
760/4692/20
3/760/2821/20
солом`янський районний суд міста києва
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
17 квітня 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва
Жовноватюк В.С., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Р.Модова, який проживає за адресою : АДРЕСА_1 , зі слів не працюючого, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 31.01.2017, за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.6 ст. 481 МК України,
В С Т А Н О В И В :
27 грудня 2019 року о 19 годині 23 хвилини, прямуючи з р. Білорусь в Україну по смузі руху «червоний коридор» в зону митного контролю пункту пропуску "Виступовичі" м/п "Овруч" Київської митниці Держмитслужби, заїхав автомобіль марки «MERCEDES SPRINTER 312D», р/н НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , під керуванням гр. Р. Молдова ОСОБА_3 , в якому слідував в якості пасажира громадянин Р. Молдова (нерезидент) ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ).
Під час здійснення митних формальностей відповідно до бази даних, а саме: АСМО «Інспектор» та ЦБД ЄАІС співробітниками митниці встановлено, що 11.11.2017 гр. Р. Молдова (нерезидент) ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) ввіз на митну територію України в режимі «тимчасового ввезення до 1 року» по «зеленому коридору» через зону діяльності Закарпатської митниці ДФС легковий автомобіль марки «FORD FOKUS», р/н НОМЕР_4 кузов № НОМЕР_5 , і на даний час не вивіз його за межі митної території України.
В своєму поясненні останній зазначив, що автомобіль марки «FORD FOKUS», р/н НОМЕР_4 , кузов № НОМЕР_5 перебуває на території України в несправному стані, у м. Чернівці на одній із автомобільних стоянок.
Документів, підтверджуючих факт поломки вказаного транспортного засобу, гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до митного контролю не надавав і до митних органів з приводу продовження терміну зворотного вивезення не звертався.
У зв`язку з цим, відносно останнього, 27.12.2019 , уповноваженою особою Київської митниці Держмитслужби було складено протокол про порушення митних правил за ч.6 ст. 481 МК України - перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб.
Представник Київської митниці Держмитслужби у судовому засіданні пояснив, що в діях громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) вбачаються ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України, а саме перевищення строку тимчасового ввезення автомобіля на митну територію України більше ніж на тридцять діб.
Особа , яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином відповідальною особою Київської митниці Держмитслужби, шляхом направлення на його адресу протоколу про порушення митних правил за ч.6 ст. 481 МК України, що підтверджується наявним в матеріалах справи супровідним листом (а.с. 13).
Крім того, про дату час та місце судового розгляду суд повідомляв гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.(а.с. 21-22).
В письмових поясненнях до протоколу №0961/10000/19 від 27.12.2019 гр. ОСОБА_1 зазначив, що 11.11.2017 він в`їхав на територію України на автомобілі марки «FORD FOKUS», р/н НОМЕР_4 кузов № НОМЕР_5 , і на даний час не вивіз його за межі митної території України по причині поломки вказаного транспортного засобу.
Згідно ч.4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника Київської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи та письмові пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що дії гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) слід кваліфікувати за ч.6 ст. 481 МК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 6 ст. 481 МК України, полягає у перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Санкція вказаної статті передбачає покарання у виді накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскації таких транспортних засобів.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов`язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конститцією, законами чи міжнародними договорами України. Іноземці та особи без громадянства зобов`язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Згідно ст. 380 МК України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов`язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов`язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом Х цього Кодексу.
Строки, передбачені абзацами першим та другим цієї частини, можуть бути продовжені органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.
В своїх письмових поясненнях гр. Молдови ОСОБА_1 зазначив, що не зміг вчасно вивести автомобіль за межі України у зв`язку з його поломкою, зокрема, несправністю двигуна.
Однак, як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, документів на підтвердження факту поломки автомобіля ОСОБА_1 органу доходів та зборів не надав, із заявою про продовження терміну вивезення транспортного засобу за межі України також не звертався.
Строк тимчасового вивезення даного транспортного засобу закінчився 11.11.2017.
Вина гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) підтверджується складеним відносно нього протоколом про порушення митних правил за ч.6 ст. 481 МК України від 27.12.2019 № 0961/10000/19 , витягом з ЄАІС у відповідності до якого транспортний засіб був ввезений на митну територію України 11.11.2017 року і не вивезений за межі митної території України, а також іншими доказами , навними в матеріалах справи та дослідженими судом у судовому засіданні.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
З огляду на викладене, громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) слід визнати винним у порушенні митних правил за ч.6 статтею 481 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись статтями 196, 197, 366, 458, 481, 527-529 МК України, статтями 283, 284, 294 КпАП України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Р.Модова, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 , зі слів не працюючого, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 31.01.2017, у порушенні митних правил, передбачених ч.6 ст. 481 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Реквізити для зарахування до Державного бюджету коштів по сплаті штрафу за порушення митних правил: Одержувач: Управління Державної казначейської служби України у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ одержувача: 38050812; р/р № UA058999980000031119106526010; Банк одержувач: ГУ ДКСУ у м. Києві; МФО: 899998; Призначення платежу: від (ПІБ) за ПМП від ____№_та постанови суду від ___.___.20__№___, код 050.
Стягнути з громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Р.Модова, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 , зі слів не працюючого, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 31.01.2017, судовий збір в дохід держави у розмірі 420,40 грн. на наступні реквізити: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО), Рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, Код класифікації доходів бюджету22030106, Призначення платежу*;101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: В.С. Жовноватюк