Рішення № 88929900, 27.04.2020, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2020
Номер справи
260/386/20
Номер документу
88929900
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

27 квітня 2020 року м. Ужгород№ 260/386/20 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Микуляк П.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокирницький цеолітовий завод» про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокирницький цеолітовий завод», яким просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 115789,30 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що станом на 04.12.2019 року за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 115789,30 грн. Контролюючим органом було здійснено всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу, в тому числі, скеровано на адресу такого платника податків податкову вимогу. Однак такі дії не призвели до позитивного результату, а тому сума податкового боргу підлягає стягненню в судовому порядку.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2020 року відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі, надано відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву та повідомлено, що згідно з вимогами ч.6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зазначену ухвалу направлено на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення, що підтверджується наявним у матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення. Проте відповідач відзив на позов у встановлений судом строк не подав, про причини неподання суд не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України та ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), кожен зобов`язаний сплачувати податки, збори, інші обов`язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сокирницький цеолітовий завод» зареєстроване як юридична особа за адресою: 89600, Закарпатська обл., м. Мукачеве, вул. Мічуріна, 1/15, код ЄДРПОУ 38265010, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Станом на 04 грудня 2019 року, за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 115789,30 грн. по наступних платежах: 52 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб» у розмірі 98113,43 грн., в тому числі пеня у розмірі 1624,92 грн.; 50 18010400 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичним особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 14658,56 грн., в тому числі пеня у розмірі 60,61 грн.; 30 14010100 «Податок на додану вартість» у розмірі 3017,31 грн.

Вказаний борг виник у зв`язку з наступним.

По платежу 52 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб», відповідачем самостійно подано:

- податкову декларацію від 20.02.2018 за 2018 рік із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 109173,58 грн.

Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання сплачена відповідачем частково у розмірі 51117,27 грн. Залишок несплаченого податку становить 58056,31 грн.;

- податкову декларацію від 20.02.2019 року за 2019 рік із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 38432,20 грн. (за січень-жовтень 2019).

По платежу 85 19010100 «Надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення», відповідачем самостійно подано:

- податкову декларацію від 20.02.2018 року за 2018 рік із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 9166,03 грн.

Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання сплачена Відповідачем частково у розмірі 2273,52 грн. Залишок несплаченого податку становить 6892,51 грн.;

- податкову декларацію № 15923507 від 20.02.2019 року за 2019 рік із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 7705,44 грн. (за І-ІІІ кв. 2019).

По платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість» відповідачем самостійно подано уточнюючу податкову декларацію від 04.01.2019 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 6586,00 грн.

Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання сплачена Відповідачем частково у розмірі 6579,11 грн. Залишок несплаченого податку становить 6,89 грн.

По платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість», контролюючим органом проведено камеральну перевірку дотримання відповідачем податкового законодавства.

За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки №949/07-16-52-12/38265010 від 22.04.2019 року та винесено податкові повідомлення-рішення: №0022525212 від 17.05.2019 року, яким застосована штрафна санкція по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість» у розмірі 657,91 грн.; № 0022595212 від 17.05.2019 року, яким застосована штрафна санкція по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість» у розмірі 81,12 грн. № 0022595212 від 17.05.2019 року, яким застосована штрафна санкція по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість» у розмірі 954,27 грн. та 1317,12 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржено.

Відтак податковий борг по податковим повідомленням-рішенням є узгодженим.

Відповідно до п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до п.57.1. статті 57.3 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пп.14.1.162. п.14.1 ст.14 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов`язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

Згідно з пп.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.

Пунктом 129.4 ст. 129 ПК України зазначено, що на суми грошового зобов`язання, визначеного пп.129.1.1 та 129.1.2 п.129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

У відповідності до вимог ст.129 ПК України, відповідачу нараховано пеню у розмірі 1685,53 грн., зокрема, 1624,92 грн. по платежу 52 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб»; 60,61 грн. по платежу 50 18010400 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості».

Згідно п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу (пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України).

У відповідності до вимог податкового законодавства, у зв`язку з несплатою узгодженої суми податкового боргу, відповідачу виставлено податкову вимогу від 11.06.2018 року № 16548-17 про наявність податкового боргу, яка вручена відповідачеві 21.07.2018 року.

Податковий борг відповідача підтверджений матеріалами справи, зокрема розрахунком податкового боргу, обліковими картками, податковими деклараціями, податковою вимогою та податковими повідомленнями - рішеннями.

Відповідно до пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пп.20.1.34 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 ст.95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. ГУ ДФС у Закарпатській області доведено наявність податкового боргу відповідача, правомірність звернення до суду та наявність підстав для стягнення податкового боргу в розмірі 115789,30 грн., в зв`язку з чим позов підлягає до задоволення повністю шляхом стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокирницький цеолітовий завод» податкового боргу.

Згідно ст. 139 КАС України, судові витрати у справі не стягуються та за рахунок бюджету не компенсуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. 5, 19, 77, 139, 248, 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокирницький цеолітовий завод» про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальність «Сокирницький цеолітовий завод» (89600, Закарпатська обл., м. Мукачеве, вул. Мічуріна, 1/15, код ЄДРПОУ 38265010) податковий борг у розмірі 115789,30 грн., в тому числі пеня у розмірі 1685,53 грн. по платежам 52 18010500 «Земельний податок з юридичних осіб» у розмірі 98113,43 грн., в тому числі пеня у розмірі 1 624,92 грн., 50 18010400 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичним особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості» у розмірі 14 658,56 грн. в тому числі пеня у розмірі 60,61 грн., 30 14010100 «Податок на додану вартість» у розмірі 3 017,31 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.255 КАС України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя П.П.Микуляк