Постанова № 88864120, 21.04.2020, Рокитнянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
21.04.2020
Номер справи
375/356/20
Номер документу
88864120
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 375/356/20 Провадження № 3/375/132/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.04.2020 суддя Рокитнянського районного суду Київської області Литвин О.В., розглянувши матеріал, який надійшов від Головного управління ДПС у Київській області щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,

за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

03.03.2020 ОСОБА_1 допустив порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, а саме проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій, без видачі розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції, чим порушив вимоги п.1, п.2 ст.3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Вказане порушення було виявлено при проведенні головним державним ревізором-інспектором ГУ ДПС у Київській області Чекіним О.Є. фактичної перевірки фізичної особи-підприємця, ОСОБА_1 за результатами якої власне і було складено акт фактичної перевірки, а на підставі останнього - протокол про адмінправопорушення № 324 від 03.03.2020 за ч.1 ст.155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 .

Будучи викликаним для участі у розгляді справи, ОСОБА_1 свою вину у порушенні податкового законодавства визнав частково та пояснив, що на момент проведення перевірки він не був присутнім.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши отримані у справі докази в їх сукупності, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.

Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до положень ст.3 Закону № 265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Як вбачається, ОСОБА_1 заперечує факт своєї присутності під час проведення перевірки, тобто факт вчинення ним правопорушення за викладених у протоколі про № 324 про адміністратвине правопорушення від 03.03.2020 обставин.

Разом з тим, такі його доводи спростовуються матеріалами справи і, насамеперд, змістом протоколу про адміністратвине правопорушення, який містить його власноруч вчинений напис "чек пробити невстиг", засвідчений його особистим підписом. Таких викладених у протоколі обставин ОСОБА_1 не спростував, а тому суд вважає встановленими викладені у протоколі № 324 про адміністратвине правопорушення від 03.03.2020 обставини. Останні дають суду підстави для висновку про порушення ОСОБА_1 вимог п. 1, п. 2 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, що стало підставою для складання головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС України у Київській області 03.03.2020 відносно його особи протоколу № 324 про адміністративне правопорушення.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адмінправопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин судом відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушеня, вважаю, що адміністративним стягненям, достатнім для його виправлення та упередження скоєнню ним інших правопорушень, є передбачений санкцією ч.1 ст.155-1 КУпАП штраф в розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85.00 грн.

Згідно ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” із ОСОБА_1 , підлягає стягненю на користь держави судовий збір у розмірі 420.40 грн, що становить, 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. 33, 40-1, 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) грн 00 коп (отримувач коштів Рокит УК /смт. Рокитне/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37800105; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA878999980313060106000010522; код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код отримувача ЄДРПОУ 37993783; р/р UA 908999980313111256000026001 банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її ухвалення шляхом подання апеляційної скарги через Рокитнянський районний суд Київської області.

Суддя О.В. Литвин

Постанова суду набирає законної сили _____

Постанову може бути пред`явлено до виконання до _______