Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія № 2.25
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 квітня 2010 рокуСправа № 2а-2001/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Островська О.П.
при секретарі Кір`ян О.С.
За участю сторін:
від позивача: Осипенко Т.В.
від відповідача: Головченко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом <Текст >Кремінського районного центру зайнятості - Робочого органу виконавчої дирекції фонду загальнообов'язкового державного пенсйного страхування на випадок безробіття до Комунальної установи «Кремінське виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства» про стягнення простроченої суми заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 10375,73 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
"18" березня 2010 р. до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов <Текст >Кремінського районного центру зайнятості - Робочого органу виконавчої дирекції фонду загальнообов'язкового державного пенсйного страхування на випадок безробіття до Комунальної установи «Кремінське виробниче управління водопровідно –каналізаційного господарства» про стягнення простроченої суми заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 10375,73 грн..
В обгрунтування свого позову позивач зазначив, що відповідач зареєстрований як платник внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 04.09.1997 року під № 117, не виконав покладені на нього Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» обов’язки по сплаті страхових внесків, у зв’язку з чим у відповідності з розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за 2009 рік та актом перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття № 14 від 05.02.2010 року, за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року і актом звірки від 05.02.2010 року, сума заборгованості станом на 01.01.2010 року склала 43384,98 грн., в тому числі недоїмка 34005,55 грн., пеня 2305,18 грн., сума страхових внесків, строк сплати яких не настав 7074,25 грн., та розрахунку суми недоїмки та пені зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття, яка склалася на підприємстві з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року.
Заборгованість Комунальної установи «Кремінське виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства» станом на 01.10.2007 року складала 6908,73 грн., вона утворилася за 2 та 3 квартали 2007 року. 22.10.2007 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості з відповідача до Фонду у сумі 6908,73 грн. Постановою по справі № 2а-937/08 від 29.01.2008 року позов був задоволений в повному обсязі та виданий виконавчий лист, який направлений для примусового виконання до ВДВС Кремінського РУЮ. Відповідно розрахункової відомості за 2008 рік та акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття № 33 від 23.02.2009 року за період з 01.10.2007 року по 01.01.2009 року сума заборгованості зросла на 18562,98 грн., в тому числі недоїмка 16634,64 грн., пеня 1928,34 грн., 30.03.2009 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості, постановою по справі № 2а-21611/09/1270 від 19.08.2009 року позов був задоволений в повному обсязі та виданий виконавчий лист, який був направлений для примусового виконання до ВДВС Кремінського РУЮ.
Заборгованість відповідача станом на 01.10.2009 року складала 6925,92 грн., вона утворилася за 1 та 3 квартали 2009 року. 26.10.2009 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості в сумі 6925,93 грн., постановою по справі № 2а-27247/09 від 16.12.2009 року позов був задоволений в повному обсязі. Загальна сума виконавчих листів по стягненню заборгованості з відповідача на користь позивача, що знаходяться на виконанні у ВДВС складає 25471,71 грн. (виконавчі листи № 2а-937/08 від 21.07.2009 року, №2а-21611/09 від 26.11.2009 року). На виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду № 2а-937/08 від 21.07.2009 року відділом ДВС Кремінського РУЮ з 21.08.2009 року по 31.12.2009 року було стягнуто 4099,35 грн., тобто станом на 01.01.2010 року на виконанні у ВДВС знаходиться сума у розмірі 21372,36 грн.
Незаявленою до суду залишається сума заборгованості у розмірі 10375,73 грн., в тому числі недоїмка 9998,89 грн., пеня – 376,84 грн., згідно розрахунку суми недоїмки та пені зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття, яка склалася на підприємстві з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, акта перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування внесків на загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття № 14 від 05.02.2010 року, за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року та акта звірки від 05.02.2010 року та розрахунку суми недоїмки та пені зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття, яка склалася на підприємстві з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року.
На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути з Комунальної установи «Кремінське виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства» суму простроченої заборгованості у розмірі 10375,73 грн., в тому числі недоїмка 9998,89 грн., пеня 376,84 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в частині стягнення страхових внесків, в своїх запереченнях посилаючись на наступне. Відповідач не погоджується з позовною заявою в частині нарахування та стягнення пені за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, оскільки відповідно до ст.250 Господарського кодексу України встановлюються максимальні строки застосування адміністративно – господарських санкцій – шість місяців з дня виявлення правопорушення. Заборгованість перед позивачем утворилася з причин відсутності грошових коштів на рахунках підприємства і вкрай скрутного фінансового становища, заборгованість населення перед Кремінським ВУВКГ станом на 01.03.2010 року становить 1253,5 тис.грн., заборгованість підприємств станом на 01.03.2010 року становить 23,7 тис.грн., заборгованість бюджетних установ – 6,1 тис.грн. В першу чергу здійснюється виплата заробітної плати і погашення недоїмки до Пенсійного фонду України, заборгованість з заробітної плати перед працівниками Кремінського ВУВКГ становить 189,9 тис.грн., а також недоїмку до Пенсійного фонду України, яка складає 1391,3 грн. без урахувань пені та штрафних санкцій. Таким чином відповідач не може своєчасно вести розрахунки з державним, місцевим бюджетом та бюджетами усіх рівнів. Просить суд зменшити розмірі пені відповідно до ст.250 ГКУ, якою встановлюються максимальні строки застосування адміністративно – господарських санкцій шість місяців з дня виявлення правопорушення.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідач Комунальна установа «Кремінське виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства» є платником страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований 04.09.1997 року за № 291117 в Кремінському районному центрі зайнятості. Як вбачається з висновків акту про результати проведення планової перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року № 14 від 05.02.2010 року, за перевіряє мий період заборгованість до Фонду становить 36310,73 грн., в тому числі недоїмка 34005,55 грн. та пеня 2305,18 грн. Протягом перевіряємого періоду було направлено до Луганського окружного адміністративного суду дві позовні заяви про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття на суму 16634,64 грн. та пені у сумі 1928,34 грн. та простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття на суму 6925,92 грн., не заявленою до суду залишається сума 9998,89 грн. та пеня 376,84 грн. (а.с.11), даний акт отримано керівництвом відповідача 05.02.2010 року.
Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов’язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).
Статтею 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.
Частиною 2 ст.38 зазначеного Закону встановлено, що у разі несвоєчасності сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації, або неповної їх сплати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Згідно Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за № 30/5221, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Згідно п.9.2 абз.3 Інструкції, пеня обчислюється, виходячи з 120% відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.
Посилання представника відповідача на необхідність застосування ст.250 Господарського кодексу України не заслуговує на увагу суду, оскільки згідно п.9.8 вищезазначеної Інструкції, строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
< Текст >
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, <Текст >-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги за адміністративним позовом <Текст >Кремінського районного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Комунальної установи «Кремінське виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства» про стягнення простроченої суми заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 10375,73 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунальної установи «Кремінське виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства», розташованого за адресою: 92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Дзержинського, 2а, ід.код 20160935 (р/р 26005053701435 в ЛФ «Приватбанку» МФО 364252), на користь Кремінського районного центру зайнятості – робочого органу Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, розташованого за адресою: 92900, Луганська область, м. Кремінна, пл. Красна, 6, ід.код 13392728 (р/р 37171974900151 банк ГУДКУ в Луганській області МФО 804013 код 24048615) суму простроченої заборгованості у розмірі 10375,73 (десять тисяч триста сімдесят п’ять гривень 73 коп.) грн., з яких недоїмка – 9998,89 (дев’ять тисяч дев’ятсот дев’яносто вісім гривень 89 коп.) грн., пеня – 376,84 (триста сімдесят шість гривень 84 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу—з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову викладено в повному обсязі та підписано 07 квітня 2010 року.
СуддяОстровська О.П.