Рішення № 88881773, 21.04.2020, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2020
Номер справи
260/407/20
Номер документу
88881773
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2020 рокум. Ужгород№ 260/407/20

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання Олійник В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 21 квітня 2020 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 24 квітня 2020 року.

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області, яким просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань призначення населенню субсидій, пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області, оформлене протоколом від 07.11.2019 року № 15 в частині не розрахування соціальних норм житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відповідно до абзацу 2 пункту 24 Положення № 848 про порядок призначення житлових субсидій (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 року № 807), які фактично проживають згідно договору оренди від 31.07.2019 року у житловому приміщенні (будинку) по АДРЕСА_1 ;

- зобов`язати Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області розрахувати соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відповідно до абзацу 2 пункту 24 Положення № 848 про порядок призначення житлових субсидій (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 року № 807), які фактично проживають згідно договору оренди від 31.07.2019 року у житловому приміщенні (будинку) по АДРЕСА_1 , внаслідок чого здійснити перерахунок розміру призначеної ОСОБА_1 житлової субсидії з жовтня 2019 року по квітень 2020 року включно;

- стягнути з Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області на користь ОСОБА_1 моральної шкоди в розмірі мінімальної заробітної плати 4723,00 грн.;

- зобов`язати Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області у 30-ти денний строк з дня набрання законної сили судового рішення подати звіт до суду першої інстанції про його виконання.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що рішенням комісії (протокол № 15 від 07.11.2019 року) відповідач призначив позивачу, як власнику домогосподарства (будинку) за адресою: АДРЕСА_1 , житлову субсидію з жовтня 2019 року по квітень 2020 року включно. Однак, як встановлено позивачем, дана субсидія не розрахована на всіх членів домогосподарства, а саме: на невістку ОСОБА_2 та онуків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які фактично в ньому проживають на підставі договору оренди від 31.07.2019 року, який поданий позивачем разом із заявою та усіма необхідними документами на розгляд відповідачу. Тобто, комісія не розрахувала на них соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування, чим порушила абз. 2 п.24 Положення про порядок призначення житлових субсидій № 848 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 року № 807), внаслідок чого, житлова субсидія призначена позивачу в заниженому розмірі.

Разом із тим, позивач не погоджується з такими діями відповідача та вважає, що наявні всі підстави для здійснення розрахунку соціальних норм житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , що і зумовило його звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою судді від 21.02.2020 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, а також, встановлено відповідачеві строк для подання відзиву на позовну заяву у разі її заперечення.

10.03.2020 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого, відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, зазначає, що комісією прийнято рішення про призначення гр. ОСОБА_1 житлової субсидії у відповідності до вимог чинного законодавства. Для розрахунку під час призначення житлової субсидії соціальних норм житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_5 та її дітей законних підстав немає.

Ухвалою суду від 23.03.2020 року витребувано в Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області повний текст протоколу № 15 засідання комісії з питань призначення населенню субсидій, пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.11.2019 року.

Згідно ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, зокрема, згідно Протоколу засідання комісії з питань призначення населенню субсидій, пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.11.2019 року № 15, розглянувши звернення на вимогу ОСОБА_1 щодо призначення житлової субсидії по двом причина: при розрахунку субсидії включити до складу домогосподарства осіб, які не зареєстровані в житловому будинку, але фактично в ньому проживають згідно наданого договору-оренди, а саме, невістку ОСОБА_2 , та двох його онуків ОСОБА_3 і ОСОБА_4 ; за умови, що член сім`ї особи зі складу домогосподарства має нарахований середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, а саме, дохід ОСОБА_2 , яка надає соціальні послуги заявнику, комісія вирішила, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" призначити житлову субсидію у порядку виключення, в тому числі, ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1. призначити житлову субсидію на загальних підставах, позаяк комісією проаналізувавши подані документи заявником, було прийнято рішення призначити житлову субсидію відповідно до норм чинного законодавства, а саме, виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які входять до складу домогосподарства, при цьому врахувати фактичний розмір доходу члена сім`ї особи зі складу домогосподарства, невістки заявника, ОСОБА_2 .

Разом з тим, вважаючи протиправним дане рішення в частині не розрахування соціальних норм житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відповідно до абзацу 2 пункту 24 Положення № 848 про порядок призначення житлових субсидій (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 року № 807), які фактично проживають згідно договору оренди від 31.07.2019 року у житловому приміщенні (будинку) по АДРЕСА_1 , позивач оскаржив його до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 КАС України відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в новій редакції (далі - Положення).

Відповідно до п. 2 Положення, головним розпорядником коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Суми призначеної, але не виплаченої у зв`язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія (п. 3 Положення).

Згідно з п.4 Положення, право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. N 1156 "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 30, ст. 1129) (п.5 Положення).

Відповідно до п. 9 Положення, призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. У територіальних громадах (в тому числі об`єднаних), у виконавчих органах яких відсутні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, прийняття заяв громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій та передачу їх відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг чи їх фронт-офіси здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

Так, як встановлено судом, 18.10.2019 року ОСОБА_1 було подано заяву до Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. При цьому, у заяві зроблено відмітку щодо розгляду даного звернення комісією при райдержадміністрації та долучено договір оренди, укладений між заявником та членом сім`ї особи зі складу домогосподарства - дружиною сина ОСОБА_2 , місце проживання якої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , але фактично проживає з двома дітьми в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , де і зареєстрований її чоловік ОСОБА_6 .

Для призначення ОСОБА_1 житлової субсидії, на запит управлінням отримано інформацію щодо кількості осіб, зареєстрованих в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , та згідно довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб від 17.10.2019 року, кількість зареєстрованих за вказаною адресою домогосподарства становить 3 особи, а саме: ОСОБА_1 (власник), ОСОБА_6 (син), ОСОБА_7 (син).

Крім того, згідно довідки про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, наданої Хустським ВР ТОВ "Закарпатгаз Збут" кількість осіб, зареєстрованих за вказаною адресо становить 3 особи.

На підставі поданих документів, рішенням про призначення субсидії, оформленим Протоколом засідання комісії з питань призначення населенню субсидій, пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.11.2019 року № 15, гр. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на загальних підставах, позаяк комісією проаналізувавши подані документи заявником, було прийнято рішення призначити житлову субсидію відповідно до норм чинного законодавства, а саме, виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які входять до складу домогосподарства, при цьому врахувати фактичний розмір доходу члена сім`ї зі складу домогосподарства, невістки заявника, ОСОБА_2 .

Так, незгода позивача із рішенням комісії в частині не розрахування соціальних норм житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відповідно до абзацу 2 пункту 24 Положення № 848 про порядок призначення житлових субсидій (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 року № 807), які фактично проживають згідно договору оренди від 31.07.2019 року у житловому приміщенні (будинку) по АДРЕСА_1 , стала підставою для звернення до суду із вказаним позовом для захисту своїх законних прав та інтересів.

З урахуванням досліджених судом фактичних даних в контексті вищенаведених норм, суд приходить висновку, що відповідач, приймаючи оскаржуване рішення, не врахував всіх обставин, які могли вплинути на його прийняття, з огляду на наступне.

Як визначено п. 22 Положення, житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).

За рішенням комісії житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди) житла (далі - орендарі), або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Разом з тим, відповідно до п. 24 Положення, житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.

Зважаючи на викладене, враховуючи наданий позивачем договір оренди укладений 31.07.2019 року між заявником та членом сім`ї особи зі складу домогосподарства - дружиною сина ОСОБА_2 , місце проживання якої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , але фактично проживає з двома дітьми в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , де і зареєстрований її чоловік ОСОБА_6 , під час призначення житлової субсидії, комісією протиправно не розраховано соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і не враховано доходи вказаних осіб.

За правилами встановленими ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, на підставі встановлених судом фактів та обставин, враховуючи, що мотивація та докази, наведені представником відповідача у запереченнях до позову, не дають адміністративному суду підстав для постановлення висновків, які б спростовували правову позицію позивача, а останнім доведено суду обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відтак, такі позовні вимоги підлягають задоволенню в цій частині.

Що стосується позовної вимоги щодо стягнення з відповідача 4723,00 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди суд зазначає наступне.

Згідно ст. 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала:

1) якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки;

2) якщо шкоди завдано фізичній особі внаслідок її незаконного засудження, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, незаконного застосування запобіжного заходу, незаконного затримання, незаконного накладення адміністративного стягнення у вигляді арешту або виправних робіт;

3) в інших випадках, встановлених законом.

Постановою Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року № 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" визначено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.

У позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, в чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується.

Відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов`язковому з`ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв`язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема, повинен з`ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем не надано суду доказів наявності шкоди, або наявності причинного зв`язку між шкодою і протиправним діянням відповідача та вини останнього в її заподіянні, фактів заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить.

Враховуючи наведене, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення моральної шкоди такими, що задоволенню не підлягають.

Що стосується вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення, слід зазначити наступне.

Частиною 1 ст. 382 КАС України встановлено, що суд який ухвалив рішення в адміністративній справі може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Таким чином, вказаною статтею встановлено право, а не обов`язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов`язати суб`єкта владних повноважень, проти якого ухвалено рішення, подати у встановлений судом строк звіт про його виконання. Проаналізувавши обставини справи, суд не вбачає достатніх підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по вказаній адміністративній справі, оскільки судове рішення є обов`язковим до виконання, у тому числі, в примусовому порядку, а за невиконання рішення суду передбачена відповідальність.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області (Закарпатська область, м. Хуст, вул. Поперечна, 1 код ЄДРПОУ 03192916) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань призначення населенню субсидій, пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області, оформлене протоколом від 07.11.2019 року № 15 в частині не розрахування соціальних норм житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які фактично проживають згідно договору оренди від 31.07.2019 року у житловому приміщенні (будинку) по

АДРЕСА_1 . Зобов`язати Управління соціального захисту населення Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області розрахувати соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування на ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які фактично проживають згідно договору оренди від 31.07.2019 року у житловому приміщенні (будинку) по АДРЕСА_1 , внаслідок чого здійснити перерахунок розміру призначеної ОСОБА_1 житлової субсидії з жовтня 2019 року по квітень 2020 року включно.

4. В задоволенні решти позовних вимоги - відмовити.

5. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення, а в разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини рішення - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.І. Рейті