
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/2991/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 квітня 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Городоцького районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання протиправною і скасування постанови, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Городоцького районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття ВП №59507615 від 11.07.2019 за виконавчим документом постановою від 20.03.2019 Закарпатської митниці ДФС у справі про порушення митних правил №1067/30500/19, який не підлягає виконанню як такий, що поданий з пропущенням строків, визначених ст. 56 Митного кодексу України.
Також позивач у прохальній частині позову просив відстрочити позивачу оплату судового збору до моменту ухвалення судового рішення, судові витрати покласти на відповідача у справі та стягнути з відповідача судові витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Відповідно до вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (ч. 3 ст. 161, ч. 8 ст. 160 КАС України).
Позивач документу про сплату судового збору до матеріалів позовної заяви не надав.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011 (в редакції Закону №2147-VIII від 03.10.2017) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 ч. 2 ст. 4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01.01.2019 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102,00 грн.
Вказаний позов є позовом немайнового характеру, оскільки містить вимогу про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.07.2019, ВП №59507615.
Позивачу при зверненні до суду з позовом необхідно сплатити 840,80 грн., за платіжними реквізитами: отримувач: УКуЗалiз.р м.Льв./Залізничний/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ): 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; номер рахунку: UA978999980313101206084013003; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір», а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Позивач до матеріалів позовної заяви на підтвердження сплати судового збору долучив квитанцію №0.0.1633167613.7 від 28.02.2020 про здійснення електронного платежу - сплати судового збору в сумі 840,80 грн.
Начальником відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярія) Львівського окружного адміністративного суду 16.04.2020 складено довідку про те, що при внесенні даних стосовно сплати судового збору за подання позовної заяви у справі №380/2991/20 комп`ютерною програмою «Діловодство спеціалізованого суду» надано інформацію про те, що «Номер платіжного документа вже внесений до бази даних у справі №380/1403/20 судді Кухар Н.А.».
Таким чином, долучена до матеріалів справи копія квитанції №0.0.1633167613.7 від 28.02.2020 не може вважатись доказом сплати судового збору у цій справі.
Суддя не досліджує вимоги про відстрочення сплати судового збору, оскільки у прохальній частині позивач просить відстрочити судовий збір, не надавши жодного доказу на підстави для відстрочення, а у додатках вказує про надання суду квитанції про сплату судового збору та долучає таку до матеріалів справи.
У випадку, якщо позивач просить про відстрочення сплати судового збору, йому слід подати відповідне клопотання, з обґрунтуванням наявності відповідних підстав.
За приписами ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені ст. 287 КАС України.
Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Згідно ч. 1, 2 ст. 121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Оскаржувана у цій справі постанова ВП №59507615 винесена 11.07.2019, а з цим позовом до суду позивач звернувся лише 11.04.2020, тобто очевидно з пропуском десятиденного строку.
Позивач стверджує про те, що він дізнався про оскаржувану постанову у лютому 2020 через його адвоката. Однак такі судження нічим не підтверджені, не зазначено конкретної дати коли позивач дізнався про оскаржувану постанову.
Крім того позивачу доцільно зауважити, коли адвокат дізнався про оскаржувану постанову, оскільки належне повідомлення адвоката про оскаржувану постанову вважається належним повідомленням і особи яку він представляє.
З огляду на викладене, позивачем пропущено строк звернення до суду із цим позовом, клопотання про поновлення строків звернення до суду із цим позовом не надано.
Суддя пропонує позивачу надати клопотання про поновлення строків звернення до суду із обґрунтуванням пропуску причин пропуску строку звернення до суду із наданням підтверджуючих відповідні обставини доказів.
Відповідно до ч. 4 цієї ж статті позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач надав суду відповідь лише на один адвокатський запит.
Крім цього позивач просить залучити до участі у справі третю особу.
З врахуванням приписів ст. 49 КАС України суддя пропонує позивачу надати письмове обґрунтування як рішення у цій справі вплине на права, свободи, інтереси та обов`язки третьої особи.
Вказане свідчить про наявність недоліків у позовній заяві, а відтак і підстав для її залишення без руху.
Згідно з вимогами частин 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 160 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 241-243, 248, 293 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Городоцького районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання протиправною і скасування постанови - залишити без руху для усунення недоліків.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до канцелярії суду чи надіслання на адресу суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) оригіналу документа про сплату судового збору в сумі 840,80 грн. або клопотання про відстрочення сплати судового збору, з наданням підтверджуючих відповідні підстави доказів; усіх наявних у позивач доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів), з врахуванням приписів ст. 94 КАС України; клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску такого.
3. Роз`яснити позивачу, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кравців О.Р.