Постанова № 88870647, 16.04.2020, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
16.04.2020
Номер справи
310/1853/20
Номер документу
88870647
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 310/1853/20

3/310/1020/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 квітня 2020 року м. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Троценко Т.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Бердянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , фізичної особи-підприємця, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

10.03.2020 року о 10 годині 30 хвилин на території магазину ФОП ОСОБА_1 , що розташований за адресою: Запорізька область Бердянський район с АДРЕСА_2 Дмитрівка вул АДРЕСА_3 буд. 3, при проведенні планового заходу державного нагляду (контролю) встановлено порушення п. 1 ч.1 ст. 41, п. 1 ч.ч. 1, 2 ст. 45, п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 46, ч. 2 ст. 46, п. 1 ч. 1 ст. 48, п. 2 ч. 1 ст. 48, п.п. 3,4,5 ч. 1 ст. 49, п. п. 1,3 ч. 1 ст. 50, ч. 2 розділу ІІ Наказу № 185, ч. 7 розділу ІІ наказу № 185, ч. 1 ст. 21 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771, а саме:

- потужність не підтримується в чистоті, а саме: наявні пил та павутиння, не проводиться генеральне прибирання, для прибирання використовується інвентар, який не має ідентифікації за його призначенням, зберігання його невпорядковане;

- обладнання та інвентар не продезінфіковані - заходи щодо дезінфекції не проводяться. Документальне підтвердження проведення дезінфекції відсутнє, відсутня мірна ємність для мийних та дезінфікуючих засобів;

- обладнання не каліброване відповідно до законодавства, а саме: для вимірювання температури зберігання в холодильних та низькотемпературних камерах відсутні термометри, вимірювання температурно – вологісного режиму на інших етапах обігу харчових продуктів в цій потужності - не проводиться (включаючи холодильні шафи для реалізації напоїв в торгівельному залі);

- для накопичення харчових відходів використовуються картонні коробки, що не забезпечує максимальний рівень захисту;

- відповідні положення законодавства щодо зберігання і утилізації (знищення) харчових та інших відходів не дотримується, а саме: договір щодо утилізації (знищення) відсутній;

- харчові відходи знищуються не відповідно до законодавства, а саме відсутній бетонований майданчик з контейнером для зберігання відходів;

- на потужності допускається персонал, щодо якого відсутнє документальне підтвердження щодо проходження персоналом у цього оператору ринку навчання з питань гігієни персоналу, а саме на момент заходу контролю не надані графік та документальне підтвердження проходження персоналом у цього оператора ринку навчання з питань гігієни (програми, протоколи, журнали, накази щодо періодичності та відповідальних осіб, угоди щодо надання таких послуг сторонніми організаціями, тощо) відсутні. Персонал не володіє правильними способами та частотою миття рук. У співробітника ОСОБА_1 відсутній медичний огляд;

- персонал потужностей не проходить навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів у цього оператора ринку, періодичність такого навчання не встановлено самим оператором ринку;

- харчові продукти не захищено від будь-якого забруднення на всіх стадіях виробництва, а саме: відсутній контроль за температурно -вологісним режимом, що не виключає його порушення та може спровокувати розвиток в ньому небезпечних факторів; зазначені порушення сприяють можливості забруднення первинної продукції та всіх інгредієнтів;

- не ведеться результативна боротьба із шкідниками і гризунами, а саме: документи щодо проведення в 2019 та 2020 роках заходів з дезінсекції, дератизації та періодичного визначення їх ефективності - відсутні;

- температурний режим, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, не дотримується, такий режим переривається, а саме вимірювання температурно- вологісного режиму на всіх етапах обігу харчових продуктів не проводиться, чим не забезпечено контроль за таким режимом, та не виключено його порушення;

- матеріали, які використовуються для пакування, включаючи первинне пакування, не є джерелом забруднення, а саме для пакування готової для вживання продукції - кави використовується стакани з пластику та картону, щодо якого не надано підтвердження про можливість використання для пакування харчових продуктів;

- пакування, включаючи первинне, здійснюється у спосіб, що не виключає забруднення продуктів, а саме для пакування готової для вживання продукції – кави, використовуються пляшки та стакани з пластику та картону, щодо якого не надано підтвердження про можливість використання для пакування харчових продуктів;

- вимог до кондитерських виробів і меду не дотримано, а саме не проводиться вимірювання температурно - вологісного режиму. Розфасоване печиво не марковане;

- вимоги до безалкогольних та слабоалкогольних напоїв не дотримано, а саме алкогольні напої в асортименті пиво, мінеральні води, солодкі напої тощо зберігаються (частково) на підлозі, що може сприяти можливості розвитку небезпечних факторів на потужності та потрапляння останніх на/в харчові продукти;

- постійно діючи процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках не впроваджено, відповідальність за що передбачена ч. 3ст. 166-22 КУПАП.

В судове засідання ОСОБА_1 сповіщена належним чином про дату, час та місце розгляду справи, не з`явилась, не повідомивши суд про причини неявки, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.

У порядку ст. 268 КУпАП у зв`язку з наявністю достатніх даних про сповіщення ОСОБА_1 про місце і час розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за її відсутності.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.3 ст. 166-22 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує положення ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні та вважає необхідним застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП правопорушник зобов`язаний сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст. ст. 40-1, 166-22 ч.3, 213, 221, 283 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, і піддати стягненню у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., стягнувши суму на номер рахунку: UA298999980313000106000008455, населений пункт отг м. Бердянськ, отримувач: Бердянське УК/отг м.Бердянськ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38042560, банк отримувача:

Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Державної судової адміністрації України у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, 420,40 грн., стягнувши суму за реквізитами: рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.

Строк пред`явлення до виконання – протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд.

Суддя Бердянського

міськрайонного суду Т.А. Троценко