
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
17 квітня 2020 року №640/5907/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбуд Забудова" до Антимонопольного комітету України, треті особи - Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради, Товариство з обмеженою відповідальністю "Подолжилбуд", про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбуд Забудова" (далі - позивач, ТОВ "Укрбуд Забудова") до Антимонопольного комітету України (далі - відповідач, АМКУ), треті особа - Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради (далі - третя особа-1, УКБ Бориспільської міської ради), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №4061-р/пк-пз від 03.03.2020 р. (далі - оскаржуване рішення).
Ухвалою суду від 19.03.2020 р. відкрито провадження в адміністративній справі №640/5907/20 (далі - справа), розгляд якої вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, а також залучено Товариство з обмеженою відповідальністю "Подолжилбуд" (далі - третя особа-2, ТОВ "Подолжилбуд") до участі в справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Крім того, ухвалою суду від 19.03.2020 р. задоволено повністю заяву ТОВ "Укрбуд Забудова" про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення.
У подальшому, ухвалою суду від 15.04.2020 р. залишено без задоволення клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що оскаржуване рішення відповідача про задоволення скарги ТОВ "Подолжилбуд" прийнято необґрунтовано, всупереч вимогам Закону України "Про публічні закупівлі", не надав належної оцінки доводам позивача, що призвело до постановлення протиправного рішення, чим порушено законні права та інтереси позивача.
Відповідач позовні вимоги не визнав та разом з третьою особою-2 просив у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки оскаржуване рішення прийняте на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Третя особа-1 просила позов задовольнити, оскільки у Тендерного комітету УКБ Бориспільської міської ради не було підстав не визнати переможцем тендеру саме ТОВ "Укрбуд Забудова".
Оцінивши належність, допустимість, достовірність та достатність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд встановив наступне.
03.01.2020 р. УКБ Бориспільської міської ради, як замовником, на веб-порталі "Рrozorro" (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-01-03-000037-b) оприлюднено інформацію про проведення відкритих торгів на закупівлю робіт "Будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Володимира Момота, 46-а в м. Бориспіль Київської області (коригування)" ДК 021:2015 (CPV) - 45210000-2 - Будівництво будівель".
За підсумками вказаних вище торгів 31.01.2020 р. ТОВ "Укрбуд Забудова" було визнано переможцем.
Не погодившись з цим рішення, ТОВ "Подолжилбуд" 14.02.2020 р. звернулось до АМКУ зі скаргою №UA-2020-01-03- 000037-b.b2, в якій просило прийняти рішення про встановлення порушень процедури закупівлі, а також зобов`язати замовника скасувати свої рішення про визнання ТОВ "Укрбуд Забудова" переможцем та рішення про намір укласти договір з ТОВ "Укрбуд Забудова".
За результатами розгляду вказаної вище скарги, Постійно діючою адміністративною колегією АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 03.03.2020 р. прийнято оскаржуване рішення, яким зобов`язано УКБ Бориспільської міської ради скасувати рішення про визначення ТОВ "Укрбуд Забудова" переможцем процедури закупівлі - "ДК 021:2015 (CPV) - 45210000-2 - Будівництво будівель", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2020-01-03-000037-b.
Вважаючи оскаржуване рішення таким, що порушує законні права та інтереси позивача, останній звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлено Законом України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 р. №922-VIII (далі - Закон №922-VIII).
Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 1 Закону №922-VIII, орган оскарження - Антимонопольний комітет України.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 8 Закону №922-VIII, Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов`язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії (колегій) приймаються від імені Антимонопольного комітету України.
Постійно діюча адміністративна колегія (колегії) Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель діє у складі трьох державних уповноважених Антимонопольного комітету України. Голова постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України повинен мати вищу освіту.
Порядок діяльності постійно діючої адміністративної колегії (колегій) встановлюється відповідно до Закону України "Про Антимонопольний комітет України", якщо інше не встановлено цим Законом.
Порядок оскарження процедур закупівлі визначено в ст. 18 Закону №922-VIII, згідно якої, скарга до органу оскарження подається суб`єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель. Після розміщення скарги суб`єктом оскарження в електронній системі закупівель скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка. Скарга разом з реєстраційною карткою в день розміщення суб`єктом оскарження автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу (ч. 1 ст. 18 Закону №922-VIII).
Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель. Рішення за результатами розгляду скарг приймаються органом оскарження виключно на його засіданнях (ч. 10 ст. 18 Закону №922-VIII).
За результатами розгляду скарги орган оскарження має право:
прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов`язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз`яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства, або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі (ч. 9 ст. 18 Закону №922-VIII).
З оскаржуваного рішення вбачається, що воно прийняте у зв`язку з тим, що тендерна пропозиція переможця торгів (ТОВ "Укрбуд Забудова") не відповідала умовам тендерної документації (банківська гарантія, подана ТОВ "Укрбуд Забудова" у складі тендерної пропозиції до кінцевого строку подання пропозицій, не відповідала умовам тендерної документації в частині строку дії забезпечення), а тому не відхиливши пропозицію переможця (ТОВ "Укрбуд Забудова"), замовник (УКБ Бориспільської міської ради) порушив вимоги ст. 30 Закону №922-VIII.
При цьому, суд звертає увагу, що відповідність поданої позивачем тендерної пропозиції умовам тендерної документації, в т.ч. щодо забезпечення тендерної пропозиції, в іншій частині відповідачем не ставилась під сумнів.
Згідно з п.п. 29, 30 ч. 1 ст. 1 Закону №922-VIII, тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав; тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації;.
Відповідно до ч.ч. 1 - 3 ст. 22 Закону №922-VIII, тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу.
Тендерна документація повинна містити:
1) інструкцію з підготовки тендерних пропозицій;
2) один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним;
3) інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;
4) кількість товару та місце його поставки;
5) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;
6) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
7) проект договору про закупівлю з обов`язковим зазначенням порядку змін його умов;
8) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції, у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота);
9) перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв. Опис методики оцінки за критерієм "ціна" повинен містити інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ);
10) строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше ніж 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій;
11) інформацію про валюту, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції;
12) інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні бути складені тендерні пропозиції;
13) зазначення кінцевого строку подання тендерних пропозицій;
14) розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
15) розмір, вид, строк та умови надання, умови повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати);
16) прізвище, ім`я та по батькові, посаду та адресу однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв`язок з учасниками;
17) у разі закупівлі робіт - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб`єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 30 Закону №922-VIII, замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо:
1) учасник: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону; не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;
2) переможець: відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю; не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону;
3) наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону;
4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Інформація про відхилення тендерної пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю, тендерна пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.
Так, відповідно до п. 2 розділу 3 Тендерної документації на закупівлю робіт по "Будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Володимира Момота, 46-а в м. Бориспіль Київської області (коригування)" ДК 021:2015 (CPV) - 45210000-2 - Будівництво будівель, затвердженого Тендерним комітетом УКБ Бориспільської міської ради 03.01.2020 р., передбачені забезпечення тендерної пропозиції, зокрема, згідно з пп.пп. 2.1 - 2.3:
"2.1 Замовником вимагається надання Учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі електронної банківської гарантії, оформленої відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639 зі змінами, із зобов`язанням банку у разі виникнення обставин, передбачених пункту 3 цього ж Розділу, відшкодувати на рахунок Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради Київської області кошти у сумі забезпечення тендерної пропозиції, визначеній в підпункті 2.2 пункту 2 цього розділу. Перерахування коштів здійснюється на р/р НОМЕР_1 , ДКСУ м. Київ, МФО 820172, одержувач: управління капітального будівництва Бориспільської міської ради Київської області, код ЄДРПОУ 35652032. Електронна банківська гарантія повинна мати електронний цифровий підпис уповноваженої особи банку. Банківська гарантія - має обов`язково бути безумовною, безвідкличною "гарантією з покриттям", що підтверджується довідкою з банку, яка надається в складі тендерної пропозиції, про те що дана гарантія є з покриттям, тобто на рахунку розміщенні кошти в сумі виданої гарантії.
Пропозиції, що не супроводжуються забезпеченням пропозиції або форма та зміст такого забезпечення не відповідає вимогам тендерної документації, відхиляються замовником. Разом із банківською гарантією надаються у електронному форматі "PDF" або "JPEG" копія ліцензії, виданої банку та копія документа про повноваження особи, котра підписує банківську гарантію. Зазначені копії повинні бути завірені банком.
2.2. Розмір забезпечення тендерної пропозиції:
153 884.67 грн (сто п`ятдесят три тисячі вісімсот вісімдесят чотири гривні 67 копійок).
2.3. Строк дії забезпечення тендерної пропозиції: не менше 120 календарних днів, з дня розкриття тендерних пропозицій".
ТОВ "Укрбуд Забудова" отримало від Акціонерного товариства "Комерційний банк "Глобус" електронну, безумовну, безвідкличну банківську гарантію №17068 від 151.01.2020 р. з грошовим покриттям в сумі 153884,67грн. та чинною з 15.01.2020 р. по 25.05.2020 р.
Відповідно до п. 1 розділу 4 Тендерної документації, кінцевим строком подання тендерних пропозицій було вказано 19.01.2020 р.
18.01.2020 р. зазначена гарантія була розміщена на веб-ресурсі за посиланням https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-01-03-000037-b.
Електронною системою закупівель автоматично під час оприлюднення оголошення про проведення даної закупівлі, а саме, 03.01.2020 р., датою розкриття тендерних пропозицій було визначено 20.01.2020 р.
З огляду на те, що чинність поданої ТОВ "Укрбуд Забудова" банківської гарантії закінчувалась 25.05.2020 (включно) та складала 126 календарних днів з дня розкриття тендерних пропозицій, який був зазначений в день оприлюднення, подана ТОВ "Укрбуд Забудова" тендерна пропозиція відповідала умовам тендерної документації.
При цьому, 20.01.2020 р. розкриття тендерних пропозицій не відбулося, з огляду на те, що 14.01.2020 р. ТОВ "Провідні технології будівництва" звернулось зі скаргою на дискримінаційні вимоги тендерної документації до АМКУ.
Станом на 26.01.2020 р. дата проведення торгів була невідома. Разом з тим, 27.01.2020 р. між ТОВ "Укрбуд Забудова" та Акціонерним товариством "Комерційний банк "Глобус" погоджено зміни до гарантії №17068 від 15.01.2020 р., згідно яких продовжено строк банківської гарантії, а саме, визначено, що гарантія є чинною з 15.01.2020 р. по 26.06.2020 р.
Відповідно до даних з веб-ресурсу за посиланням https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-01-03-000037-b, вказані вище зміни до гарантії позивачем завантажено 31.01.2020 р.
Відповідно до ст. 25 Закону №922-VIII, тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, та документи, що містять технічній опис предмета закупівлі, подаються в окремому файлі.
Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу. Електронна система повинна забезпечити можливість подання пропозиції всім особам на рівних умовах.
Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у тому числі до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі (лота). Отримана тендерна пропозиція вноситься автоматично до реєстру, форма якого встановлюється Уповноваженим органом.
Тендерна пропозиція повинна містити підтвердження надання учасником забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення процедури закупівлі.
Тендерні пропозиції, отримані електронною системою закупівель після закінчення строку їх подання, не приймаються та автоматично повертаються учасникам, які їх подали.
Тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерних пропозицій.
Учасник має право: відхилити таку вимогу, не втрачаючи при цьому наданого ним забезпечення тендерної пропозиції; погодитися з вимогою та продовжити строк дії поданої ним тендерної пропозиції та наданого забезпечення тендерної пропозиції.
Учасник має право внести зміни або відкликати свою тендерну пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення тендерної пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання тендерної пропозиції враховуються в разі, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання тендерних пропозицій.
При цьому, згідно з п.п. 8, 30 ч. 1 ст. 1 Закону №922-VIII:
- забезпечення тендерної пропозиції - надання забезпечення виконання зобов`язань учасника перед замовником, що виникли у зв`язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія;
- тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Отже, виходячи із вказаних вище норм, поняття "забезпечення тендерної пропозиції" та "тендерна пропозиція" не є тотожними, а тому визначена в ст. 25 Законом №922-VIII вимога щодо неврахування змін до тендерної пропозиції, отриманих електронною системою закупівель після закінчення строку подання тендерних пропозицій, стосується саме тендерної пропозиції, а не забезпечення тендерної пропозиції.
Враховуючи вищезазначене, а також заважаючи на те, що вказані вище зміни до гарантії (забезпечення тендерної пропозиції) подані позивачем до розкриття пропозицій, суд не погоджується із посиланнями відповідача на те, що вказані вище зміни не можуть вважатись такими, що надані у складі тендерної пропозиції.
У зв`язку із зазначеним відповідач дійшов хибного висновку відносно того, що банківська гарантія, подана ТОВ "Укрбуд Забудова" у складі тендерної пропозиції, не відповідала умовам тендерної документації в частині строку дії забезпечення, а тому правові підстави для відхилення тендерної пропозиції позивача були відсутні.
Крім того, як зазначено УКБ Бориспільської міської ради в поясненнях на скаргу ТОВ "Подолжилбуд", а також підтверджується даними даних з веб-ресурсу за посиланням https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-01-03-000037-b, у самого ТОВ "Подолжилбуд" термін дії гарантії на забезпечення тендеру закінчувався 20.05.2020 р., тобто вона була прострочена на час проведення торгів на 10 днів, в інших учасників торгів ПрАТ "Бориспільський комбінат будівельних матеріалів" та ТОВ "Трест Бориспільсільбуд" терміни дії гарантій на забезпечення тендеру закінчувались 25.05.2020 р. та 19.05.2020 р. відповідно.
Враховуючи вищезазначене у сукупності, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно з ч. 1 ст. 9, ст. 72, ч.ч. 1, 2, 5 ст. 77 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Як вже зазначалось вище, відповідачем у справі не надано суду жодних доказів, які б спростували доводи викладені позивачем у позовній заяві.
Таким чином, із системного аналізу вище викладених норм та з`ясованих судом обставин вбачається, що позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбуд Забудова" до Антимонопольного комітету України, треті особи - Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради, Товариство з обмеженою відповідальністю "Подолжилбуд", про визнання протиправним та скасування рішення є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає сплачена сума судового збору у розмірі 2102,00 грн.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 72-77, 90, 139, 192, 241-246, 250, 255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбуд Забудова" (01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 33-Б, нежитлове приміщення 27; код ЄДРПОУ 40015929) до Антимонопольного комітету України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45; код ЄДРПОУ 00032767), треті особи - Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 72; код ЄДРПОУ 35652032), Товариство з обмеженою відповідальністю "Подолжилбуд" (04123, м. Київ, вул. Осиповського, 9; код ЄДРПОУ 38981171), про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №4061-р/пк-пз від 03.03.2020 р.
3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбуд Забудова" сплачений ним судовий збір у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні нуль копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Антимонопольного комітету України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ю.Т. Шрамко