Постанова № 88912399, 24.04.2020, Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
24.04.2020
Номер справи
209/1022/20
Номер документу
88912399
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 209/1022/20

Провадження № 3/209/468/20

П О С Т А Н О В А

Іменем України

24 квітня 2020 року м. Кам`янське

Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Решетник Т.О., за участі особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора - Малого С.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

В провадження судді Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області одночасно надійшли два адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Відповідно до положень ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають розгляду одночасно, та об`єднуються в одне провадження.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу продаж КП "Тепломережі" Кам`янської міської ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону (в редакції станом на 16.09.2016 року) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, перебуваючи за місцем виконання своїх службових (представницьких) повноважень, а саме: місце знаходження КП «Тепломережі» КМР вул. Тритузна, буд. 168, м. Кам`янське, Дніпропетровської області, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно у порушення встановленого терміну до 01.04.2018 р., а саме лише 29.07.2019 р. подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу продаж КП "Тепломережі" Кам`янської міської ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону (в редакції станом на 16.09.2016 року) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, перебуваючи за місцем виконання своїх службових (представницьких) повноважень, а саме: місце знаходження КП «Тепломережі» КМР вул. Тритузна, б. 168, м. Кам`янське, Дніпропетровської області в денний час доби, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно у порушення встановленого терміну до 01.04.2019 р., а саме 05.06.2019 р. подав щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, висновки для себе зробив, просив суворо його не карати, про що надав суду письмову заяву.

Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наявними у справі доказами.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, по кожному з двох епізодів, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Обставини, що викликають провадження по справі про адміністративне правопорушення визначені ст. 247 КУпАП.

Статтею 245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.

Згідно листа ВССУ № 223-243/0/4-17 від 22.05.2017 року яким визначено, що вказівка законодавця у п. 7ст. 247 КУпАП «на момент розгляду справи» означає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, якщо на початок розгляду справи закінчилися строки, встановлені ст.38 КУпАП.

За умови закінчення відповідного процесуального строку суд не вирішує питання щодо винуватості або невинуватості правопорушника, оскільки закон цього не вимагає.

Так, з матеріалів справи вбачається, що днем виявлення правопорушення є 27.03.2020 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Проте, порушення ОСОБА_1 без поважних причин обов`язкових строків подання декларації за 2017 рік було вчинено ним 01 квітня 2018 року, коли він у встановлений законом строк не подав декларацію, а протокол № 269 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 був складений лише 27.03.2020 року.

З огляду на вищенаведене та з урахуванням того, що на даний час закінчився визначений ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення за скоєння ОСОБА_1 правопорушення щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (протокол № 269 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 27.03.2020 р.) підлягає закриттю.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень за іншим аналогічним правопорушенням підтверджується наступними доказами: протоколом № 240 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 24.03.2020 р.; листом Прокуратури Дніпропетровської області від 26.02.2020 р. № 05/32-305вих-20; рапортом оперуповноваженого відділу № 6 протидії корупції в Дніпропетровській області ДСР НП України Дениско В.; листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 05.02.2020 р. № 861/55/103/01-2020; листом КП КМР «Тепломережі» від 27.02.2020 р. № 00.08.0441; статутом КП КМР «Тепломережі»; посадовою інструкцією ОСОБА_1 ; штатним розписом КП КМР «Тепломережі»; наказом КП КМР «Тепломережі» від 07.12.2017 р. № 94-к; наказом КП КМР «Тепломережі» від 01.04.2016 р. № 16-к; наказом (розпорядження) КП КМР «Тепломережі» від 10.07.2019 р. № 193-к; наказом КП КМР «Тепломережі» від 11.12.2017 р. № 95-к; наказом КП КМР «Тепломережі» від 15.12.2016 р. № 127-к; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.03.2020 р.; результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданих ОСОБА_1 декларацій за 2017-2018 р.р.; роздрукованими електронними деклараціями ОСОБА_1 за 2017-2018 р.р.; наказом ДСР НП № 17 від 06.11.2019 року про затвердження положення про УСР в Дніпропетровській області ДСР НПУ;

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 05.06.2019 року – день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 24.03.2020 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Аналізуючи наведені докази, вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення по двом епізодам (протокол № 269 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 27.03.2020 р., протокол № 240 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 24.03.2020 р.) доведена, її дії слід кваліфікувати за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом визнається щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, суд вважає, необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 36, 38, ч.1 ст. 172-6, 245, 247, 283, 284, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП по епізоду від 27.03.2017 р. (протокол № 269) щодо ОСОБА_1 , закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КупАП, по епізоду від 24.03.2020 року (протокол № 240), і на підставі ст. 36 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави (Отримувач УК у м.Кам`янське/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ) 38028588 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (ІВАІЧ) UА328999980313080106000004013 Код класифікації доходів у бюджет 21081100) у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (EAП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська.

Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.

Суддя Т.О. Решетник