Постанова № 88899720, 23.04.2020, Снігурівський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
23.04.2020
Номер справи
485/440/20
Номер документу
88899720
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 485/440/20

Провадження №3/485/193/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2020 року суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Забаровська С.А., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , начальника Снігурівського відділу Баштанської місцевої прокуратури Миколаївської області Притули М.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Миколаївка Красногірського району Брянської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого фактично по АДРЕСА_2 , не працюючого, на момент скоєння правопорушення працював начальником чергової варти відділу охорони Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" код ЄДРПОУ 08594654,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

08.12.2003 року наказом № 62 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань ОСОБА_1 було прийнято на службу в органи кримінально-виконавчої служби Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)".

20.08.2018 року наказом №225/ОС Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" від 14.08.2018 року старшого прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 за власним бажанням звільнено з посади начальника чергової варти відділу охорони Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)".

Відповідно до Переліку найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженого 10.05.2017 наказом №1519/5 Міністерства юстиції України, Державна установа "Снігурівська виправна колонія (№5)" є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Відповідно до ст.1, п.п. "д" п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а саме особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п. 1 ч.1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "д" - особи рядового складу державної кримінально-виконавчої служби), які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припиняють діяльність, пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію у порядку затвердженому Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3 "Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", не пізніше дня такого припинення (пп.2 п.5 розділу).

Відповідно до абзацу 1 п. 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 6 вересня 2016 року №19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 15 листопада 2016 року №1479/29609 про "Порядок перевірки факту подання суб"єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій", припинення діяльності, пов"язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки субєкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.

В порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3 "Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року №959/29089, ОСОБА_1 , будучи особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 02 квітня 2019 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням 20 серпня 2018 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП складено протокол № 107 від 27 березня 2020 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Зазначив, що не подав декларацію вчасно за відсутністю достатніх навичок в роботі з реєстром декларацій.

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується:

довідкою № 5/4-24 від 03.03.2020 Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" про те, що 08.12.2003 року наказом № 62 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань ОСОБА_1 було прийнято на службу в органи кримінально-виконавчої служби Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" (а.с.20);

наказом начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" Гавриленко О.С. від 14 серпня 2018 року №225/ОС про звільнення 20 серпня 2018 року старшого прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_2 .М ОСОБА_3 за власним бажанням з посади начальника чергової варти відділу охорони державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)", підстава рапорт ОСОБА_1 (а.с.21, 23);

розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення-попередження з вимогами Закону України "Про запобігання корупції" (а.с.24, 25);

розпискою ОСОБА_1 від 20.08.2018 року про отримання у відділі по роботі з персонолам ДУ "Снігурівська виправна колонія (№5)" трудової книжки (а.с.27);

витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого ОСОБА_1 подав декларацію (перед звільненням) 02 квітня 2019 року (а.с.10);

витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яким підтверджено послідовність дій ОСОБА_1 , з якого вбачається що декларація перед звільненням фактично подана ним 02.04.2019 року о 08:57 (а.с.15-17);

переліком найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України 10.05.2017 №1519/5 (а.с.18).

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв"язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Поважних причин, які би об"єктивно унеможливлювали подання ОСОБА_1 електронної декларації перед звільненням у встановлений законом строк, під час розгляду справи не було встановлено.

Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 3 ст. 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України "Про запобігання корупції" державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов`язані перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють (працювали або входять чи входили до складу утвореної в органі конкурсної комісії, до складу Громадської ради доброчесності, відповідних громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агенство з питань запобігання корупції належить до спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.

Згідно повідомлення Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" від 22.02.2019 р. №5/4-556, управлінню Національного агенства з питань запобігання корупції повідомлено про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації перед звільненням за 2018 рік, яке отримано ним 06.03.2019 року (а.с.14).

Національним агенством з питань запобігання корупції про факт несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 надіслано лист Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, який останнім отримано 26 грудня 2019 року (а.с.12-13).

Отже, про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стало відомо ще 26 грудня 2019 року з повідомлення НАЗК, яке і є днем виявлення адміністративного правопорушення.

Таким чином, днем закінчення передбаченого ч. 3 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення, є 26 березня 2020 року (протокол про адміністративне правопорушення для розгляду у суд надійшов 09 квітня 2020 року).

В контексті положень ст. 256 КУпАП, складання адміністративного протоколу є фактичне закінчення етапу здійснення перевірки, проте не виявлення ознак адміністративного правопорушення.

У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

За таких обставин вважаю за необхідне закрити провадження по даній адміністративній справі відносно ОСОБА_1 у зв"язку з тим, що закінчились строки накладення адміністративного стягнення, з урахуванням положень ч. 3 ст. 38 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП за закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя