
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 квітня 2020 року м. Київ № 640/8754/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Компанії S.I. GROUP CONSORT LIMITED (03110, м. Київ, проспект Валерія Лобановського, 57)доДержавної казначейської служби України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6)про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася компанія S.I. GROUP CONSORT LIMITED з позовом до Державної казначейської служби України, в якому просить:
- визнати бездіяльність Державної казначейської служби України (ідентифікаційний код: 37567646, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 6) щодо невиконання Наказу Господарського суду Івано-Франківської області №1034, виданого 09.09.2014 на підставі Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2014 у справі №909/602/14 у визначений ст. 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" строк, протиправною;
- зобов`язати Державну казначейську службу України (ідентифікаційний код: 37567646, місцезнаходження: 0160І, м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 6) виконати Наказ Господарського суду Івано-Франківської області №1034, виданий 09.09.2014, на підставі Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2014 у справі №№909/602/14, за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду (Код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 3504040) на 2020 рік;
- зобов`язати Державну казначейську службу України (ідентифікаційний код: 37567646, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 6) нарахувати і виплатити S.I. GROUP CONSORT LIMITED (реєстраційний номер: 514191923, місцезнаходження: 20, HaTaas St., office 214, Kfar Saba, Israel, 44425) з Державного бюджету, компенсацію у вигляді трьох відсотків річних за порушення строку перерахування коштів на виконання Наказу Господарського суду Івано-Франківської області №1034, виданого 09.09.2014 на підставі Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2014 у справі №909/602/14, за весь час прострочки.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суд розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною шостою ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Як вбачається з позовних вимог, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо невиконання Наказу Господарського суду Івано-Франківської області №1034, виданого 09.09.2014 на підставі Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2014 у справі №909/602/14 у визначений ст. 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" строк, та зобов`язати останню виконати вказаний наказ.
Тобто, позивач просить по суті зобов`язати відповідача виконати наказ Господарського суду Івано-Франківської області №1034, виданий 09.09.2014 на підставі Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2014 у справі №909/602/14.
У той же час, позивач жодним чином не зазначає періоду вчинення відповідачем оскаржуваних дій, натомість додані до позовної заяви матеріали містять листи ДКС України від 23.09.2014 року № 14-08/3116-21369, від 05.09.2017 року № 5-08/5639-14740 адресові позивачеві, на його заяви про виконання рішення суду, якими останнього було повідомлено про порядок виконання судових рішень про виплату коштів з Держаного бюджету.
Вказане вище свідчить, що позивач про бездіяльність відповідача щодо невиконання Наказу Господарського суду Івано-Франківської області №1034 був обізнаний ще в 2017 році, втім з даним позовом до суду звернувся лише в квітні 2020 року, тобто у строк, що перевищує шестимісячний строк звернення до суду.
Втім, заяви про поновлення пропущеного строку звернення з адміністративним позовом до суду позивачем не подано, як і доказів на підтвердження поважності причин такого пропуску.
Поряд з цим, суд зазанчає, що згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При цьому, як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено 3 вимоги немайнового характеру.
Відповідного до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2102 гривні.
Ставки судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Так, згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У той же час, відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 6 вказаного Закону у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачу, з урахуванням заявленої кількості позовних вимог немайнового характеру, сума судового збору, що підлягає до сплати становить 6306,00 грн.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Водночас, суд враховує положення пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України (у редакції Закону України від 30 березня 2020 року № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)"), яким передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені, зокрема, статтею 169 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України, для усунення недоліків шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 6306, 00 грн. на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва та заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із цим позовом та доказів поважності причин його пропуску.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали, перебіг якого починається з наступного дня після закінчення строку дії карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 (зі змінами та доповненнями).
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.М. Погрібніченко