
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 квітня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1609/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Національної поліції (далі - ГУ НП, відповідач), в якому просить суд:
-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за 2018 рік;
-зобов`язати Головне управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік;
-зобов`язати Головне управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 суму середнього заробітку за весь період затримки невиплати компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік по день фактичного розрахунку;
-зобов`язати Головне управління Національної поліції в Луганській області внести зміни до наказу від 16 листопада 2018 року № 580 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції, включивши відомості про невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя прийшов до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв`язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Згідно частини п`ятої статті 120 КАС України останнім днем строку, який закінчується вказівкою на певний день, вважається цей день.
Відповідно до частини дев`ятої статті 120 КАС України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Відповідно до частини першої статті 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною п`ятою статті 122 КАС України передбачено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Пунктом 17 частини першої статті 4 КАС України передбачено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Законом України «Про національну поліцію» визначено правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Таким чином, служба у поліції є публічною службою, у зв`язку з чим позивач відповідно до положень частини п`ятої статті 122 КАС України має право на звернення до суду з даним позовом у місячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною першою статті 123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (частина шоста статті 161 КАС України).
Оглядом змісту позовної заяви суддею з`ясовано, що позивачем заявлено позовні вимоги до Головного управління Національної поліції в Луганській області про внесення змін до наказу від 16 листопада 2018 року № 580 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції, включивши відомості про невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік.
Таким чином, зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів суддею з`ясовано, що позивач був обізнаний про факт порушення своїх прав в листопаді 2018 року, проте до суду звернувся лише 16.04.2020.
Оскільки служба у поліції є публічною службою та положеннями частини п`ятої статті 122 КАС України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк, суддя пропонує позивачу надати докази в підтвердження неможливості вчасного звернення до суду з даною позовною заявою протягом місяця з дати, коли позивач дізнався або повинен була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Крім того, вивченням змісту позовної заяви суддею з`ясовано, що позивачем оскаржується протиправна бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за 2018 рік; зобов`язання Головного управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік; зобов`язання Головного управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 суму середнього заробітку за весь період затримки невиплати компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік по день фактичного розрахунку; зобов`язання Головного управління Національної поліції в Луганській області внести зміни до наказу від 16 листопада 2018 року № 580 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції, включивши відомості про невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік.
Згідно положень частини першої статті 21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов`язані між собою.
Отже, даною нормою визначено право позивача заявляти кілька позовних вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов`язані між собою.
Також, позивач зобов`язананий навести належне обґрунтування пов`язаності таких вимог та необхідності об`єднання в одне провадження.
Оскільки позивачем оскаржується протиправна бездіяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за 2018 рік; зобов`язання Головного управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік, а шодо решти позовних позивачем зовсім не наведено належного обґрунтування пов`язанності із зазначеною протиправною бездіяльністю відповідача та необхідності розгляду вказаних вище позовних вимог в одному провадженні, суддя пропонує позивачу подати уточнену позовну заяву відповідно до положень статей 160, 161 КАС України.
Крім того, позивачем до матеріалів позовної заяви не надано доказів в підтвердження звернення до відповідача із заявою про зобов`язання Головного управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 суму середнього заробітку за весь період затримки невиплати компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік по день фактичного розрахунку та внесення змін до наказу від 16 листопада 2018 року № 580 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції, включивши відомості про невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік. У зв`язку з чим суддя пропонує усунути вказаний недолік позовної, шляхом надання суду відповідних доказів.
Відповідно до пункту 5 частини п`ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5-ти (п`яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- доказів в підтвердження неможливості вчасного звернення до суду з даною позовною заявою протягом місяця з дати, коли позивач дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а також клопотання про поновлення строків звернення до суду з даною позовною заявою;
- приведення у відповідність змісту позовних вимог на виконання статті 160 КАС України та її копії для вручення відповідачу;
- надання до суду доказів в підтвердження звернення позивача із заявами (рапортами) до відповідача про зобов`язання Головного управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 суму середнього заробітку за весь період затримки невиплати компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік по день фактичного розрахунку та про внесення змін до наказу від 16 листопада 2018 року № 580 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції, включивши відомості про невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за 2018 рік.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЄ.О. Кисельова