ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-6512/09/1770
23 листопада 2009 р. 18год. 16хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Морозюк А.Л.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція в м.Рівне
доЗакрите акціонерне товариство "Водограй-Рівне"
про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція в м.Рівне звернулася з позовом до суду, в якому просить стягнути з відповідача –Закритого акціонерного товариства "Водограй-Рівне" податкову заборгованість в розмірі 9962 грн. 42 коп.
В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, просить стягнути з відповідача податкову заборгованість в розмірі 9962 грн. 42 коп., в тому числі: заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів (юридичних осіб) в сумі 3650 грн. 20 коп. та заборгованість зі сплати орендної плати за землю з юридичних осіб в сумі 6312 грн. 22 коп.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідач - Закрите акціонерне товариство "Водограй-Рівне" зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа Виконавчим комітетом Рівненської міської ради 29.03.1999 р., свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 231395 (а.с.21), свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності юридичної особи (а.с.39), включений до Єдиного державного реєстру юридчних осіб та фізичних осіб - підприємців 11.11.2005 року (а.с.10-12) та перебуває на обліку, як платник податків в ДПІ в м. Рівне, з 23.07.1999 року є зареєстрованим платником податку на додану вартість, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 24915017 від 23.07.1999 р. (а.с. 9).
Заборгованість відповідача по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 3650,20 грн. виникла на підставі самостійно складеного відповідачем і поданого до податкового органу Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік № 2516 від 02.02.2009 р., яким платником самостійно визначено податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на вказаний календарний рік в розмірі 3651,00 грн. (а.с.30).
28.01.2009 року відповідачем подано до ДПІ в м. Рівне податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2009 рік, згідно якої платником самостійно визначено податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності на вказаний календарний рік в сумі 6442,25 грн. (а.с.29).
Відповідно до "додатку 1" до декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2009 рік, поданої відповідачем до податкового органу, 10 квітня 2002 року між Закритим акціонерним товариством "Водограй-Рівне" та Рівненською міською радою укладено Договір оренди земельної ділянки, строком дії 49 років, про надання Рівненською міською радою відповідачу в оренду земельної ділянки загальною площею 2707 кв.м., нормативною грошовою оцінкою 439819,50 грн., розмір оредної плати - 15451,45 грн. ( а.с. 32).
Частиною 1 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-XII від 25.06.1991 року встановлено, що плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) та податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів належать до загальнодержавних і справляються на всій території України. А згідно п.3 ч.1 ст.9 вказаного Закону, платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-XII від 11.12.1991 року, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Статтею 17 Закону України "Про плату за землю" №2535-XII від 03.07.1992 року визначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Зазначені податкові зобов'язання, в силу вимог абз.2 п.5.1. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, не можуть бути оскаржені платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.15 Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідач податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності повністю не сплатив, уточнюючих розрахунків не подавав.
За правилами п.1.3. ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, є податковим боргом.
Згідно даних обліку позивача станом на день розляду справи, податковий борг відповідача становить 9962 грн. 42 коп., в тому числі:
- заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів (юридичних осіб), з урахуванням переплати в сумі 0,80 грн. - становить 3650 грн.20 коп.;
- заборгованість зі сплати орендної плати за землю з юридичних осіб, з врахуванням переплати в сумі 130,03 грн. - становить 6312 грн. 22 коп.
Дані обставини стверджені поданими та дослідженими у судовому засіданні доказами: витягом з картки особового рахунку відповідача (а.с.3-6), розрахунком податкової заборгованості відповідача (а.с.7), довідкою про стан розрахунків з бюджетом (а.с.8,47), копією Стату Закритого акціонерного товариства "Водограй-Рівне" (а.с.13-18), копією Установчого договору да Статуту Закритого акціонерного товариства "Водограй-Рівне" (а.с.22-26), копією змін та доповнень до Статуту Закритого акціонерного товариства "Водограй-Рівне" (а.с.27-28).
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, вручено податкові вимоги форми "Ю1" №1/387 від 01.04.2009 року та форми "Ю2" №2/517 від 07.05.2009 року (а.с.20,19), які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені, а також здійснено запис у Державному реєстрі застав рухомого майна про податкову заставу (а.с.31).
Оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв’язку з чим позов підлягає задоволенню.
Згідно з п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.1.6 ст.1, пп.3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податковий борг платника податку, у разі відсутності добровільної сплати, підлягає стягненню з нього шляхом звернення стягнення на активи. Згідно з підпунктом 10.1.1 п. 10.1 ст.10 Закону, стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Згідно з пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Примусове стягнення податкової заборгованості –це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Згідно зі ст.3 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.
За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Закритого акціонерного товариства "Водограй-Рівне" (вул. Тувінських Добровольців 17, Рівне, 33000, код ЄДРПОУ - 30352226) на користь Державної податкової інспекції в м.Рівне (вул. Відінська 8, Рівне, 33023, р/р 35212001002650, в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ - 34327770) заборгованість зі сплати податків в сумі 9962 (дев'ять тисяч дев'ятсот шістдесят дві) гривні 42 копійок, яку перерахувати в наступному порядку :
- податок з власників транспортних засобів в сумі 3650,20 грн. на р/р 33216807700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 12020100, одержувач місцевий бюджет м.Рівне;
-орендна плата в сумі 6312,22 грн. на р/р 33212812700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331,код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 13050200, одержувач місцевий бюджет м.Рівне.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 24.11.09р.