
Справа № 420/3307/20
УХВАЛА
21 квітня 2020 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ; поштова адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Одеській області (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, 15) про визнання протиправними дій дисциплінарної комісії та скасування висновку, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, в якій позивач просить:
визнати протиправними дії дисциплінарної комісії, в особі голови дисциплінарної комісії - заступника начальника ГУНП в Одеській області полковника поліції Іщенко І.В. та членів дисциплінарної комісії - начальника УКЗ ГУНП в Одеській області полковника поліції Перчика О.М.; т.в.о. заступника начальника управління - начальника ВІОС УКЗ ГУНП в Одеській області майора поліції Мерденова О.М.; заступника начальника управління - начальника РСВ УРТЗІ ГУНП в Одеській області державного службовця п`ятого рангу Кудряшова П.В.; провідного спеціаліста ВІОС УКЗ ГУНП В Одеській області державного службовця п`ятого рангу Драгіна В.М.; старшого інспектора ВІОС УКЗ ГУНП в Одеській області полковника поліції Граненко М.М. щодо складання та підписання висновку «службового розслідування за фактом внесення в СРДР та повідомлення помічнику начальника ГУНП в Одеській області полковнику поліції ОСОБА_1 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 сг. 191 КК України» від 27 грудня 2019 р. та визнати протиправним даний висновок.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що наявні підстави для відмови у відкритті провадження відповідно до ч.1 ст. 171 КАС України, виходячи з наступного.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Згідно з пунктом 19 частини 1 статті 4 КАС України, індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Отже, до адміністративного суду можуть бути оскаржені виключно рішення, дії та бездіяльність суб`єкта владних повноважень, що виникають у зв`язку зі здійсненням таким суб`єктом владних управлінських функцій, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності встановлено інший порядок судового провадження.
При цьому, оскаржуване рішення суб`єкта владних повноважень (в даному випадку, індивідуальний акт) має порушувати права, свободи або законні інтереси фізичної особи, яка звернулася до суду.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить визнати протиправними висновок «службового розслідування за фактом внесення в СРДР та повідомлення помічнику начальника ГУНП в Одеській області полковнику поліції ОСОБА_1 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 сг. 191 КК України» від 27 грудня 2019 р. та дії дисциплінарної комісії щодо складання даного висновку. При цьому, суд зазначає, що оскаржуваний позивачем висновок службового розслідування від 27 грудня 2019 р., не є нормативно-правовим актом, не створює для позивача юридичних прав, та обов`язків, а також не містить обов`язкового для нього припису, оскільки за своєю правовою природою висновок службового розслідування є виключно носієм доказової інформації про виявлені під час перевірки обставини.
Суд зауважує, що оскаржуваний позивачем висновок службового розслідування від 27.09.2019р., складений у відношенні позивача, мав слугувати підставою для винесення відповідачем відповідного наказу. Проте, в розумінні КАС України такий висновок службового розслідування не є рішенням суб`єкта владних повноважень та сам по собі не може порушувати права, свободи або законні інтереси ОСОБА_1 та може бути оскарженим разом з відповідним наказом, отже не підлягає окремому судовому оскарженню, як і дії дисциплінарної комісії щодо складання даного висновку.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Суд зазначає, що відповідно до ч.5 ст. 170 КАС України, повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправними дій дисциплінарної комісії та скасування висновку, оскільки зазначені позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 19, 170, 248, 294 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ; поштова адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Одеській області (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, 15) про визнання протиправними дій дисциплінарної комісії та скасування висновку.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, з урахуванням пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 року №540-ІХ.
Ухвала суду може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду.
Суддя Г.П. Самойлюк