Постанова № 88827423, 17.04.2020, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
17.04.2020
Номер справи
397/346/20
Номер документу
88827423
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія

Справа № 397/346/20

н/п : 3/397/179/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.04.2020. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді- Мирошниченко Д.В.,

за участю: секретаря - Петренко Л.О.,

особи, яка притягається до відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, яка не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -

В С Т А Н О В И В:

16.03.2020 о 19 год. 45 хв. ОСОБА_1 по вул. Незалежності України в смт. Олександрівка Кіровоградської області, керувала транспортним засобом BMW – 525IX, номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини рота, нестійка хода). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на визначення стану алкогольного сп`яніння та продуття алкотестеру «Драгер» відмовилася у присутності свідків, чим порушила п. 2.5 ПДР України, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила, що 16.03.2020 працівники поліції на автозаправці SHELL дійсно пропонували їй у присутності свідків продути алкотестер «Драгер» та пройти медичний огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння на що вона відмовилася, оскільки її транспортний засіб не зупиняли, на момент пропозиції вона була як пішохід і автомобілем не керувала. Крім того, надала клопотання про виклик і допит свідків та інспекторів поліції, проте у судовому засіданні відмовилася від свого клопотання. Також, не заперечувала проти розгляду справи без участі представника.

Свідок ОСОБА_2 у судовому засідання пояснив, що у березні 2020 (точної дати не пам`ятає) перебував на зміні та працює автозаправщиком на автозаправці SHELL. Бачив як на територію автозаправочної станції під`їхав автомобіль і із-за керма вийшла особа, яка притягується до відповідальності. У подальшому під`їхали працівники поліції та через певний проміжок часу запропонували йому бути свідком і у його присутності особі, яка притягується до відповідальності, тобто особі, яка керувала транспортним засобом, запропоновано було продути алкотестер «Драгер» і пройти медичний огляд, на що остання відмовилася.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.

Водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп?яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин, що передбачено п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

Згідно п. 6 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395, - у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду

За умовами пунктів 6, 7, 11, 14 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103, - водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров?я. Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров?я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав. Лікар, що проводить огляд, повинен ознайомитися з документами, які посвідчують особу водія (паспорт, посвідчення водія та інші документи). Висновок може бути оскаржений водієм транспортного засобу у встановленому законодавством порядку.

З протоколу про адміністративне правопорушення серія БД № 028099 від 16.03.2020 встановлено, що 16.03.2020 о 19 год. 45 хв. ОСОБА_1 по вул. Незалежності України в смт. Олександрівка Кіровоградської області, керувала транспортним засобом BMW – 525IX, номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини рота, нестійка хода). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на визначення стану алкогольного сп`яніння та продуття алкотестеру «Драгер» відмовилася у присутності свідків, чим порушила п. 2.5 ПДР України (а.с. 1).

З письмових пояснень громадянина ОСОБА_3 , які містяться в матеріалах справи, вбачається, що ОСОБА_1 у його присутності відмовилася від проходження у встановленому законом порядку огляду на визначення стану алкогольного сп?яніння (а.с. 5).

Вищевказана відмова та факт керування транспортним засобом підтверджується також і переглянутим відеозаписом події правопорушення (а.с. 11).

На підставі досліджених письмових матеріалів справи та відеозапису суд дійшов до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП за кваліфікуючою ознакою - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння.

Посилання правопорушника на те, що її транспортний засіб не зупиняли, на момент пропозиції вона була як пішохід і автомобілем не керувала суд приймає до уваги, але вони не спростовують вини порушника, оскільки матеріалами справи (переглянутим відеозаписом) підтверджено факт керування транспортним засобом ОСОБА_1 .

Крім того, правопорушник вказувала на незаконні дії працівників полії під час події правопорушення, але ОСОБА_1 не надано суду доказів того, що такі дії працівників поліції оскаржувалися нею у встановленому законом порядку і з приводу цього прийнято рішення.

Враховуючи вищевикладене, обставини правопорушення, особу правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме – штраф у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, яке у даному випадку буде справедливим та необхідним для виправлення та попередження вчинення порушником нових адміністративних правопорушень, в тому числі і аналогічних.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ч. 1 ст. 130, ст.ст. 40-1, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 гривень 00 копійок (десять тисяч двісті гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф необхідно сплатити на рахунок: код отримувача УК в Олександрівському районі/Олександрівський район/21, код отримувача (ЄДРПОУ):37964328, МФО 899998, рахунок отримувача UA288999980314080542000011041, код класифікації доходів бюджету- 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 гривень 40 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783,банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя: /підпис/ Д.В. Мирошниченко

Згідно з оригіналом.

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.

Рішення станом на «___»___20___ року набрало законної сили.

Оригінал судового рішення знаходиться у матеріалах справи №397/346/20.

Помічник голови суду_______ О.О.Черкес

Копію засвідчено «___»___20___ року.