обов`язок сплати судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 420 грн. 40 коп. станом на момент винесення цієї постанови.

Керуючись ч. 1 ст. 173-2, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у сумі 420 грн. 40 коп.

Реквізити для сплати штрафу – назва платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції (по м. Олександрія); номер рахунку UA758999980000031114106011014; отримувач коштів: отримувач коштів: Олександр.УК/Олександр.р-н/ 21081100, код за ЄДРПОУ: 37944584; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.

Реквізити для сплати судового збору – назва платежу: Надходження від стягнення судового збору на користь держави; номер рахунку UA798999980000031211256026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя Володимир Володимирович Орловський