Рішення № 88907723, 24.04.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2020
Номер справи
420/8075/19
Номер документу
88907723
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/8075/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2020 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді, Бжассо Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження в м. Одесі адміністративну справу ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання виготовити довідку

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за результатом розгляду якого, позивач просить суд:

Визнати протиправними дії ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» щодо зменшення раніше призначеної ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», премії до пенсії з 33,3 % до 4,94%;

Зобов`язати ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» виготовити довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відносно ОСОБА_1 - із зазначенням премії до пенсії у розмірі 33,3%.

В обґрунтування адміністративного позову представник позивача зазначає, що позивачу Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області з 28.01.2003 року призначена пенсія по інвалідності у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ». В період з 28.01.2003 року із сум грошового забезпечення премія складала 33,3%, після 01.04.2008 року (включно) розмір премії знизився до 15%, однак з 01.05.2018 року розмір грошового забезпечення,а саме: премія до пенсії була повторно зменшена та на даний момент складає 4,94%. Підставою для перерахунку слугувала довідка, виготовлена ГУ МВС України в Одеській області про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) № 18824 від 21.03.2018 року, де премія визначена в розмірі 4,94%. 17.10.2019 року представник позивача звернувся до ЛК ГУМВС України в Одеській області із заявою про виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії. Листом від 30.10.2019 року ЛК ГУ МВС України в Одеській області повідомила позивача, що довідка пере направлена для розгляду до ДУ ТМО МВС України по Одеській області. 07.11.2019 року ДУ ТМО МВС України по Одеській області було надано відповідь № 33/36-18, в якій повідомлено, що посада ОСОБА_1 - командира БМШР «Беркут» УМВС України в Одеській області прирівняна до посади командира взводу, посадовий оклад -2500,00 грн., а відповідно до інформації про середні розміри премій, виплачених поліцейським за січень 2016 року відповідно до ПКМУ від 11.11.2015 року № 988, встановлено премію 4,94%. Позивач вважає зазначену відмову у виготовленні нової довідки протиправною, оскільки при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у вислузі років, яка діяла на момент призначення пенсії. В обґрунтування власної правової позиції представник позивача посилається на рішення Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі № 240/5401/18.

Ухвалою суду від 28.12.2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 11.02.2020 року.

13.01.2020 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який ТМО вважає адміністративний позов безпідставним та просить відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки відповідно до п. 3 ПКМУ № 103 передбачено перерахунок пенсій з 01.01.2016 року, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії, в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року згідно листа Національної поліції України від 12.03.2018 року.

15.01.2020 року від представника третьої особи надійшли письмові пояснення щодо позову, з огляду на які представник третьої особи звертає увагу суду на рішення Великої палати Верховного Суду від 12.12.2018 року по справі № 802/2196/17-а, згідно з ким у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії належить вказувати розмір премії, визначений у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.

11.02.2020 року підготовче засідання відкладено на 25.03.2020 року за клопотанням представника позивача.

Сторони у підготовче засідання не з`явилися, належним чином та своєчасно повідомлялися про дату, час і місце підготовчого засідання.

25.03.2020 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у письмовому провадженні. У відзиві на адміністративний позов представник відповідача просить суд розглядати справу за його відсутності. Представник третьої особи, також, у письмових поясненнях на позов просить суд розглядати справу за його відсутності.

25.03.2020 року під час підготовчого засідання суд розглянув клопотання представника відповідача про заміну відповідача на Міністерство внутрішніх справи України та протокольною ухвалою відмовив у задоволенні зазначеного клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

25.03.2020 року суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті в порядку письмового провадження в межах строку, визначеного КАС України.

Суд розглянув матеріали справи, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.

ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

З огляду на матеріли справи, пенсія позивачу з 01.01.2005 року виплачувалась у відсотковому відношенні до грошового забезпечення, до складу якого включено премію у розмірі 33,3%.

В подальшому у 2008 році здійснено перерахунок пенсії позивача та у складі грошового забезпечення, з якого визначений розмір пенсії, враховано 15% премії.

Відповідно до протоколу перерахунку пенсії від 09.04.2018 року, пенсія ОСОБА_1 перерахована ГУ ПФУ в Одеській області з 01.01.2016 року у відповідності до постанови КМУ № 988, постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року п. 3. Під час перерахунку у складі грошового забезпечення, з якого визначено розмір належної до виплати пенсії, премія врахована у розмірі 4,94%.

Суд наголошує, що перерахунок пенсії здійснено управлінням 09.04.2018 року з 01.01.2016 року, а не з 01.05.2018 року, як про це вказує позивач в адміністративному позові.

Підставою для здійснення перерахунку пенсії стала довідка № 18824 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), що видана на ім`я ОСОБА_1 , згідно з якою відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988, постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», розмір грошового забезпечення за нормами за січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського складає 6317,39 грн., у тому числі премія 4,94%, що становить 297,39 грн.

17.10.2019 року представник позивача звернувся до ЛК ГУМВС України в Одеській області із заявою про підготовку довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відносно ОСОБА_1 , виготовленої у відповідності до листа МВС України № 5551/05/22-2017 від 20.04.2017 року зі встановленням премії у розмірі 10,71%.

30.10.2019 року ЛК ГУМВС України в Одеській області надано відповідь № 33/К-75/аз на заяву представника позивача, з огляду на яку, запит передано за належністю для розгляду до ДУ ТМО МВС України в Одеській області.

07.11.2019 року ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» надало відповідь № 33/36-18 на заяву позивача, згідно з якою, посада ОСОБА_1 - командира взводу БМШР «Беркут» УМВС України в Одеській області прирівняна до посади командира взводу. Відповідно до інформації про середні розміри премій, виплачених поліцейським за січень 2016 року відповідно до ПКМУ від 11.11.2015 року № 988, встановлено премію 4,94% (підстава - додаток до листа Національної поліції України від 12.03.2018 року № 2866/09/43-2018 «Про надання інформації щодо грошового забезпечення поліцейських» розділ ІХ п. 19).

Згідно вищезазначеного довідка для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 року відповідає вимогам чинного законодавства.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

07 листопада 2015 року набрав чинності Закон України «Про Національну поліцію», крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Законом № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Також, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» доповнено також пункт 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України постановою № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.

Постанова Кабінету Міністрів України № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Таким чином, у зв`язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до п. 2 постанови № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.

На виконання вимог статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» та постанови № 988 МВС України видано наказ № 260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським).

Згідно п. 2 наказу № 260, вказаний наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Закону України «Про Національну поліцію», тобто з 07 листопада 2015 року.

Так, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Відповідно до п. 1-3 Порядку № 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п`ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.

Відповідно до абзаців першого - шостого пункту 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: - посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; - надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; - щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; - щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Згідно з абз. 7 п. 5 Порядку № 45, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Суд зазначає, що пенсія позивачу призначена з урахуванням у складі грошового забезпечення премії у розмірі 33,3 %.

Проте, з огляду на довідку 18824, що видана Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року, до складу грошового забезпечення включена премія у розмірі 4,94 %.

Листом Національної поліції України від 12.03.2018 р. № 2866/09/48-2018 надана інформація про середні розміри надбавок та премій поліцейський, що фактично виплачені за січень 2016 року.

При цьому, відповідно до положень пункту 4 постанови № 988, надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем`єр-міністра України або Першого віце-прем`єр-міністра України, Віце-прем`єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Таким чином, Кабінет Міністрів України постановою № 988 делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.

Відповідно до пункту 12 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом № 260, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Таким чином, суд робить висновок, що вказаний ЛК ГУМВС України в Одеській області розмір премії 4,94 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно ч. 5, 6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Суд зазначає, що враховує під час вирішення справи висновки Великої Палати Верховного Суду, що наведені в постанові від 12 грудня 2018 року по справі № 802/2196/17-а з приводу того, що з огляду на закріплене у частині третій статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» правило про те, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а також вимог абзаців п`ятого та сьомого пункту 5 Порядку № 45, у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не належить вказувати надбавку за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач під час проходження служби та яка була включена до грошового забезпечення при обрахунку пенсії, оскільки така надбавка вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась; у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії належить вказати розмір премії, визначений у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.

Таким чином, з урахуванням позиції Великої Палати Верховного Суду, викладеній в постанові від 12 грудня 2018 року по справі № 802/2196/17-а, суд робить висновок про відсутність підстав для задоволення вимог ОСОБА_1 .

При цьому, суд не приймає до уваги посилання представника позивача в адміністративному позові на рішення Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі № 240/5401/18.

Суд зазначає, що 16.10.2019 року Велика Палата Верховного Суду прийняла постанову у зразковій справі № 240/5401/18, згідно з якою залишила без змін рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 04 лютого 2019 року, яким визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській здійснити з 1 січня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_2 відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Тобто, в рамках розгляду справи № 240/5401/18 Верховний Судом надано оцінку спірним правовідносинам, що виникли у зв`язку із зменшенням Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області, під час здійснення перерахунку пенсій пенсіонера, відсоткового значення розміру грошового забезпечення, що враховується під час перерахунку пенсії згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», тоді як у справі № 420/8075/19 спір виник між сторонами з приводу складових грошового забезпечення, які зазначаються у довідці про розмір грошового забезпечення, що подається уповноваженими органами до управління Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням вищевикладеного, суд робить висновок, що адміністративний позов ОСОБА_1 не належить до задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 173-183, 192-228, 205, 243, 245, 246, 250, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання виготовити довідку.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Процесуальні строки, визначені рішенням застосовуються з урахуванням п. 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Відповідач - Державна установа «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» (пров. Каркашадзе, буд. 3, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ: 08734546).

Третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65107, Одеська область, місто Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ: 20987385).

Повний текст постанови виготовлений та підписаний судом 24.04.2020 року.

Суддя Н.В.Бжассо

.