
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" березня 2020 р. Справа № 911/3171/19
Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.
при секретарі судового засідання Белишевій А. В.
за участю представників учасників справи:
від позивача: Беліменко О. О. (адвокат - довіреність № 4946 від 16.12.2019 р.);
від відповідача: не з`явились;
розглянувши матеріали справи
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", (01601, бульв. Тараса Шевченка, буд. 18, м. Київ)
в особі Київської міської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", (01033, вул. Антоновича, буд. 40, м. Київ)
до Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації, (09300, вул. Коцюбинського, буд. 13, смт Володарка, Володарський р-н, Київська область)
про стягнення 112 125, 94 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Київської міської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" звернулось в господарський суд Київської області із позовом до Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації про стягнення 112 125, 94 грн основної заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах.
Позовні вимоги обґрунтовані позивачем невиконанням відповідачем свого обов`язку щодо відшкодування позивачу витрат, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах.
Ухвалою господарського суду Київської області від 09.01.2020 р. відкрито провадження у справі № 911/3171/19 за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Київської міської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" до Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації про стягнення 112 125, 94 грн, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання та викликом на нього учасників справи на 05.02.2020 р.
03.02.2020 р. до канцелярії суду від відповідача надійшов відзив вих. 149/02-18 від 28.01.2020 р. на позовну заяву, у якому він просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.
05.02.2020 р. за наслідками судового засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено розгляд справи на 19.02.2020 р.
07.02.2020 р. до канцелярії суду від позивача надійшла відповідь № 14-10/40 від 06.02.2020 р. на відзив, що долучена судом до матеріалів справи.
17.02.2020 р. до канцелярії суду від відповідача надійшли заперечення № 222/02-18 від 13.02.2020 р. на відповідь на відзив, що долучені судом до матеріалів справи.
19.02.2020 р. за наслідками судового засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено розгляд справи на 11.03.2020 р.
11.03.2020 р. перед судовим засіданням від відповідача надійшло клопотання № 309 від 06.03.2020 р. про розгляд справи за відсутності представника відповідача, у якому він просить суд розгляд справи № 911/3171/19, призначеної на 11.03.2020 р. провести без участі представника відповідача Стоцької О. П.
11.03.2020 р . у судовому засіданні представник позивача надав усні пояснення щодо своїх позовних вимог, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві, відповіді на відзив.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, хоча про судове засідання був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки у судове засідання суд повідомив.
За наслідками судового засідання судом оголошено вступну і резолютивну частини рішення у даній справі.
Заслухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
У процесі розгляду справи судом встановлено, що у період з 01.01.2019 р. по 31.10.2019 р. позивачем було надано відповідним категоріям споживачів телекомунікаційні послуги на пільгових умовах на загальну суму 112 125, 94 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації по витратах понесених ПАТ "Укртелеком" за надані телекомунікаційні послуги на пільгових умовах за період з 01.01.2019 р. по 31.10.2019 р. станом на 27.11.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.02.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.03.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.04.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.05.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.06.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.07.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.08.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.09.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.10.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.11.2019 р., розрахунками видатків позивача на відшкодування витрат, пов`язаних з наданням пільг з період з січня 2019 р. по жовтень 2019 р., наявними у матеріалах справи.
На виконання вимог п.п. 10, 11 Постанови Кабінета Міністрів України "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" № 117 від 29.01.2003 р. позивачем протягом лютого 2019 р. - листопада 2019 р. направлялися на адресу відповідача листи № 82і250/58-170 від 06.02.2019 р., № 82і250/58-323 від 06.03.2019 р., № 82і250/58-436 від 09.04.2019 р., № 82і250/58-609 від 13.05.2019 р., № 82і250/58-708 від 10.06.2019 р., № 82і250/58-771 від 08.07.2019 р., № 82і250/58-886 від 08.08.2019 р., № 82і250/58-1020 від 09.09.2019 р., № 82і250/58-1213 від 07.10.2019 р., № 82і250/58-1256 від 05.11.2019 р. з розрахунками вартості послуг, наданих пільговикам для належного оформлення актів звіряння розрахунків згідно з формою "3-пільга".
У листопаді 2019 р. позивач звернувся до відповідача із претензією № 14-07/163/1 від 06.11.2019 р., у якій він пропонував відповідачу у добровільному порядку до 06.12.2019 р. перерахувати претензійну суму у розмірі 112 125, 94 грн невідшкодованих витрат, понесених позивачем внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах за період з 01.01.2019 р. по 31.10.2019 р.
Регулювання відносин, що виникають у зв`язку із наданням телекомунікаційних послуг здійснюється Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про телекомунікації", іншими нормативно-правовими актами і безпосередньо договором.
Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ст. 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" виключно законами України визначаються:
мінімальний розмір заробітної плати;
мінімальний розмір пенсії за віком;
неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
величина порогу індексації грошових доходів громадян;
пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв`язку та критерії їх надання.
Державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Органи місцевого самоврядування при розробці та реалізації місцевих соціально-економічних програм можуть передбачати додаткові соціальні гарантії за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про телекомунікації" телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.
У положеннях п. 19 ч. 1 ст. 12, п. 10 ч. 1, ст. 13, п. 18 ч. 1 ст. 14, п. 20 ч. 1 ст. 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; п. 18 ст. 61, п. 10 ст. 62, п. 17 ст. 63, п. 19 ст. 64 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; п. 11 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; п. 6 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист"; ч. 5 ст. 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та п. 4 ч. 3 ст. 13 Закону України "Про охорону дитинства" встановлені пільги з оплати за послуги зв`язку для окремих категорій осіб.
Згідно з ст. 2 Бюджетного кодексу України видатки бюджету - це кошти, спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом.
Положеннями ст. 30 цього ж кодексу визначено, що видатки Державного бюджету України включають бюджетні призначення, встановлені законом про Державний бюджет України на конкретні цілі, що пов`язані з реалізацією державних програм, перелік яких визначено статтею 87 цього Кодексу.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 87 цього ж кодексу до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, належать видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, в тому числі на державні програми соціальної допомоги.
У відповідності до підпункту "б" пункту 4 статті 89 цього ж кодексу до видатків, які здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, зокрема, державні програми соціального захисту.
За змістом статті 102 цього ж кодексу видатки місцевих бюджетів, передбачені у підпункті "б" пункту 4 частини першої статті 89 цього Кодексу, проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 97 Бюджетного кодексу України).
Порядок та механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення компенсаційних виплат за вказані пільги окремих категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету встановлений Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256 (чинний на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку встановлено, що цей Порядок визначає відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення щодо надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання), послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; доставки громадянам повідомлень про призначення субсидії; виплати громадянам частини невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання), послуг з електропостачання для індивідуального опалення; допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, допомоги по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі на догляд (крім державної соціальної допомоги на догляд особам, зазначеним у пунктах 1-3 частини першої статті 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, та поштові витрати за рахунок субвенцій з державного бюджету.
Пунктами 2, 3 Порядку передбачено, що фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення провадиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених у обласних бюджетах, бюджеті Автономної Республіки Крим, бюджетах міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення, районних бюджетах, бюджетах об`єднаних територіальних громад на зазначені цілі. Забороняється фінансування місцевих програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.
Головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, об`єднаних територіальних громад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення (далі - головні розпорядники коштів).
Відповідно до п. 20-4 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на пільги з послуг зв`язку, інші передбачені законодавством пільги, що надаються ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; постраждалим учасникам Революції Гідності; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам Національної поліції; ветеранам податкової міліції; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; ветеранам служби цивільного захисту; ветеранам Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби; особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого); реабілітованим громадянам, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов`язана з Чорнобильською катастрофою; багатодітним сім`ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім`ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім`ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.
Згідно п. 3 Постанови Кабінета Міністрів України № 117 від 29.01.2013 р. "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" (в редакції чинній на момент виникнення спірних відносин) структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи): організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної в пункті 2 цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для контролю відомостей, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги, для розрахунків за надані пільговикам послуги, і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей; ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою "1 - пільга", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків; ведуть облік отримувачів соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей шляхом формування на кожну особу персональної облікової картки згідно з формою "1 - допомога", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або реквізити паспорта громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту; вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги; надають консультації пільговикам, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей, підприємствам та організаціям, що надають послуги.
Пунктом 11 Положення (в редакції чинній на момент виникнення спірних відносин) визначено, що уповноважений орган щомісяця: 1) звіряє інформацію, що міститься в Реєстрі, з інформацією, яка надходить від підприємств та організацій, що надають послуги, і у разі виявлення розбіжностей щодо загальної кількості пільговиків або розміру пільг, що надаються конкретному пільговику, не провадить розрахунків, що стосуються виявлених розбіжностей, до уточнення цієї інформації; 2) після проведення розрахунків з підприємствами та організаціями, що надають послуги, складає: реєстр погашення заборгованості перед підприємствами та організаціями, що надають послуги, згідно з формою " 5-пільга та реєстр розрахунків згідно з формою " 7-пільга"; акти звіряння розрахунків за надані пільговикам послуги згідно з формою " 3-пільга"; 3) до 15 числа подає: фінансовим органам районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад акти звіряння розрахунків згідно з формою " 3-пільга"; Міністерству соціальної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням праці та соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій звіти згідно з формами " 4-пільга" та " 6-пільга".
З огляду на викладене, чинне законодавство передбачає відшкодування витрат за надані послуги звязку пільговим категоріям громадян при цьому, такі зобов`язання виникають безпосередньо із вищевказаних законів України.
Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст. 610 цього ж кодексу порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
У встановленому законодавством порядку і станом на час розгляду справи відповідач обов`язок щодо відшкодування позивачу витрат, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах у період з 01.01.2019 р. по 31.10.2019 р., не виконав і станом на 27.11.2019 р. його заборгованість перед позивачем по витратам, понесеним внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах, складає 112 125, 94 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації по витратах понесених ПАТ "Укртелеком" за надані телекомунікаційні послуги на пільгових умовах за період з 01.01.2019 р. по 31.10.2019 р. станом на 27.11.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.02.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.03.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.04.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.05.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.06.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.07.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.08.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.09.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.10.2019 р., актом звірки розрахунків (форма 3-пільга) станом на 01.11.2019 р., розрахунками видатків позивача на відшкодування витрат, пов`язаних з наданням пільг з період з січня 2019 р. по жовтень 2019 р., листами № 82і250/58-170 від 06.02.2019 р., № 82і250/58-323 від 06.03.2019 р., № 82і250/58-436 від 09.04.2019 р., № 82і250/58-609 від 13.05.2019 р., № 82і250/58-708 від 10.06.2019 р., № 82і250/58-771 від 08.07.2019 р., № 82і250/58-886 від 08.08.2019 р., № 82і250/58-1020 від 09.09.2019 р., № 82і250/58-1213 від 07.10.2019 р., № 82і250/58-1256 від 05.11.2019 р. з розрахунками вартості послуг, наданих пільговикам для належного оформлення актів звіряння розрахунків згідно з формою "3-пільга", претензією № 14-07/163/1 від 06.11.2019 р., наявними у матеріалах справи.
Заперечення відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву, запереченнях на відповідь на відзив на позовну заяву щодо того, що Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації не є головним розпорядником коштів у таких правовідносинах, а також доводи про відсутність субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту населення та відсутність призначень на здійснення таких програм в місцевому бюджеті, а відтак і відсутність у відповідача можливості здійснити ці виплати є необґрунтованими, оскільки виходячи з положень п. 20-4 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України та п. 3 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) джерелом фінансування пільг на послуги зв`язку є місцеві бюджети, а Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації є розпорядником відповідних коштів та за загальним правилом, закріпленим у частині першій статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання через відсутність у нього необхідних коштів.
Отже, вимоги позивача про стягнення із відповідача заборгованості у розмірі 112 125, 94 грн по витратам, понесеним внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах у період з 01.01.2019 р. по 31.10.2019 р., є законними і обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, обставини справи, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації (09300, вул. Коцюбинського, буд. 13, смт Володарка, Володарський район, Київська область; ідентифікаційний код 03193821) на користь Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", (01601, бульв. Тараса Шевченка, буд. 18, м. Київ; ідентифікаційний код 21560766) в особі Київської міської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", (01033, вул. Антоновича, буд. 40, м. Київ; ідентифікаційний код 01189910) 112 125 (сто дванадцять тисяч сто двадцять п`ять) грн 94 (дев`яносто чотири) коп. основної заборгованості та судові витрати 1 921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн 00 (нуль) коп. судового збору.
3. Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження, а у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржено протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.
Суддя В.М.Бацуца
Повний текст рішення складено і підписано
13 квітня 2020 р.