
Справа № 316/1174/20
Провадження № 3/316/313/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.04.2020 рік м.Енергодар
Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Куценко М.О., розглянувши адміністративну справу відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого ВП АЕМ ЗСК, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
До Енергодарського міського суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ОБ №063353, згідно якого 07.02.2020 р. о 12 год. 25 хв. в м. Енергодар по просп. Енергетиків, 7 водій ОСОБА_1 не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на дитячий візок, не надавши на неврегульованому пішохідному переході перевагу в русі пішоходу, здійснивши при цьому пошкодження дитячого візка та власного автомобіля. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п.12.1, 18.1 ПДР України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що на орган, який розглядає справу про адміністративне правопорушення, у тому числі і суддю суду першої інстанції, покладений обов`язок вирішити питання, у тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
За змістом ст.ст.279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має розглядатися суддею у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Відповідно до положень ст.ст.254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При цьому оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, має проводитись відповідно до Інструкції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 №1395, в редакції від 18.10.2019 р. (далі - Інструкції №1395).
Так протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до статті 254 КУпАП. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються, зокрема: письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.
За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення підписується також цими особами.
У протоколі про адміністративне правопорушення серія ОБ №063353 складеного 09.04.2020 р. в графі «Свідки чи потерпілі» взагалі нічого не зазначено. Проте відповідно до матеріалів, у даній справі потерпілі наявні.
В графі Протоколу: «До протоколу додаються» також нічого не зазначено, хоча матеріали справи крім самого протоколу містять й інші документи.
Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП, є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол та не може бути перекладено на суд.
Встановлені вищезазначені обставини, позбавляє суд можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення.
В абз.5 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23.12.2005 р., визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи зазначене, суд вважає необхідним, з метою усунення виявлених недоліків, повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП відповідному правоохоронному органу, тобто до Енергодарського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Запорізькій області, на доопрацювання, в ході якого необхідно усунути встановлені судом недоліки.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.7, 245, 256, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Справу №316/1174/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст.124 КУпАП - повернути на доопрацювання до Енергодарського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Запорізькій області (просп. Будівельників, 17, м. Енергодар).
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя М. О. Куценко