Ухвала суду № 88930681, 27.04.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2020
Номер справи
420/3208/20
Номер документу
88930681
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/3208/20

УХВАЛА

27 квітня 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до акціонерного товариства «ОДЕСЬКА ТЕЦ» про стягнення штрафу та пені в розмірі 408000,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до акціонерного товариства «ОДЕСЬКА ТЕЦ» про стягнення штрафу та пені в розмірі 408000,00 грн.

Ухвалою суду від 15.04.2020 року вказаний адміністративний позов залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків шляхом надання до суду надання до суду квитанції про сплату судового збору у сумі 6120,00 грн.

На виконання ухвали суду від 15.04.2020 року до суду засобом електронної пошти надійшло клопотання про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви. В обґрунтування зазначеного клопотання вказує, що пунктом 1 наказу НКРЕКП від 17.03.2020 року № 19-а «Про запобіганню поширенню коронавірусу СОVID-19 у НКРЕКП» (із змінами, внесеними наказом НКРЕКП від 25.03.2020 року № 21-а, внесеними наказом НКРЕКП від 02.04.2020 № 24-а), рекомендовано керівникам структурних підрозділів НКРЕКП у період карантину, до внесення змін до Правил внутрішнього службового розпорядку НКРЕКП, дозволити у разі потреби та за ініціативою державного службовця і згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності) виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі НКРЕКП. У зв`язку з вищенаведеним, НКРЕКП вживаються відповідні заходи на виконання зазначених нормативних актів, з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби серед працівників Регулятора, а також для уникнення важких, а в окремих випадках - смертельних, наслідків, а тому, Регулятор перейшов до обмеженого та/або віддаленого режиму роботи працівниками.

За твердженнями позивача, наведене, в свою чергу, виключає можливість проведення Регулятором повноцінної діяльності, а відповідно й забезпечення виконання функціональних обов`язків працівниками, в тому числі доступ представників НКРЕКП до комп`ютерного обладнання підприємства для забезпечення підготовки, роздруківки та надсилання відповідних документів поштою. Тому, позивач просить продовжити строк на усунення недоліків до дня закінчення дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби.

Розглянувши клопотання представника позивача, суд зазначає наступне.

Указом Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV -2", яким з метою запобігання негативному розвитку епідемічної ситуації та забезпечення додержання статті 49 Конституції України Рада національної безпеки і оборони України, введено ряд обмежувальних карантинних заходів.

Розпорядженням Одеського міського голови №218 від 15.03.2020 року «Про тимчасове зупинення роботи об`єктів загального користування, розташованих у м. Одесі, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19» з 16 березня 2020 року з 00:00 год. тимчасово зупинено роботу таких об`єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування з присутністю більше 10 осіб, розташованих у м. Одесі, до особливого розпорядження міського голови та скасування обмежувальних заходів: кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів; дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних; фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів; зоопарків, водних парків, парків атракціонів; усіх магазинів, крім продуктових та аптек; торговельно-розважальних центрів; будівельних ринків та інших (крім продуктових); ресторанів, закладів громадського харчування, серед іншого у готелях, барів, клубів, кафе, дискотек, пабів; інших закладів та установ (на розсуд та під особисту відповідальність керівника).

Відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Відповідно до ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.

У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.

Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (зі змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 № 215, від 25.03.2020, № 239, від 22.04.2020 року №291) «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУЮ-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на період з 12.03.2020 по 11.05.2020 року введено карантин на всій території України.

Згідно з розпорядження КМУ від 25.03.2020 року № 338-р (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №291) установлено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 11.05.2020 року.

Також, статтею 9 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 року, розділ VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України доповнено пунктом 3 такого змісту:

« 3. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Відповідно до положень ч.2, 5 ст.121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача та продовжити позивачу строк усунення недоліків позовної заяви, встановивши позивачу строк для виконання даної ухвали суду 5 днів з дня закінчення карантинних заходів.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду квитанції про сплату судового збору у сумі 6120,00 грн.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України суддя

УХВАЛИВ:

Продовжити позивачу строк усунення недоліків адміністративного позову.

Повідомити позивача про необхідність у 5-денний строк з дня закінчення карантинних заходів усунути недоліки та роз`яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.П. Марин