
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/2141/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу № 380/2141/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання перерахувати і виплачувати пенсійне забезпечення ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, код ЄДРПОУ - 13814885), в якому позивач просить суд:
-Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 25.07.2019 № 1-24.2.2./4259/19, яка видана Державним підприємством обслуговування повітряного руху України - протиправними;
-Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 18.07.2018 року пенсійне забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії із розрахунку 74% грошового забезпечення для обчислення пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 25.07.2019 № 1-24-2.2./4259/19, яка видана Державним підприємством обслуговування повітряного руху України.
Позовні вимоги мотивовані тим, що наказом Міністра оборони України від 19.10.1999 року № 600 позивач був відряджений до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Львівський регіональний центр управління повітряним рухом, начальник чергової зміни) для подальшого проходження військової служби в Збройних Силах України. Наказом Міністра оборони України від 05.11.2004 року № 913 позивач був звільнений з військової служби у запас відповідно до Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (за станом здоров`я) з посади заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Львівського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України. Вказує, що на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про грошове забезпечення за останньою штатною посадовою (з урахуванням окладу за військове звання, посадового окладу та відсоткової надбавки за вислугу років) та у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області було призначено пенсію в розмірі 74% грошового забезпечення. Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 17.07.2018 № 417 «Про затвердження штатних розписів підрозділів Украероруху» (військові) та від 26.04.2019 року № 383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» розмір грошового забезпечення за нормами чинними у період з 18.07.2018 року по 31.12.2018 року за прирівняною посадою - заступник керівника польотів районного диспетчерського центру РСП становить 30 203 гривні. На думку позивача у зв`язку із зміною розміру грошового забезпечення за посадою, яку позивач займав під час проходження військової служби, Державним підприємством обслуговування повітряного руху України була надана довідка про розмір грошового забезпечення від 25.07.2019 року № 1-24.2.2/4259/19. Позивач зазначає, що за результатами його звернення від 22.08.2019 року про перерахунок його пенсії, на підставі довідки Державного підприємства від 25.07.2019 року № про розмір грошового забезпечення, ГУ ПФ України у Львівській області листом від 12.09.2019 року за № 1-24.2.2/4259/19 повідомило про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії на підставі вказаної довідки. Таким чином на думку позивача, дії відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплата пенсії, на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії є протиправними. Для відновлення порушеного права звернувся з вищенаведеним позовом до суду.
Ухвалою суду від 18 березня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
21.04.2020 за вх.№20615 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Відповідач стверджує про пропуск позивачем строку звернення до суду із цим позовом, оскільки просить здійснити перерахунок з 18.07.2018, а до суду звернувся лише 13.03.2020 року.
Зазначив, що виходячи з приписів чинного законодавства, довідки для перерахунку пенсій особам можуть видаватися лише у разі настання підстав для перерахунку пенсій, тобто у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України чи прийняття законів про зміну чи введення нових додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Такі довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені особи подають довідки у п`ятиденний строк Головним управлінням Пенсійного фонду України.
Тобто видача довідок в даному випадку ДП Украерорухом можлива лише за умови настання підстав для перерахунку пенсій визначених ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та здійснюється у послідовності, визначеній в Порядку №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.02.2008.
Відповідач звернув увагу на те, що довідку від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19 в Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області відповідно до Порядку №45 уповноваженим структурним підрозділом не скеровано. Підстав для здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу без обмеження її максимального розміру немає.
Відповідач вважає вказаний позов безпідставним, просив у його задоволенні відмовити.
На підставі ст. 262 КАС України розгляд справи проводиться в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
З витягу з наказу Міністра оборони України від 19.10.1999 року за № 600 (по особовому складу) вбачається, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 1998 року № 815 та від 19.07.1999 року № 1281 згідно Директиви Міністра оборони України від 14 вересня 1999 року № 115/1/0342 щодо стягнення створення об`єднаної цивільно - військової системи організації повітряного руху України, підполковника ОСОБА_1 , начальника чергової зміни за його згодою увільнено від займаних посад та на підставі клопотання Генерального директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху Україна відряджено у розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.
Згідно з витягу із наказу Міністра оборони України (по особовому складу) від 05.11.2004 року № 913 у відповідності до Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України нижчепойменованих офіцерів Збройних Сил України підполковника ОСОБА_1 , звільнено у запас за пунктом 67, підпункту «б» (за станом здоров`я) з правом носіння військової форми одягу.
У відповідності до витягу з наказу № 489/0 від 18.11.2004 року По особовому складу підполковника ОСОБА_1 , звільнено з військової служби у запас наказом Міністра оборони України від 05 листопада 2004 року № 913 за підпунктом 67 підпункту «б» (за станом здоров`я) з правом носіння військової форми одягу з 22 листопада 2004 року.
25.07.2019 року Державне підприємство обслуговування повітряного руху України відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 17.07.2018 року № 417 «Про затвердження штатних розписів підрозділів Украероруху (військові) та від 26.04.2019 № 383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» видало довідку № 1-24.2.2/4259/19 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними у період з 18.07.2018 по 31.12.2018 за прирівняною посадою: заступник керівника польотів районного диспетчерського центру РСП становить:
Посадовий оклад - 17 555 грн.;
Оклад за військовим (спеціальним) званням (ОВЗ) підполковник - 1410 грн.;
Надбавка за вислугу років у розмірі 50 відсотків (від ПО+ОВЗ) - 9482, 50 грн.;
Надбавка за роботу з відомостями, які становлять державну таємницю у розмірі 10 відсотків від ПО - 1755, 50 грн.
Всього на загальну суму - 30 203 грн.
Судом встановлено, що позивач 22.08.2019 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про проведення перерахунку пенсії з 18.07.2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 25.07.2019 року № 1-24.2.2/4259/19.
За результатами розгляду заяви позивача, ГУ ПФ України у Львівській області надало відповідь, оформлену листом від 12.09.2019 року за № 4180/А-20/11.03-06, в якій повідомило позивача, що повідомлення з Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсії з 18.07.2018 року колишнім військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, в Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не надходило, а тому підстав для перерахунку пенсії, в тому числі згідно дорученою довідкою відсутні, тому таку заяву було повернуто без виконання. Також у листі було вказано, що чинним законодавством не передбачено індивідуального перерахунку пенсії військовослужбовцям за їхньою заявою, та у зв`язку з виданням будь - яким міністерством розпоряджень чи відомчих наказів.
Позивач вважаючи дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії протиправними та такими, що порушують його права, звернувся до суду за їх захистом.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).
Відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 №1281 «Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного України» грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ».
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України №104 від 07.02.2001 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ» визначено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, особового складу органів внутрішніх справ та органів і установ виконання покарань.
При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в органах та установах, до яких вони відряджені, окладів за військовими званнями та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань.
Відповідно до п. 10 ст. 6 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі. Перелік посад, що заміщуються військовослужбовцями у таких державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, затверджується Президентом України.
Перелік посад Державного підприємства обслуговування повітряного руху України встановлено Указом Президента України від 03.05.2017 №126/2017 «Про Перелік посад, що заміщуються військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення у державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, та граничних військових звань за цими посадами».
Крім того, перелік посад штатних працівників Державного підприємства обслуговування повітряного руху України був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 №105 «Про затвердження переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил, Служби безпеки, інших військових формувань в органах виконавчої влади, інших цивільних установах, та граничних військових звань за цими посадами» (втратив чинність 15.04.2016).
Отже, позивач, будучи відрядженим до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України для виконання службових обов`язків з залишенням на військовій службі, отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Закон передбачає, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення Кабінету Міністрів України про підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
26.02.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб», яка в свою чергу ввела в дію з 01.03.2018 постанову Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №704 від 30.08.2017.
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України №704 визначено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової-військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією Постановою.
За таких обставин, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, своє право визначати розміри посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до підприємства, які обіймають передбаченні законодавством посади у підприємстві.
Отже, накази Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 17.07.2018 №417 «Про затвердження штатних розписів підрозділів Украероруху (військові)» та від 26.04.2019 №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами», на підставі яких позивачу складено довідку від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19 про розмір грошового забезпечення, є підставою для перерахунку пенсії відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, оскільки збільшують розмір грошового забезпечення відряджених військовослужбовців.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 10.07.2018, по справі №461/6479/16-а, від 24.04.2018 по справі №461/939/17, від 03.05.2018 по справі №638/13960/17, від 17.10.2018 по справі №461/1151/17.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Суд також зазначає, що абзацами 9,11 п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 про затвердження Порядку «Про проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Сторонами не оспорюється той факт, що ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ у розмірі 74 % від грошового забезпечення.
При перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Саме така правова позиція сформована Верховним Судом в постановах від 27.02.2018 у справі №642/3284/17, від 24.04.2018 у справі №686/12623/17 та від 19.06.2018 у справі №583/2264/17.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Тому, при перерахунку пенсії ОСОБА_1 має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а саме 74 відсотків від грошового забезпечення.
З огляду на викладене ГУ ПФ України у Львівській області має здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до вимог ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, абзаців 9, 11 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 на підставі складеної Украерорухом довідки про розмір грошового забезпечення від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19, з розрахунку 74% грошового забезпечення за прирівняною посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП.
Таким чином, суд дійшов висновку, що дії ГУ ПФ України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку та виплати пенсії на підставі виданої Украерорухом довідки від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19 є протиправними.
Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження максимального розміру пенсії, суд зазначає наступне.
Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.
Судом встановлено, що відповідачем на час звернення позивача до суду ще не було здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19, а тому ще не мали місця обставини обмеження виплати перерахованої пенсії максимальним розміром.
В матеріалах справи відсутні докази того, що розмір пенсії позивача після проведеного перерахунку буде обмежений та внаслідок таких протиправних дій відповідача буде порушено права позивача на належний розмір вказаних виплат.
Отже, позовні вимоги в частині виплати пенсії без обмеження її максимальним розміром звернені на майбутнє, а тому права позивача в цій частині не порушені, такі вимоги є передчасними, і відповідно задоволенню не підлягають.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 06.03.2018 у справі № 696/1016/17 (провадження №К/9901/1659/18).
Щодо доводів відповідача про порушення позивачем строків звернення до суду, суд зазначає, що право позивача щодо перерахунку пенсії з 18.07.2018 є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком.
Відповідно до вимог ч. другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не подано належних доказів правомірності його дій, які є предметом оскарження.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо відмови у проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплати раніше призначеної пенсії на підставі довідки Украероруху від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19, не відповідають критеріям, встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України, тому така є протиправною, тобто позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи наведене, оскільки всі доводи відповідача про правомірність своїх дій спростовуються дослідженими судом письмовими доказами та нормами проаналізованого законодавства України, позивачем належним чином на підставі первинних документів доведено протиправність дій відповідача, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги слід задовольнити частково.
Відповідно ст. 139 КАС України, судові витрати стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі пропорційно до задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19, яка видана Державним підприємством обслуговування повітряного руху України.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; ЄДРПОУ 13814885) з 18 липня 2018 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) виходячи з розрахунку 74% грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки від 25.07.2019 №1-24.2.2/4259/19 «Про розмір грошового забезпечення», виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; ЄДРПОУ 13814885) судові витрати у виді судового збору в сумі 800 (вісімсот) грн. 80 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.3 розділу УІ «Прикінцеві положення» КАС України строк апеляційного оскарження продовжується на строк дії карантину.
Повний текст рішення складено 27 квітня 2020 року.
Суддя Кухар Н.А.