
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2020 року Справа № 160/12716/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
встановив:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 17.12.2019 ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним рішення Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області від 07.11.2019 про відмову у внесенні змін до актового запису про шлюб від 03.05.2019 № 133;
- зобов`язати Новокодацький районний у місті Дніпрі відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області внести зміни до актового запису про шлюб від 03.05.2019 № 133, зазначивши у графі «Прізвище після державної реєстрації шлюбу дружини» « ОСОБА_1 » замість « ОСОБА_1 ».
2. Ухвалою суду від 23.12.2019:
- прийнято адміністративний позов до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні);
- учасникам справи встановлені строки для подання заяв по суті спору;
- витребувано від Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області копії заяв, поданих (складених) для проведення державної реєстрації шлюбу із позначками про обрання післяшлюбного прізвища заявником, та заяви про внесення змін до актового запису.
3. Ухвалою суду від 13.03.2020 повторно витребувано від Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області копії заяв, поданих (складених) для проведення державної реєстрації шлюбу із позначками про обрання післяшлюбного прізвища заявником, та заяви про внесення змін до актового запису.
4. 08.04.2020 до канцелярії суду на виконання вимог ухвали суду відповідачем надано витребувані документи.
щодо строків розгляду справи
5. Європейський суд з прав людини неодноразово зауважував, що обґрунтованість тривалості провадження завжди повинна оцінюватися в світлі обставин справи з посиланням на наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади а також те, що було головним для заявника в спорі.
6. Справа є важливою для позивача та вимагала особливої ретельності, чим обумовлена тривалість її розгляду.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
7. При оформленні свідоцтва про реєстрацію шлюбу відповідачем допущено помилку та у графі «прізвище після реєстрації шлюбу дружини» зазначено « ОСОБА_1 » замість « ОСОБА_1 ».
8. З метою виправлення помилки позивач звернулась із відповідною заявою, проте відповідач відмовив у внесенні змін, зауважив, що підставою для внесення змін в актовий запис цивільного стану є постанова адміністративного суду.
9. В усіх документах позивачки, окрім медичного свідоцтва про народження дитини, зазначено прізвище « ОСОБА_1 », зокрема у паспорті, посвідці на тимчасове проживання, довідці про реєстрацію місця проживання особи, картці платника податків, свідоцтві про народження.
10. У зв`язку з відмінністю прізвища у документах позивача остання позбавлена можливості у встановленому законодавством порядку зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво про народження дитини, що у свою чергу викликає труднощі із лікуванням дитини.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
11. Відповідач не подав заяв по суті адміністративного позову, надавши витребувані судом докази.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
12. 03.05.2019 громадянин Республіки Туреччина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та громадянка Туркменістану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звернулись до Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області із заявою про реєстрацію шлюбу, у якій зазначено, що після державної реєстрації шлюбу заявники бажають мати прізвище « ОСОБА_1 », заяву підписано заявниками особисто.
13. Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 укладено шлюб ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що Новокодацьким районним у місті Дніпрі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області 03.05.2019 складено відповідний актовий запис № 133. Прізвище після державної реєстрації шлюбу: чоловіка - ОСОБА_1 , дружини - ОСОБА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_4 у подружжя ОСОБА_1 народилась дитина, про що видано медичне свідоцтво про народження № НОМЕР_2 .
15. 07.11.2019 ОСОБА_1 звернулась до Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області із заявою, у якій просила внести до актового запису від 03.05.2019 № 133 про шлюб між нею та ОСОБА_4 наступні зміни: прізвище після державної реєстрації шлюбу « ОСОБА_1 » змінити на « ОСОБА_1 » (повернути дошлюбне прізвище), оскільки під час укладення шлюбу помилково було зазначено, що прізвище змінюється на « ОСОБА_1 ».
16. Причиною внесення змін до актового запису зазначено, що прізвище було змінено помилково, оскільки заявниця не є громадянкою України та погано розуміє українську мову як і її чоловік, тому внаслідок нерозуміння було записано прізвище як « ОСОБА_1 ». Як наслідок зміни прізвища виникла необхідність змінювати документи (посвідку, паспорт громадянина Туркменістану та інші), а для цього необхідно виїздити до країни походження, що зараз є неможливим, оскільки 16.10.2019 народила дитину.
17. Новокодацьким районним у місті Дніпрі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області за результатами розгляду позивачки прийнято рішення від 07.11.2019 за вих. № 4437/14.7-14, яким відповідач залишив подану заяву без виконання, зазначив, що помилок при реєстрації шлюбу допущено не було, та рекомендував звернутись до суду з відповідним клопотанням про розгляд справи по суті, оскільки підставою для внесення змін до актового запису цивільного стану є рішення адміністративного суду.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
18. Статтею 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов`язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
19. Згідно із статтею 56 Закону України «Про міжнародне приватне право» від 23.06.2005 № 2709-IV форма і порядок укладення шлюбу в Україні між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, а також між іноземцями або особами без громадянства визначаються правом України.
20. Порядок реєстрації шлюбу врегульований Сімейним кодексом України, статтею 35 якого визначено, що наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.
21. Згідно статті 53 Сімейного кодексу України якщо при реєстрації шлюбу дружина, чоловік зберегли дошлюбні прізвища, вони мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який зареєстрував їхній шлюб, або відповідного органу за місцем їхнього проживання заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища прізвища другого з подружжя. У разі зміни прізвища орган державної реєстрації актів цивільного стану видає нове Свідоцтво про шлюб.
22. Відносини, пов`язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, та засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану врегульовані Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 № 2398-VI (далі - Закон № 2398-VI).
23. Частинами першою, другою статті 2 Закону № 2398-VI визначено, що актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків.
24. Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.
25. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження (частина перша статті 6 Закону № 2398-VI).
26. Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану (частина четверта статті 6 Закону № 2398-VI).
27. Відповідно до положень статті 9 Закону № 2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
28. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.
29. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.
30. Згідно частини першої статті 14 Закону № 2398-VI для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором.
31. Орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов`язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов`язками як майбутніх подружжя і батьків, обов`язком повідомити один одному про стан свого здоров`я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу (частина третя статті 14 Закону № 2398-VI).
32. Державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) (далі - зміна імені) проводиться лише стосовно громадян України (частина перша статті 16 Закону № 2398-VI).
33. Відповідно до частини першої статті 22 Закону № 2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
34. «Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні» затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (далі - Правила № 52/5).
35. Державна реєстрація актів цивільного стану за заявами іноземців, осіб без громадянства проводиться за законодавством України. Органи державної реєстрації актів цивільного стану повідомляють компетентні органи іноземних держав, з якими Україною укладено договори про правову допомогу і правові відносини у цивільних і сімейних справах, про державну реєстрацію актів цивільного стану громадян таких держав, якщо правилами договорів передбачено надання зазначених відомостей (пункт 8 розділу І Правил № 52/5).
36. Для державної реєстрації актів цивільного стану подаються заява, документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації, а також паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідка на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України (абзац перший пункту 3 розділу ІІ Правил № 52/5).
37. Згідно із пунктом 4 глави 2 розділу III Правил № 52/5 іноземці для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред`явити паспортний документ та посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.
38. У разі пред`явлення посвідки на постійне чи тимчасове проживання орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює її перевірку за допомогою сервісу Державної міграційної служби України згідно з відомостями про недійсні документи.
39. Іноземець або особа без громадянства під час подання заяви про державну реєстрацію шлюбу попереджається про необхідність у випадках, передбачених цими Правилами, підтвердження територіальним органом Державної міграційної служби України законності його перебування на території України на день державної реєстрації шлюбу, про що робиться відповідний запис у заяві про державну реєстрацію шлюбу, який скріплюється його підписом.
40. Якщо особа під час державної реєстрації шлюбу змінила прізвище, то на першій сторінці паспорта громадянина України у формі книжечки робиться відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв`язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу (абзац другий пункту 24 глави 2 розділу III Правил № 52/5).
41. Частиною другою цієї статті визначено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою, зокрема: особи, щодо якої складено актовий запис.
42. «Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» затверджені наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 № 96/5 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за № 55/18793 (далі - Правила).
43. Згідно положень пункту 2.1 Правил заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб (крім випадків, коли актовий запис про шлюб складено дипломатичним представництвом або консульською установою України) при пред`явленні паспорта або паспортного документа.
44. Іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, подають заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, складеного органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.
45. Відповідно до пункту 2.2 Правил заява повинна бути заповнена розбірливо, у ній мають бути надані вичерпні відповіді на всі запитання.
46. Пунктом 2.6 Правил визначено, що разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
47. Згідно пункту 2.12 Правил на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2.
48. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.
49. Пунктом 2.13 Правил визначено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є:
- 2.13.1 рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану;
- 2.13.2 постанова адміністративного суду;
- 2.13.3 висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану або дипломатичного представництва чи консульської установи України;
- 2.13.4 заява про визнання батьківства (додаток 3);
- 2.13.5 заява матері, яка не перебуває у шлюбі, опікуна, піклувальника або самої повнолітньої особи щодо внесення відомостей про батька дитини, якщо вони не зазначені в актовому записі про народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України;
- 2.13.6 заява дружини або чоловіка, які зберегли дошлюбні прізвища, про обрання прізвища одного з них як спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища прізвища другого з подружжя згідно із статтею 53 Сімейного кодексу України за формою, наведеною в додатку 4;
- 2.13.7 заява про зміну прізвища малолітньої дитини обох батьків у разі зміни прізвища одного з них та згода дитини, яка досягла семи років, згідно з частиною третьою статті 148 Сімейного кодексу України за формою, наведеною в додатку 5;
- 2.13.8 заява про зміну прізвища малолітньої дитини обох батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, та згода дитини віком від семи до чотирнадцяти років, якій при державній реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, згідно з частиною четвертою статті 148 Сімейного кодексу України за формою, наведеною в додатку 5;
- 2.13.9 актовий запис про зміну імені. Цей актовий запис є підставою: для зміни прізвища батьків в актовому записі про народження малолітніх дітей у разі зміни їх прізвища з дотриманням вимог статті 148 Сімейного кодексу України; для зміни імені батька та по батькові дитини в актовому записі про народження малолітньої дитини у разі подання батьками заяви про зміну по батькові дитини.
- 2.13.10 актовий запис про шлюб та розірвання шлюбу. Ці актові записи є підставою для зміни прізвищ батьків (одного з них) в актовому записі про народження малолітньої дитини при умові одночасної зміни прізвища дитини;
- 2.13.11 рішення органу опіки та піклування, оформлене розпорядженням районної державної адміністрації чи рішенням виконавчого комітету про зміну прізвища малолітньої дитини відповідно до частини п`ятої статті 148 Сімейного кодексу України.
- 2.13.12. Внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.
50. Згідно із пунктом 2.15 Правил висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається:
- 2.15.1 якщо актовим записом про народження передбачені, але в ньому відсутні прізвище, власне ім`я, по батькові або громадянство батьків;
- 2.15.2 якщо прізвище, власне ім`я та по батькові зазначено без урахування національних традицій;
- 2.15.3 якщо при державній реєстрації народження дитині присвоєне прізвище або власне ім`я без урахування побажань батьків або одного з них;
- 2.15.4 якщо дитина має власне ім`я, відмінне від того, яке зазначено в актовому записі про народження, і цього вимагають інтереси дитини;
- 2.15.5 при необхідності зміни прізвища, власного імені, по батькові у зв`язку із зміною статі;
- 2.15.6 при впізнанні особи, смерть якої була зареєстрована як невідомої (за наявності протоколу впізнання трупа);
- 2.15.7 при зміні громадянства;
- 2.15.8 при зміні батьком або матір`ю прізвища відповідно до статті 53 Сімейного кодексу України та необхідності внесення змін до актового запису про народження їх дитини (висновок складається з урахуванням вимог, зазначених у статті 148 Сімейного кодексу України);
- 2.15.9 якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості);
- 2.15.10 в інших окремих випадках, що не суперечать вимогам чинного законодавства.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
51. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
52. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.
53. Надаючи оцінку доводам позивача про помилковість внесення до актового запису про реєстрацію шлюбу прізвища « ОСОБА_1 », суд виходить із того, що позивачем особисто 03.05.2019 складено заяву про реєстрацію шлюбу, у якій зазначено, що після державної реєстрації шлюбу заявниця бажає мати прізвище « ОСОБА_1 », заяву підписано заявником особисто.
54. Оскільки актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків, а позивач самостійно при реєстрації шлюбу обрала прізвище чоловіка, враховуючи, що органи державної реєстрації цивільного стану виконують виключно реєстраційну функцію, суду належить оцінити можливість внесення змін до актового запису про реєстрацію шлюбу відповідно до встановлених Правил.
55. Пунктами 2.15.1-2.15.10 Правил передбачені випадки складення висновку відділом державної реєстрації актів цивільного стану для внесення змін, зокрема, пунктами:
- 2.15.9 якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості);
- 2.15.10 в інших окремих випадках, що не суперечать вимогам чинного законодавства.
56. Враховуючи, що позивач особисто вибрала післяшлюбне прізвище чоловіка, у суду відсутні підстави для висновку по допущену відповідачем помилку під час державної реєстрації акту цивільного стану, а саме перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки, зазначення неправильних відомостей.
57. Згідно із пунктом 2.13.12 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.
58. Таким чином суду належить надати оцінку несуперечності чинному законодавству внесення змін у розглянутому випадку у до актового запису про реєстрацію шлюбу для заміни післяшлюбного прізвища « ОСОБА_1 » на прізвище « ОСОБА_1 ».
59. Згідно з частиною першою статті 22 Закону № 2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
60. Зміна прізвища в актовому записі здійснюється шляхом внесення змін до актового запису, у тому числі на підставі відповідного висновку, а також шляхом зміни (переміни) прізвища.
61. Відповідно до статті 16 Закону № 2398-VI державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) проводиться лише стосовно громадян України.
62. Проставлення на першій сторінці паспорта у формі книжечки відмітки відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв`язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу, абзацом другим пункту 24 глави 2 розділу III Правил № 52/5, також передбачено тільки для громадянин України.
63. Правилами передбачений лише випадок внесення змін до актового запису про шлюб - якщо дружина та (або) чоловік, які зберегли дошлюбні прізвища, подали заяву про обрання прізвища одного з них як спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища другого з подружжя відповідні.
64. Таким чином, оскільки зміна позивачем прізвища під час реєстрації шлюбу здійснена на підставі особистої заяви нареченої та не є помилкою, враховуючи, що позивач є громадянином іноземної держави, в розглянутому випадку відсутні підстави визнання протиправним висновку відповідача від 07.11.2019 та його зобов`язання внести зміни до актового запису № 133 від 03.05.2019 про зміну прізвища.
VІІ. ВИСНОВОК СУДУ
65. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
66. Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
67. Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.
68. Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
69. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_3 ; АДРЕСА_1 ) до Новокодацького районного у місті Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 33339894; вул. Данила Галицького, 31, м. Дніпро, 49102) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
70. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України. Цей строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя І.О. Верба