Рішення № 88909984, 24.04.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.04.2020
Номер справи
640/9028/19
Номер документу
88909984
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2020 року м. Київ № 640/9028/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Добрянської Я.І., розглянувши у порядку спрощеного провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві провизнання протиправними дій, зобов`язати вчинити діїВ С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, у якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві призначити та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 з 06.09.2018 року.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві в задоволенні його заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах протиправно відмовлено з посиланням на невідповідність пільгової довідки №1, довідки № 2, довідки № 3, вимогам чинного законодавства.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.06.2019року відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що підставою для відмови в призначенні пенсії позивачу стало те, що довідки №1, довідки № 2, довідки № 3 про підтвердження пільгового стажу не відповідає вимогам чинного законодавства. Вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві є правомірними та просить в задоволенні позову відмовити.

В свою чергу, представником позивача подано відповідь на відзив, у якому останній наводить аргументи на спростування тверджень пенсійного фонду.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має 27 роки 7 місяців 4 дні загального стажу, з них 9 років 11 місяців 11 днів стажу роботи у шкідливих умовах, який дає право на пільгову пенсію за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Позивач працював на посадах, які дають право на призначення пенсії за Списком № 1 у наступні періоди та у наступних підприємствах:

З 04.04.1988 року по 21.08.1992 року - на посаді підземного учня прохідника («подземного ученика проходчика»), підземного гірника («подземногогорнорабочего»), підземного прохідника («подземного проходчика») на підземних роботах з повним робочим днем (в календарному обрахунку складає: 4 роки4 місяці18 днів). Посада передбачена підрозділом 1 розділом 1 Списку № 1, затвердженого Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173, Списку № 1, затвердженого Постановою Ради Міністрів СРСР від 26.01.1991 року № 10. Зазначений період підтверджується відповідними записами у трудовій книжці,яка являється основним документом про наявний стаж роботи та додатково кореспондується довідкою № 161 від 15.11.2017 року, довідкою про заробітну плату № 165від 15.11.2017 року, додатком до довідки про заробітну плату № 166 від 15.11.2017 року, довідкою про перейменування № 163 від 15.11.2017 року та випискою з наказу № 206-ІІ від 31.10.1994 року.

З 14.08.2006 року по 31.12.2012 року - на посаді прохідника 4 розряду повний робочий день на підземних роботах у ТОВ «Управління по будівництву тунелів і підземних споруд спеціального призначення»(в календарному обрахунку складає: 5 років 6 місяців 6 днів). Посада передбачена розділом 1, підрозділом 2, шифр 1.2а, код КП 7111.1, Списку № 1,затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 36.Зазначений період підтверджується відповідними записами у трудовій книжці, довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії № 14 від 03.10.2018 року, наказом № 113-к від 14.08.2006 року, наказом № 107-к від 27.12.2012 року, особовою карткою ОСОБА_1 , наказом № 40-к від 01.12.2016 року, наказом про підсумки атестації робочих місць № 50 від 05.08.2004 року, наказом про підсумки атестації робочих місць № 69 від 05.08.2009 року.

19.10.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком з врахуванням пільгового стажу по Списку № 1 на підставі ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Листом № 15101/03 від 23.01.2019 року позивачу було зараховано до пільгового стажу роботи за Списком №1 5 років 6 місяців 6 днів та відмовлено в призначенні пенсії з посиланням на неможливість призначення пенсії на пільгових умовах за списком №1, оскільки до заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах було додано довідку від 15.11.2017 року № 161 (1-3), видану підприємством «Центроуголь», яке розташоване на території, де проводиться операція Об`єднаних сил (м. Луганськ). Відповідач зазначив, що документи, в тому числі уточнюючі довідки про періоди роботи, видані підприємствами, які знаходяться в районах проведення операції Об`єднаних сил, є недійсними і не створюють правових наслідків і, відповідно, не можуть бути враховані при призначенні пенсії.

Позивач, вважаючи зазначені дії відповідача протиправними, звернувся з цим позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд дослідивши матеріали справи, оцінивши пояснення, надані учасниками справи, а також докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.

Частиною першою статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п.«а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до ч.1 ст.114 розд. ХІV Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28цього Закону.

Згідно з п.1 ч.2 ст.114 вказаного Закону на пільгових умовах пенсія за віком призначається, зокрема працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, або за відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають особи, визначені наступними абзацами п.1 ч.2 ст.114 вказаного Закону.

Відповідно до уточнюючої довідки від 19.10.2017 року №34, виданої ТОВ «Управлінням по будівництву тунелів і підземних споруд спеціального призначення», стаж роботи позивача на шкідливому виробництві становить 05 років 05 місяців 23 дні.

В той же час суд приймає до уваги, що у трудовій книжці наявні записи про те, що позивач:

- з 04.04.1988 року по 21.08.1992 року працював на посаді підземного учня прохідника («подземного ученика проходчика»), підземного гірника («подземногогорнорабочего»), підземного прохідника («подземного проходчика») на підземних роботах з повним робочим днем, згідно якого в календарному обрахунку складає: 4 роки 4 місяці 18 днів.

- з 14.08.2006 року по 31.12.2012 року працював на посаді прохідника 4 розряду повний робочий день на підземних роботах у ТОВ «Управління по будівництву тунелів і підземних споруд спеціального призначення», згідно якого в календарному обрахунку складає: 5 років 6 місяців 6 днів.

При цьому необхідними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» є зайнятість особи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1, які затверджені Кабінетом Міністрів України, така зайнятість повний робочий день, наявність атестації робочих місць та наявність відповідного страхового стажу, в тому числі на зазначених роботах.

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» Кабінет Міністрів України постановою від 12.08.1993 №637 затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

З наведеного вище встановлено, що додаткові документи для підтвердження стажу роботи вимагаються лише у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Згідно з п.п.1 та 2 вказаного Порядку за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Пунктом 3 Порядку визначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Пунктом 20 Порядку визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка яка повинна бути підписана посадовими особами, зокрема, керівником підприємства, начальником відділу кадрів та головним бухгалтером і повинна бути засвідчена печаткою підприємства.

Відповідно до пункту 23 Порядку, документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою (у разі наявності).

Відповідно до пункту 10 Порядку застосування Списків №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року №383 (надалі - Наказ №383) для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637.

Отже, аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Проте якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Таким чином, позивачем надано довідки від 15.11.2017 року № 161 (1-3), видані підприємством «Центроуголь», яке розташоване на території, де проводиться операція Об`єднаних сил (м. Луганськ). Відповідач зазначив, що документи, в тому числі уточнюючі довідки про періоди роботи, видані підприємствами, які знаходяться в районах проведення операції Об`єднаних сил, є недійсними і не створюють правових наслідків і, відповідно, не можуть бути враховані при призначенні пенсії.

Водночас, суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до пункту 4.2 Наказу №383 результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Згідно з пунктом 4.5 Наказу №383 якщо ж атестація з 21 серпня 1992 року не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21 серпня 1997 року, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21 серпня 1992 року включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць (442-92-п). У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком № 442 та Методичними рекомендаціями.

За змістом пунктів 8 та 9 Порядку № 442 проведення атестації робочих місць відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров`я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 442 результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Судом встановлено, що в матеріалах пенсійної справи, належним чином завірену копію якої надано відповідачем для залучення до матеріалів справи, міститься копія наказу про підсумки атестації робочих місць № 50 від 05.08.2004 року, наказу про підсумки атестації робочих місць № 69 від 05.08.2009 року про визнання робочих місць, зайнятість на яких повний робочий день дає право робітнику на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1.

Таким чином, необхідними умовами для виникнення права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону №1788-XII, є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку № 1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Відсутність підтвердження вказаних обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.

З наявних у матеріалах справи уточнюючої довідки від 19.10.2017 року №34, виданої Управлінням по будівництву тунелів і підземних споруд спеціального призначення, копії трудової книжки та копії наказу про підсумки атестації робочих місць № 50 від 05.08.2004 року, наказу про підсумки атестації робочих місць № 69 від 05.08.2009 року, вбачається підтвердження пільгових умов праці позивача за Списком №1 в періоди з 04.04.1988р по 21.08.1992р, з 14.08.2006р по 31.12.2012р.

Таким чином, наявність документального підтвердження перебування позивача на посадах, що передбачені Списком 1, виконання ним робіт передбачених списком, позивачем надано достатні та необхідні документи для підтвердження наявного пільгового стажу, який становить 9 років 11 місяців 11днів, що дає йому право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1.

З урахуванням наведеного суд дійшов до висновку, що посилання відповідача як на підставу відмови у призначенні пенсії на відсутність підстав для зарахування пільгової довідок є безпідставним, оскільки інформація про те, що позивач працював на посадах, передбачених Списком № 1, міститься в трудовій книжці позивача, та не може слугувати підставою для обмеження конституційного права позивача на соціальне забезпечення, передбачене ст. 46 Конституції України.

З огляду на наявність у трудовій книжці позивача належних та достатніх записів, які підтверджують його роботу повний робочий день на підземних роботах, з урахуванням положень Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній - трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж роботи.

Також суд звертає увагу, що періоди роботи до 21.08.1992 року (включно) не потребують підтвердження атестації робочого місця на підставі роз`яснень п. 3, п. 4., п. 5 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи.

На момент звернення із заявою про призначення пенсії за Списком № 1, позивачу виповнилося 51 рік, тобто згідно з вимогами ч. 1 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», йому необхідно було мати 9 років пільгового стажу.

При цьому, суд враховує висновки Європейського суду з прав людини, висловлені у рішенні від 30 квітня 2013 року справі «Тимошенко проти України» (заява № 49872/11), щодо принципу юридичної визначеності, який означає, що застосування національного законодавства має бути передбачуваним тією мірою, щоб воно відповідало стандарту «законності», передбаченому Конвенцією - стандарту, що вимагає, щоб усе законодавство було сформульовано з достатньою точністю для того, щоб надати особі можливість - за потреби, за відповідної консультації - передбачати тією мірою, що є розумною за відповідних обставин, наслідки, які може потягнути за собою її дія (параграф 264).

Статтею 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За наведених обставин, з метою ефективного захисту прав позивача суд вважає за необхідне відновити порушене відповідачем право позивача на пенсійне забезпечення шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві призначити та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який має 27 років 7 місяців 4 дні загального стажу, з них 9 років 11 місяців 11 днів стажу роботи у шкідливих умовах, що дає йому право на пільгову пенсію за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, пенсію за віком на пільгових умовах з 06.09.2018р.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір за подання позову у розмірі 768,40 грн.

Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 -задовольнити.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) призначити та виплатити ОСОБА_1 (мКиїв , АДРЕСА_2 , ІНП НОМЕР_1 ) пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 з 06.09.2018 року.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (мКиїв АДРЕСА_2 , ІНП НОМЕР_1 ) за рахунок Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) судові витрати в розмірі 768, 40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн 40 коп).

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська