Рішення № 88930358, 14.04.2020, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2020
Номер справи
340/448/20
Номер документу
88930358
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/448/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши у порядку спрощеного (письмового) провадження адміністративну справу

за позовом: Головного управління ДПС у Кіровоградській області, вул. В. Перспективна,55,м. Кропивницький,25006

до відповідача: Державного підприємства Інженерний центр твердих сплавів "Світкермет", вул. Комсомольська,34, м. Світловодськ, Кіровоградська область,27500

про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з Державного підприємства Інженерний центр твердих сплавів "Світкермет" податковий борг в розмірі 770765,54 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має податковий борг в сумі 770765,54грн.

Позивач зазначає, що відповідачу надсилалась податкова вимога, проте податковий борг залишився не сплаченим

Ухвалою суду від 14.02.2020 року справу призначено за правилами спрощеного позовного провадження (а.с.127-128).

Відповідач будь-яких письмових пояснень або заперечень проти позову до суду не надав.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без участі.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч.9 ст.205 КАС України).

Частиною 3 ст. 194 КАС України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Державне підприємство Інженерний центр твердих сплавів "Світкермет" зареєстроване, як суб`єкт підприємницької діяльності 15.04.1993року (а.с.12).

Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Щодо заборгованості з податку на додану вартість, судом встановлено наступне.

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за квітень 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 60421,00 грн. (а.с. 32).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за травень 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 8280,00 грн. (а.с. 33).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за червень 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 25481,00 грн. (а.с. 34).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за липень 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 15168 грн. (а.с. 35).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за серпень 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 25068,00 грн. (а.с. 36).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за вересень 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 31574,00 грн. (а.с. 37).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за жовтень 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 10590,00 грн. (а.с. 38).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за листопад 2018 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 26784,00 грн. (а.с. 39).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за січень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 30468,00грн. (а.с. 40).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за лютий 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 31502,00 грн. (а.с. 41).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за березень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 9097,00 грн. (а.с. 42).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за квітень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 28710,00 грн. (а.с. 43).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за травень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 21532,00грн. (а.с. 44).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за червень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 7374,00грн. (а.с. 45).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за липень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 8690,00 грн. (а.с. 46).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за серпень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 24303,00 грн. (а.с. 47).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за вересень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 26157,00грн. (а.с. 48)

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за жовтень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 7398,00 грн. (а.с. 49)

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за листопад 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 2524,00 грн. (а.с. 50)

Згідно поданої підприємством податкової декларації з ПДВ за грудень 2019 року, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 18668,00 грн. (а.с. 51)

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №201/11-28-53-01/13767921 від 23.04.2018 року (а.с.52-53).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0028905301 від 23.04.2018року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 32 653,62 грн. (а.с.54).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №375/11-28-53-01/1376792 від 20.06.2018 року (а.с.55-56).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0047125301 від 20.06.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 10580,36 грн. (а.с.57).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №403/11-28-53-01/1376792 від 03.07.2018 року (а.с.58-59).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0049175301 від 03.07.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 1656,00 грн. (а.с.60).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом № 402/11-28-53-01/1376792 від 25.07.2018 року (а.с.61-62).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0057845301 від 25.07.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 5577,75 грн. (а.с.63).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №463/11-28-53-01/1376792 від 21.08.2018 року (а.с.64).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0065785301 від 21.08.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 5096,20 грн. (а.с.65).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №485/11-28-53-01/1376792 від 31.08.2018 року (а.с.66).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

-податкове повідомлення - рішення №0068125301 від 31.08.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 3033,60 грн. (а.с.67).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом № 520/11-28-53-01/1376792 від 18.09.2018 року (а.с.68).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0073455301 від 18.09.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 3033,60 грн. (а.с.69).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №544/11-28-53-05/1376792 від 08.10.2018 року (а.с.70).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0081535305 від 08.10.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 4221,47 грн. (а.с.71).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом № 601/11-28-53-05/1376792 від 06.12.2018 року (а.с.72).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0120385305 від 06.12.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 3753,19 грн. (а.с.73).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом № 000357/11-28-53-05/1376792 від 05.02.2019 року (а.с.74).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0009045305 від 05.02.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 4553,04 грн. (а.с.75).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом № 001998/11-28-53-05/1376792 від 19.03.2019 року (а.с.77).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0031725305 від 19.03.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 5213,33грн. (а.с.78).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №002537/11-28-53-05/1376792 від 08.04.2019 року (а.с.79).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0042425305 від 08.04.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 5878,43 грн. (а.с.80).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №003872/11-28-53-05/1376792 від 23.05.2019 року (а.с.81).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0061315305 від 23.05.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 1382,08 грн. (а.с.82).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №004387/11-28-53-05/1376792 від 07.06.2019 року (а.с.83).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0069015305 від 07.06.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 3169,50 грн. (а.с.84).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №005960/11-28-53-05/1376792 від 01.08.2019 року (а.с.85).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0093755305 від 01.08.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 1300,00 грн. (а.с.86).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №005002/11-28-53-05/1376792 від 04.07.2019 року (а.с.87).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0078465305 від 04.07.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 2858,41 грн. (а.с.88).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №005648/11-28-53-05/1376792 від 25.07.2019 року (а.с.89).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0089415305 від 25.07.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 400,00 грн. (а.с.90).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №007089/11-28-53-05/1376792 від 02.09.2019 року (а.с.91).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0110255305 від 02.09.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 1730,89 грн. (а.с.92).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №007417/11-28-53-05/1376792 від 06.09.2019 року (а.с.93).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0114325305 від 06.09.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 2799,99 грн. (а.с.94).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №008005/11-28-53-05/1376792 від 26.09.2019 року (а.с.95).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0123885303 від 26.09.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 3350,21грн. (а.с.96).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №009813/11-28-53-05/1376792 від 31.10.2019 року (а.с.97).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0163185303 від 15.11.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 4005,90 грн. (а.с.98).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №011900/11-28-53-05/1376792 від 05.12.2019 року (а.с.99).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0181215303 від 05.12.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 2504,24 грн. (а.с.100).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №013114/11-28-53-05/1376792 від 20.12.2019 року (а.с.101).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0202425303 від 20.12.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 1789,44 грн. (а.с.102).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №001300/11-28-53-05/1376792 від 04.07.2018 року (а.с.103).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0051275301 від 12.07.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 751,73 грн. (а.с.104).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №002399/11-28-53-05/1376792 від 23.10.2018 року (а.с.106).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0092675305 від 23.10.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 10,48 грн. (а.с.107).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №002096/11-28-53-05/1376792 від 19.09.2018 року (а.с.108).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0074625301 від 19.09.2018року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 206,81 грн. (а.с.109).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №249/3/11-28-53-05/1376792 від 29.11.2018 року (а.с.111).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0115115305 від 29.11.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 319,71 грн. (а.с.112).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №000244/11-28-53-05/1376792 від 01.02.2019 року (а.с.114).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0008285305 від 01.02.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 285,93грн. (а.с.115).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №000604/11-28-53-05/1376792 від 19.03.2019 року (а.с.116).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №031055305 від 19.03.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 73,71грн. (а.с.117).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №000977/11-28-53-05/13767921 від 17.04.2019 року (а.с.118).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №046775305 від 17.04.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 135,77 грн. (а.с.119).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №001288/11-28-53-05/13767921 від 11.06.2019року (а.с.120).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0071885305 від 11.06.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі583,43 грн. (а.с.121).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №001385/11-28-53-05/13767921 від 04.07.2019 року (а.с.122).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №00782335305від 04.07.2019 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 809,00 грн. (а.с.123).

За несвоєчасне погашення податкових зобов`язань, податковим органом нараховано пеню в розмірі 99855,76 грн.

Зазначене підтверджується витягом зі облікових даних відповідача (а.с.24-31).

Щодо заборгованості зі сплати за землю, судом встановлено наступне.

Згідно поданої підприємством податкової декларації з плати за землю 2018 рік, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 60683,36грн. (а.с. 16-17).

Згідно поданої підприємством податкової декларації з плати за землю 2019 рік, в якій відповідачем самостійно задекларовано та не сплачено - 80911,16 грн. (а.с. 18-19).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №346/5301 від 07.06.2018 року (а.с.20).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0044375301 від 07.06.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 1485,80 грн. (а.с.21).

Посадовою особою ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку, результати якої оформлено актом №511/5301 від 06.09.2018 року (а.с.22).

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, податковим органом сформовано:

- податкове повідомлення - рішення №0069665301 від 06.09.2018 року, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 742,90 грн. (а.с.23).

За несвоєчасне погашення податкових зобов`язань, податковим органом нараховано пеню в розмірі 1490,36 грн.

Зазначене підтверджується витягом зі облікових даних відповідача (а.с15).

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг -сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 57.1 статті 57 ПК України встановлено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно пункту 56.11 статті 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Пунктом 58.3 статті 58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податковим органом сформовано податкову вимогу форми "Ю1" за №1/233 від 04.11.2008 на суму 10214,84 грн., яку направлено засобами поштового зв`язку (а.с. 124).

Податковим органом сформовано податкову вимогу форми "Ю2" за №2/299 від 12.12.2008 на суму13223,38 грн., яку направлено засобами поштового зв`язку (а.с. 124).

Суд вважає, що податковим органом сформовано та надіслано відповідачу податкову вимогу відповідно до вимог статті 58 ПК України, відтак позивач правомірно звернувся до суду з позовом про стягнення податкового боргу.

Відповідачем доказів повної або часткової сплати податкового боргу, заперечень проти позову суду не надано.

Згідно з п.п.95.1, 95.2 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено право органу державної податкової служби звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Отже, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 11, 77, 243-246 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства Інженерний центр твердих сплавів "Світкермет" (код ЄДРПОУ- 13767921) заборгованість:

- на користь Державного бюджету України з податку на додану вартість в сумі 625 451 (шістсот двадцять п`ять тисяч чотириста п`ятдесят одна) грн. 96 коп. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування ПДВ, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів;

- на користь місцевого бюджету з земельного податку в сумі 145 313 (сто сорок п`ять тисяч триста тринадцять) грн. 58 коп. рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 24.04.2020 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду О.С. Петренко