Рішення № 88929300, 12.03.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2020
Номер справи
160/9902/19
Номер документу
88929300
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2020 року Справа № 160/9902/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рищенка А.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРШЕ-ДНІПРО» до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради, Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення в частині та визнання дій протиправними,-

ВСТАНОВИВ:

10.10.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю «МАРШЕ-ДНІПРО» (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради (далі - відповідач-1), Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради (далі - відповідач-2), третя особа - Комунальне підприємство «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міської ради, в якій, з урахуванням уточненого адміністративного позову, просить:

- визнати протиправним та скасувати Рішення Виконавчого комітету Дніпровської міської ради «Про усунення наслідків порушень правил благоустрою території міста» від 19.02.2019 № 229 в частині вирішення питання відносно виключення з додатку Переліку майна, що підлягає демонтажу, а саме:

113. Тимчасова споруда «Злагода», що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

114. Тимчасова споруда без назви, що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

115. Тимчасова споруда « Это Шаурма , детка», що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

116. Тимчасова споруда « Українські ковбаси », що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

117. Тимчасова споруда « Ломбард Імперіал Рестарт », що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

118. Тимчасова споруда «Coca Cola», що розташована за адресою, АДРЕСА_2 ;

- визнати протиправними дії Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради щодо демонтажу майна, за адресою м. АДРЕСА_1, яке належить ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО», а саме:

літ. В торговий кіоск, літ. в прибудова, літ.в 1 навіс площею 63,4 кв.м., літ. Д торговий кіоск площею 12,8 кв.м., літ. Е торговий кіоск площею 4,3 кв.м., літ. Ж сарай, літ. З контора площею 8,2 кв.м., літ. Л лабораторія площею 13,5 кв.м., літ. М торговий кіоск площею 11,8 кв.м., літ. Н торговий кіоск площею 11,4 кв.м., літ. О торговий кіоск площею 19,3 кв.м., літ. П торговий кіоск, літ. П1 торговий кіоск, літ. П2 торговий кіоск, літ. П3 торговий кіоск, літ. П4 торговий кіоск, літ. П5 торговий кіоск, літ. П6 торговий кіоск, літ. П7 торговий кіоск, літ. П8 торговий кіоск, літ. П9 торговий кіоск, літ. П10 торговий кіоск, літ. П10а торговий кіоск, літ. П11 торговий кіоск, літ. П12 торговий кіоск, літ. П13 торговий кіоск, літ. П15 торговий кіоск, літ. П16 торговий кіоск, літ. П17 торговий кіоск, літ. П18 торговий кіоск, літ. П19 торговий кіоск, літ. П20 торговий кіоск, літ. П21 торговий кіоск, літ. П22 торговий кіоск, літ. П23 торговий кіоск, літ. П24 торговий кіоск, П25-26 торговий кіоск, літ. П29 торговий кіоск, літ. П30 торговий кіоск, літ. П31 торговий кіоск, літ. П32 торговий кіоск, літ. П33 торговий кіоск, літ. П34 торговий кіоск, літ. П35 торговий кіоск, літ. П36 торговий кіоск, літ. П37 торговий кіоск, літ. П38 торговий кіоск, літ. Р навіс, літ. С навіс, літ. Т навіс, літ. У сторожка, літ. Ф навіс, літ. Х туалет, № 1 огорожа, цоколь, № 2 огорожа, № 3 огорожа, № 4 огорожа, № 5 огорожа.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО» є власником нерухомого майна - ринку, за адресою: АДРЕСА_1, який, зокрема, складається з літ. В торговий кіоск, літ. в прибудова, літ.в 1 навіс площею 63,4 кв.м., літ. Д торговий кіоск площею 12,8 кв.м., літ. Е торговий кіоск площею 4,3 кв.м., літ. Ж сарай, літ З контора площею 8,2 кв.м., літ. Л лабораторія площею 13,5 кв.м., літ. М торговий кіоск площею 11,8 кв.м., літ. Н торговий кіоск площею 11,4 кв.м., літ. О торговий кіоск площею 19,3 кв.м., літ. П торговий кіоск, літ. П1 торговий кіоск, літ. П2 торговий кіоск, літ. П3 торговий кіоск, літ. П4 торговий кіоск, літ. П5 торговий кіоск, літ. П6 торговий кіоск, літ. П7 торговий кіоск, літ. П8 торговий кіоск, літ. П9 торговий кіоск, літ. П10 торговий кіоск, літ. П10а торговий кіоск, літ. П11 торговий кіоск, літ. П12 торговий кіоск, літ. П13 торговий кіоск, літ. П15 торговий кіоск, літ. П16 торговий кіоск, літ. П17 торговий кіоск, літ. П18 торговий кіоск, літ. П19 торговий кіоск, літ. П20 торговий кіоск, літ. П21 торговий кіоск, літ. П22 торговий кіоск, літ П23 торговий кіоск, літ. П24 торговий кіоск, П25-26 торговий кіоск, літ. П29 торговий кіоск, літ. П30 торговий кіоск, літ. П31 торговий кіоск, літ. П32 торговий кіоск, літ. П33 торговий кіоск, літ. П34 торговий кіоск, літ. П35 торговий кіоск, літ. П36 торговий кіоск, літ. П37 торговий кіоск, П38 торговий кіоск, літ. Р навіс, літ. С навіс, літ. Т навіс, літ. У сторожка, літ. Ф навіс, літ. Х туалет, № 1 огорожа, цоколь, № 2 огорожа, № 3 огорожа, № 4 огорожа, № 5 огорожа. Право власності позивача на об`єкт зареєстровано належним чином та відомості про право власності на нього містяться у державному реєстрі прав, є відкритими та загальнодоступними, як за об`єктом нерухомого майна, так і за суб`єктом права. Таким чином, віднесення об`єктів, які належать позивачу на праві власності, до Переліку тимчасових споруд, холодильного обладнання, незаконних бензинових, дизельних і газових автозаправних станцій, літніх майданчиків, споруд господтиправною, зобов`язання вчинити певні дії - передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 позовну заяву ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО» було залишено без руху, у зв`язку з невідповідністю останньої вимогам ст. 161 КАС України.

На виконання вимог ухвали суду, 09.12.2019 позивачем були усунуті недоліки позовної заяви.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.12.2019 відкрито провадження у справі № 160/9902/19 та призначено розгляд останньої за правилами загального позовного провадження на 23.12.2019.

23.12.2019 підготовче засідання по справі № 160/9902/19 відкладено на 22.01.2020.

16.01.2020 представником відповідача-1 надано до суду письмовий відзив на позов, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що станом на дату прийняття оскаржуваного рішення № 229 від 19.02.2019, власником ринку була ОСОБА_1 , а не ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО». Крім того, станом на момент здійснення дій щодо проведення демонтажу майна, зазначеного в п. 113-118 спірного рішення, позивач також не був власником ринку, оскільки 11.04.2019 (перед вчиненням дій з демонтажу) закрито розділ в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

22.01.2020 представником відповідача-2 надано до суду письмовий відзив на позов, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що спірне майно ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО» не є об`єктом нерухомості в розумінні положень законодавства про що, в свою чергу, свідчить і відсутність відповідних документів. Крім того, зазначено, що підставою для виникнення права власності на ринок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 є акт прийому-передачі нерухомого майна від 14.03.2019, протокол загальних зборів засновників про створення ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО». В той же час, первинна реєстрація права власності на ринок, як об`єкт нерухомого майна, була здійснена на підставі заочного рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 28.11.2013 по справі № 2-7346/2011, яке в подальшому було скасовано рішенням апеляційного суду Дніпропетровської області від 30.05.2017, що в свою чергу, є підставою для внесення запису до Державного реєстру прав про скасування державної реєстрації прав, оскільки судовий акт, який скасовано, не породжує жодних правових наслідків.

22.01.2020 підготовче засідання по справі № 160/9902/19 відкладено на 29.01.2020.

29.01.2020 підготовче засідання по справі № 160/9902/19 відкладено на 17.02.2020.

17.02.2020 підготовче засідання по справі № 160/9902/19 відкладено на 24.02.2020.

24.02.2020 представники сторін у судове засідання не з`явились, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Від представника позивача та представника відповідача-2 надійшли заяви про розгляд справи № 160/9902/19 за відсутності уповноважених представників.

Згідно ч. 3 ст. 194 КАС України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Частиною 9 ст. 205 КАС України передбачено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що перешкоди для розгляду справи передбаченні ст. 205 КАС України відсутні, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «МАРШЕ-ДНІПРО» є власником нерухомого майна - ринку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, який складається з: літ. А-1 торгівельний комплекс, літ. А1 ганок площею 100,5 кв.м., літ. Б навіс, літ. В торговий кіоск, літ. в прибудова, літ.в 1 навіс площею 63,4 кв.м., літ. Д торговий кіоск площею 12,8 кв.м., літ. Е торговий кіоск площею 4,3 кв.м., літ. Ж сарай, літ. З контора площею 8,2 кв.м., літ. Л лабораторія площею 13,5 кв.м., літ. М торговий кіоск площею 11,8 кв.м., літ. Н торговий кіоск площею 11,4 кв.м., літ. О торговий кіоск площею 19,3 кв.м., літ. П торговий кіоск, літ. П1 торговий кіоск, літ. П2 торговий кіоск, літ. П3 торговий кіоск, літ. П4 торговий кіоск, літ. П5 торговий кіоск, літ. П6 торговий кіоск, літ. П7 торговий кіоск, літ. П8 торговий кіоск, літ. П9 торговий кіоск, літ. П10 торговий кіоск, літ. П10а торговий кіоск, літ. П11 торговий кіоск, літ. П12 торговий кіоск, літ. П13 торговий кіоск, літ. П15 торговий кіоск, літ. П16 торговий кіоск, літ. П17 торговий кіоск, літ. П18 торговий кіоск, літ. П19 торговий кіоск, літ. П20 торговий кіоск, літ. П21 торговий кіоск, літ. П22 торговий кіоск, літ. П23 торговий кіоск, літ. П24 торговий кіоск, П25-26 торговий кіоск, літ. П29 торговий кіоск, літ. П30 торговий кіоск, літ. П31 торговий кіоск, літ. П32 торговий кіоск, літ. П33 торговий кіоск, літ. П34 торговий кіоск, літ. П35 торговий кіоск, літ. П36 торговий кіоск, літ. П37 торговий кіоск, літ. П38 торговий кіоск, літ. Р навіс, літ. С навіс, літ. Т навіс, літ. У сторожка, літ. Ф навіс, літ. Х туалет, № 1 огорожа, цоколь, № 2 огорожа, № 3 огорожа, № 4 огорожа, № 5 огорожа.

Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 338642412101.

Номер запису про право власності 30763898.

Зазначене підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 19.03.2019, номер витягу 160147890.

19.02.2020 рішенням Виконавчого комітету Дніпровської міської ради «Про усунення наслідків порушень правил благоустрою території міста» № 229 було вирішено:

1) Усунути наслідки порушень Правил благоустрою території міста Дніпропетровська, затверджених рішенням міської ради від 27.11.2013 № 44/43 (далі - Правила), шляхом припинення функціонування та демонтажу встановлених тимчасових споруд, холодильного обладнання, незаконних бензинових, дизельних і газових автозаправних станцій, літніх майданчиків, споруд господарчого призначення, точок розташування виносної торгівлі у місцях загального користування згідно з переліком (додаток).

2) Інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради спільно з Комунальним підприємством «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради та Комунальним підприємством «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради попередити власників тимчасових споруд, холодильного обладнання, незаконних бензинових, дизельних і газових автозаправних станцій, літніх майданчиків, споруд господарського призначення, точок розташування виносної торгівлі про необхідність власними силами та за власні кошти усунути наслідки порушень Правил, звільнити зайняті земельні ділянки та привести їх до первісного стану для подальшого використання за функціональним призначенням.

Згідно переліку тимчасових споруд, холодильного обладнання, незаконних бензинових, дизельних і газових автозаправних станцій, літніх майданчиків, споруд господарського призначення, точок розташування виносної торгівлі у місцях загального користування, що підлягають демонтажу, який міститься у додатку до Рішення, зазначені пункти:

113. Тимчасова споруда «Злагода», що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

114. Тимчасова споруда без назви, що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

115. Тимчасова споруда « Это Шаурма , детка», що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

116. Тимчасова споруда « Українські ковбаси », що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

117. Тимчасова споруда « Ломбард Імперіал Рестарт », що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

118. Тимчасова споруда «Coca Cola», що розташована за адресою, АДРЕСА_2 ;

22 лютого 2019 КП «Благоустрій міста» ДМР було винесено приписи № 112Д, 113Д, 114Д, 115Д, 116Д про демонтування самовільно встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, що розташовані за адресою АДРЕСА_2.

11.04.2019 КП «Благоустрій міста» ДМР проведено демонтаж частини споруд за адресою: АДРЕСА_1, а саме: літ. В торговий кіоск, літ. в прибудова, літ.в 1 навіс площею 63,4 кв.м., літ. Д торговий кіоск площею 12,8 кв.м., літ. Е торговий кіоск площею 4,3 кв.м., літ. Ж сарай, літ. З контора площею 8,2 кв.м., літ. Л лабораторія площею 13,5 кв.м., літ. М торговий кіоск площею 11,8 кв.м., літ. Н торговий кіоск площею 11,4 кв.м., літ. О торговий кіоск площею 19,3 кв.м., літ. П торговий кіоск.

02.05.2019 КП «Благоустрій міста» ДМР також проведено демонтаж частини споруд за адресою: АДРЕСА_1, а саме: літ. П1 торговий кіоск, літ. П2 торговий кіоск, літ. П3 торговий кіоск, літ. П4 торговий кіоск, літ. П5 торговий кіоск, літ. П6 торговий кіоск, літ. П7 торговий кіоск, літ. П8 торговий кіоск, літ. П9 торговий кіоск, літ. П10 торговий кіоск, літ. П10а торговий кіоск, літ. П11 торговий кіоск, літ. П12 торговий кіоск, літ. П13 торговий кіоск, літ. П15 торговий кіоск, літ. П16 торговий кіоск, літ. П17 торговий кіоск, літ. П18 торговий кіоск, літ. П19 торговий кіоск, літ. П20 торговий кіоск, літ. П21 торговий кіоск, літ. П22 торговий кіоск, літ. П23 торговий кіоск, літ. П24 торговий кіоск, П25-26 торговий кіоск, літ. П29 торговий кіоск, літ. П30 торговий кіоск, літ. П31 торговий кіоск, літ. П32 торговий кіоск, літ. П33 торговий кіоск, літ. П34 торговий кіоск, літ. П35 торговий кіоск, літ. П36 торговий кіоск, літ. П37 торговий кіоск, літ. П38 торговий кіоск, літ. Р навіс, літ. С навіс, літ. Т навіс, літ. У сторожка, літ. Ф навіс, літ. Х туалет, № 1 огорожа, цоколь, № 2 огорожа, № 3 огорожа, № 4 огорожа, № 5 огорожа.

Вважаючи, на підставі викладеного, свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною третьою статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до пункту 44 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність

До відання виконавчих органів міських рад, згідно п.п. 7 п. «а» ст. 30 Закону № 280/97-ВР належать власні (самоврядні) повноваження з організації благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон № 2807-IV) управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.

Правила благоустрою території населеного пункту - це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Типові правила розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Правила включають, зокрема, порядок здійснення благоустрою та утримання територій об`єктів благоустрою; порядок розміщення малих архітектурних форм; порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів (ст. 34 Закону № 2807-IV).

Згідно з підпунктом 1.2.1 «Правил благоустрою території міста Дніпропетровська», затверджених рішенням Дніпропетровської міської ради від 27.11.2013 № 44/43 (далі - Правила) тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності одноповерхова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Порядок розміщення та утримання тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Дніпропетровську встановлюється міською радою разом із комплексною схемою розміщення ТС у місті на підставі «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», затвердженого наказом Мінрегіонбуду України від 21.10.2011 № 244 (підпункту 19.1.1 Правил).

Пунктами 2.1, 2.2 розділу ІІ Порядку № 244 визначено, що підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки. Замовник, який має намір встановити тимчасову споруду звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення тимчасової споруди.

Пунктом 2.30 Порядку № 244 передбачено, що у разі закінчення строку дії, анулювання паспорту прив`язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу.

Згідно з приписами частини першої статті 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

За змістом частин першої, другої статті 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов`язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (далі - Закон № 1952-IV) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Системний аналіз названих правових норм законодавства дає підстави для висновку, що нерухоме майно, стосовно якого здійснена державна реєстрація права власності, набуває певного правового статусу і перебуває під захистом держави, яка офіційно визнала і підтвердила факт набуття речових прав на таке нерухоме майно.

Так, відповідно до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно станом на 19.03.2019 вбачається, що об`єкти демонтажу (літ. В торговий кіоск, літ. в прибудова, літ.в 1 навіс площею 63,4 кв.м., літ. Д торговий кіоск площею 12,8 кв.м., літ. Е торговий кіоск площею 4,3 кв.м., літ. Ж сарай, літ. З контора площею 8,2 кв.м., літ. Л лабораторія площею 13,5 кв.м., літ. М торговий кіоск площею 11,8 кв.м., літ. Н торговий кіоск площею 11,4 кв.м., літ. О торговий кіоск площею 19,3 кв.м., літ. П торговий кіоск, літ. П1 торговий кіоск, літ. П2 торговий кіоск, літ. П3 торговий кіоск, літ. П4 торговий кіоск, літ. П5 торговий кіоск, літ. П6 торговий кіоск, літ. П7 торговий кіоск, літ. П8 торговий кіоск, літ. П9 торговий кіоск, літ. П10 торговий кіоск, літ. П10а торговий кіоск, літ. П11 торговий кіоск, літ. П12 торговий кіоск, літ. П13 торговий кіоск, літ. П15 торговий кіоск, літ. П16 торговий кіоск, літ. П17 торговий кіоск, літ. П18 торговий кіоск, літ. П19 торговий кіоск, літ. П20 торговий кіоск, літ. П21 торговий кіоск, літ. П22 торговий кіоск, літ. П23 торговий кіоск, літ. П24 торговий кіоск, П25-26 торговий кіоск, літ. П29 торговий кіоск, літ. П30 торговий кіоск, літ. П31 торговий кіоск, літ. П32 торговий кіоск, літ. П33 торговий кіоск, літ. П34 торговий кіоск, літ. П35 торговий кіоск, літ. П36 торговий кіоск, літ. П37 торговий кіоск, літ. П38 торговий кіоск, літ. Р навіс, літ. С навіс, літ. Т навіс, літ. У сторожка, літ. Ф навіс, літ. Х туалет, № 1 огорожа, цоколь, № 2 огорожа, № 3 огорожа, № 4 огорожа, № 5 огорожа), визначені у Переліку, є нерухомим майном щодо якого здійснена реєстрація права приватної власності у встановленому законом порядку.

Таким чином, належне позивачу нерухоме майно не відповідає законодавчо визначеному поняттю тимчасової споруди та малої архітектурної форми.

Щодо доводів відповідача-1 стосовно того, що станом на дату прийняття оскаржуваного рішення № 229 від 19.02.2019, власником ринку була ОСОБА_1 , а не ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО», то з цього приводу суд вважає за необхідне зазначити, що такі твердження Виконавчого комітету Дніпровської міської ради є безпідставними та неприйнятними, оскільки фактичне виконання цього рішення відбулось безпосередньо 11.04.2019 та 02.05.2019, тобто тоді коли власником нерухомого майна був саме позивач.

Твердження відповідача-1 стосовно того, що, станом на момент здійснення дій щодо проведення демонтажу майна, зазначеного в п. 113-118 спірного рішення, позивач також не був власником ринку, оскільки 11.04.2019 (перед вчиненням дій з демонтажу) закрито розділ в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, також не приймаються судом до уваги, оскільки закриття розділу об`єкту нерухомого майна відбулось безпосередньо у зв`язку зі знищенням об`єкта нерухомого майна, що до речі підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 11.01.2020, номер витягу 195992654.

Щодо тверджень відповідача-2 відносно того, що ринок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (літ. В торговий кіоск, літ. в прибудова, літ.в 1 навіс площею 63,4 кв.м., літ. Д торговий кіоск площею 12,8 кв.м., літ. Е торговий кіоск площею 4,3 кв.м., літ. Ж сарай, літ. З контора площею 8,2 кв.м., літ. Л лабораторія площею 13,5 кв.м., літ. М торговий кіоск площею 11,8 кв.м., літ. Н торговий кіоск площею 11,4 кв.м., літ. О торговий кіоск площею 19,3 кв.м., літ. П торговий кіоск, літ. П1 торговий кіоск, літ. П2 торговий кіоск, літ. П3 торговий кіоск, літ. П4 торговий кіоск, літ. П5 торговий кіоск, літ. П6 торговий кіоск, літ. П7 торговий кіоск, літ. П8 торговий кіоск, літ. П9 торговий кіоск, літ. П10 торговий кіоск, літ. П10а торговий кіоск, літ. П11 торговий кіоск, літ. П12 торговий кіоск, літ. П13 торговий кіоск, літ. П15 торговий кіоск, літ. П16 торговий кіоск, літ. П17 торговий кіоск, літ. П18 торговий кіоск, літ. П19 торговий кіоск, літ. П20 торговий кіоск, літ. П21 торговий кіоск, літ. П22 торговий кіоск, літ. П23 торговий кіоск, літ. П24 торговий кіоск, П25-26 торговий кіоск, літ. П29 торговий кіоск, літ. П30 торговий кіоск, літ. П31 торговий кіоск, літ. П32 торговий кіоск, літ. П33 торговий кіоск, літ. П34 торговий кіоск, літ. П35 торговий кіоск, літ. П36 торговий кіоск, літ. П37 торговий кіоск, літ. П38 торговий кіоск, літ. Р навіс, літ. С навіс, літ. Т навіс, літ. У сторожка, літ. Ф навіс, літ. Х туалет, № 1 огорожа, цоколь, № 2 огорожа, № 3 огорожа, № 4 огорожа, № 5 огорожа) не є об`єктом нерухомості в розумінні положень законодавства, то з цього приводу слід зазначити, що факт належності останнього до об`єкту нерухомості підтверджується відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, при цьому відповідачем-2 жодними належними та допустимими доказами, у розумінні ст. 73, 74 КАС України, протилежного не доведено.

Стосовно тверджень КП «Благоустрій міста» ДМР відносно того, що первинна реєстрація права власності на ринок, як об`єкт нерухомого майна, була здійснена на підставі заочного рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 28.11.2013 по справі № 2-7346/2011, яке в подальшому було скасовано рішенням апеляційного суду Дніпропетровської області від 30.05.2017, що в свою чергу, є підставою для внесення запису до Державного реєстру прав про скасування державної реєстрації прав, оскільки судовий акт, який скасовано, не породжує жодних правових наслідків, суд зазначає наступне.

Згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО» є власником вищевказаного нерухомого майна, такі записи є чинними. Відповідачами не було надано доказів того, що ними вчинялись дії щодо скасування запису про державну реєстрацію права власності на спірне майно на підставі рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 30.05.2017 по справі № 2-7346/2011. Жодних записів на виконання рішення апеляційного суду Дніпропетровської області від 30.05.2017 по справі № 2-7346/2011 реєстратором не вносилось, а отже доводи відповідача-2 є безпідставними та відповідно не приймаються до уваги.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що оскільки виконавчий комітет не має повноважень щодо зобов`язання позивача демонтувати належне йому на праві власності нерухоме майно та доручення здійснення демонтажу такого майна комунальним підприємствам - оскаржуване рішення в частині майна, належного позивачеві, прийнято без врахування вищевикладених обставин та є протиправним.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

У пункті 50, 51 рішення Європейського суду з прав людини «Щокін проти України» від 14.10.2010 зазначено, що перша та найважливіша вимога статті 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року полягає в тому, що будь-яке втручання публічних органів у мирне володіння майном повинно бути законним. Ця концепція вимагає, перш за все, щоб такі заходи мали підстави в національному законодавстві.

Наслідки нездійснення демонтажу у добровільному порядку, а саме його демонтаж комунальним підприємством у примусовому порядку, без вирішення спору у судовому порядку, свідчить про порушення ст. 41 Конституції України, яка визнає непорушним право власності, отже, оскаржуване рішення є незаснованим на законі втручанням у право на мирне володіння майном позивача, гарантованого статтею 1 Протоколу Першого Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в розмірі 1 921,00 грн., що документально підтверджується квитанцією № 0.0.1348406581.1 від 10.05.2019.

З урахуванням того, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню повністю, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 1 921,00 грн. підлягає стягненню на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРШЕ-ДНІПРО» до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради, Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення в частині та визнання дій протиправними - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Виконавчого комітету Дніпровської міської ради «Про усунення наслідків порушень правил благоустрою території міста» від 19.02.2019 № 229 в частині вирішення питання відносно виключення з додатку Переліку майна, що підлягає демонтажу, а саме:

113. Тимчасова споруда «Злагода», що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

114. Тимчасова споруда без назви, що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

115. Тимчасова споруда « Это Шаурма , детка», що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

116. Тимчасова споруда « Українські ковбаси », що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

117. Тимчасова споруда « Ломбард Імперіал Рестарт», що розташована за адресою, АДРЕСА_2;

118. Тимчасова споруда «Coca Cola», що розташована за адресою, АДРЕСА_2.

Визнати протиправними дії Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради щодо демонтажу майна, за адресою м. АДРЕСА_1, яке належить ТОВ «МАРШЕ-ДНІПРО», а саме:

літ. В торговий кіоск, літ. в прибудова, літ.в 1 навіс площею 63,4 кв.м., літ. Д торговий кіоск площею 12,8 кв.м., літ. Е торговий кіоск площею 4,3 кв.м., літ. Ж сарай, літ. З контора площею 8,2 кв.м., літ. Л лабораторія площею 13,5 кв.м., літ. М торговий кіоск площею 11,8 кв.м., літ. Н торговий кіоск площею 11,4 кв.м., літ. О торговий кіоск площею 19,3 кв.м., літ. П торговий кіоск, літ. П1 торговий кіоск, літ. П2 торговий кіоск, літ. П3 торговий кіоск, літ. П4 торговий кіоск, літ. П5 торговий кіоск, літ. П6 торговий кіоск, літ. П7 торговий кіоск, літ. П8 торговий кіоск, літ. П9 торговий кіоск, літ. П10 торговий кіоск, літ. П10а торговий кіоск, літ. П11 торговий кіоск, літ. П12 торговий кіоск, літ. П13 торговий кіоск, літ. П15 торговий кіоск, літ. П16 торговий кіоск, літ. П17 торговий кіоск, літ. П18 торговий кіоск, літ. П19 торговий кіоск, літ. П20 торговий кіоск, літ. П21 торговий кіоск, літ. П22 торговий кіоск, літ. П23 торговий кіоск, літ. П24 торговий кіоск, П25-26 торговий кіоск, літ. П29 торговий кіоск, літ. П30 торговий кіоск, літ. П31 торговий кіоск, літ. П32 торговий кіоск, літ. П33 торговий кіоск, літ. П34 торговий кіоск, літ. П35 торговий кіоск, літ. П36 торговий кіоск, літ. П37 торговий кіоск, літ. П38 торговий кіоск, літ. Р навіс, літ. С навіс, літ. Т навіс, літ. У сторожка, літ. Ф навіс, літ. Х туалет, № 1 огорожа, цоколь, № 2 огорожа, № 3 огорожа, № 4 огорожа, № 5 огорожа.

Стягнути з Виконавчого комітету Дніпровської міської ради (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 75, код ЄДРПОУ 04052092) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРШЕ-ДНІПРО» (49000, м. Дніпро, вул. Костомарівська, буд. 4, код ЄДРПОУ 42885332) судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 960,50 грн.

Стягнути з Комунального підприємства «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 75, кім. 723, код ЄДРПОУ 35609280) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МАРШЕ-ДНІПРО» (49000, м. Дніпро, вул. Костомарівська, буд. 4, код ЄДРПОУ 42885332) судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 960,50 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 КАС України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Повний текст рішення суду складений 12 березня 2020.

Суддя А. Ю. Рищенко