
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2020 року м.Чернігів Справа № 620/816/20
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Поліщук Л.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі по тексту – позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі по тексту – відповідач, ГУ ПФУ в Чернігівській області), в якому просить: визнати бездіяльність ГУ ПФУ в Чернігівській області, яка полягає у не перерахунку, не нарахуванні та не виплаті пенсії ОСОБА_1 в розмірі обчисленого з грошового забезпечення визначеного Чернігівським обласним центром комплектування та соціальної підтримки (Чернігівський обласний військовий комісаріат) в довідці від 07.11.2019 № ФЧ47739 з 01.03.2018 протиправною; зобов`язати ГУ ПФУ в Чернігівській області перерахувати, нараховувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію розмір якої обчислений з грошового забезпечення визначеного Чернігівським обласним центром комплектування та соціальної підтримки (Чернігівський обласний військовий комісаріат) в довідці від 07.11.2019 № ФЧ47739; здійснити виплату суми перерахунку однією сумою починаючи з 01.03.2018 з нарахуванням і виплатою компенсації втрати частини доходу з 01.03.2018 без використання при таких виплатах постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».
Позов ОСОБА_1 обґрунтував тим, що відповідач не здійснив йому перерахунок пенсії з 01.03.2018 після отримання від Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Чернігівського обласного військового комісаріату) довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії від 07.11.2019 № ФЧ47739 та не виплатив пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням не тільки відомостей про посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавку за вислугу років, а й з урахуванням відомостей про надбавку за особливості проходження служби, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень, надбавку за кваліфікацію, премії. Вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та такою, що порушує його право, як людини мирно володіти своїм майном. Оскільки отримання позивачем виплат за пенсією (як регулярного щомісячного платежу) не у повному обсязі внаслідок протиправного діяння владного суб`єкта з приводу невірного визначення грошового забезпечення для обчислення пенсії підтверджується доданими позивачем документами він зазначає, що у даному конкретному випадку не має правових підстав для звільнення відповідача від виконання обов`язку, передбаченого статтею 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати». Так як законодавством не передбачено можливості виплати пенсії за минулий час з вини органу Пенсійного фонду України частинами, отже належним виконанням судового рішення у даному випадку є саме виплата перерахованої суми пенсії належної позивачу однією сумою. Щодо виплат суми перерахунку пенсії без використання при такій виплаті постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649, яка надає боржнику можливість для відстрочення чи розстрочення виплат, позивачем зазначено, що системний аналіз статей 51, 52, 55, 63 Закону № 2262-ХІІ свідчить, що наявність у Кабінету Міністрів України права встановлювати порядок перерахунку пенсії не є тотожним та не визначає право встановлювати відстрочку або розстрочку виплати пенсії, тобто змінювати часові межі виплати. Тому прийняттям постанови № 649 Кабінет Міністрів України вийшов за межі своїх повноважень (а.с. 1-6).
Відповідачем подано відзив на позов, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову зважаючи на те, що постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103 встановлено, що перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», здійснюється з урахуванням розміру лише окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років. З 01.01.2018 позивачу був здійснений перерахунок пенсії з урахуванням зазначеного. При цьому, органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати складові грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій, до їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій на підставі довідок, наданих уповноваженими на те органами. Також зазначив, що довідка про інший розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки не надходила. Згідно статті 4 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050 виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Вимога позивача щодо виплати суми перерахунку пенсії без використання при такій виплаті постанови Кабінету Міністрів України «Про погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду» від 22.08.2018 № 649 є передчасною та не підлягає задоволенню керуючись тим, що суд позбавлений права задовольняти вимоги на майбутнє (а.с. 45-47).
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 06.03.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків (а.с. 28-29).
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.03.2020 вказану вище позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 620/816/20. Ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно вимог, передбачених статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с. 37-38).
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Чернігійській області та з 13.07.1998 отримує пенсію за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с. 19, 48).
Згідно довідки ГУ ПФУ в Чернігівській області від 03.04.2018 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 йому проведено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, Чернігівського обласного військового комісаріату від 26.03.2018 № ФЧ47739, з урахуванням розміру таких видів грошового забезпечення, як посадовий оклад - 6060 грн. 00 коп., оклад за військове звання - 1410 грн. 00 коп., надбавка за вислугу років (50 %) - 3735 грн. 00 коп. (а.с. 59).
Відповідно до постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 16.09.2019 у справі № 620/971/19 Чернігівський обласний військовий комісаріат було зобов`язано скласти та направити до ГУ ПФУ в Чернігівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку ОСОБА_1 пенсії станом на 01.03.2018 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за особливості проходження служби; надбавки за роботу в умовах режимних обмежень; надбавки за кваліфікацію; премії (а.с. 11-15).
На виконання зазначеної постанови Чернігівським обласним військовим комісаріатом до ГУ ПФУ в Чернігівській області листом від 24.09.2019 № 5/4230 було направлено довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 ОСОБА_1 від 24.09.2019 № ФЧ51973 (а.с. 17-18).
На виконання зазначеної постанови Чернігівським обласним військовим комісаріатом до ГУ ПФУ в Чернігівській області листом від 07.11.2019 № 5/4993с повторно було направлено довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 ОСОБА_1 від 07.11.2019 № ФЧ47739 (а.с. 21-22).
Листом від 19.11.2019 № 4365/02/с-12 відповідач повідомив позивача про те, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» йому проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 за відповідною посадою, за нормами чинними на 01.03.2018, в розмірі 70 % грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад - 6060 грн. 00 коп., оклад за військове звання - 1410 грн. 00 коп., надбавка за вислугу років (50 %) - 3735 грн. 00 коп. Всього: 11205 грн. 00 коп. Загальний розмір пенсії становить 7843 коп. 50 коп. (11205,00 грн х 70 %).
А також повідомив про те, що довідка про розмір грошового забезпечення про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 24.09.2019 № ФЧ51973, надіслана Чернігівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 16.09.2019 у справі № 620/971/19 повернута без виконання, керуючись статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». На виконання зазначеної постанови Чернігівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки повторно на адресу ГУ ПФУ в Чернігівській області була направлена довідка про грошове забезпечення позивача від 07.11.2019 № ФЧ47739. Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років. Враховуючи зазначені вище норми та те, що ГУ ПФУ в Чернігівській області не є стороною судового розгляду в адміністративній справі № 620/971/19 відсутні правові підстави для перерахунку пенсії позивачу (а.с. 19-20).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Підпунктом 3 пункту 10 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII частина четверта статті 63 Закону № 2262-XII викладена у новій редакції, відповідно до якої усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, Верховна Рада України делегувала Кабінету Міністрів України право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсій військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у зв`язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що узгоджується з повноваженнями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.
Зазначені положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII набрали чинності з 01.01.2017 та рішенням Конституційного Суду України такими, що суперечать Конституції України (є неконституційними), не визнавались.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704 (далі - постанова № 704) затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу; схеми тарифних розрядів за типовими посадами для осіб, на яких поширюється дія нормативно-правового акту; додаткові види грошового забезпечення, а також розміри надбавки за вислугу років.
Тобто, даним актом Кабінету Міністрів України змінені розміри грошового забезпечення військовослужбовців, що відповідно до чинного законодавства є підставою для проведення перерахунку раніше призначених пенсій.
У зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців Кабінет Міністрів України прийняв рішення про перерахунок раніше призначених пенсій.
Кабінет Міністрів України прийнявши постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103 (далі по тексту – Постанова № 103), згідно пункту 1, зобов`язав перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Питання щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, урегульовані Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі по тексту – Порядок № 45).
У відповідності до вимог пункту 1 Порядку № 45, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2, абзацом першим-другим пункту 3 Порядку № 45 передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням (абзац перший пункту 5 Порядку № 45).
Суд зазначає, що Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18 за позовом ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, про визнання постанови протиправною та нечинною в частині задовольнив: визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 до Порядку № 45; зобов`язав Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним і нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 набрало законної сили 05.03.2019.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рішенні від 13.03.2019 в адміністративній справі № 240/6263/18, в подальшому підтверджений в постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020, зазначив, що скасування в судовому порядку пунктів 1, 2 Постанови № 103 не впливає на результат розгляду даної справи по суті, оскільки алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, передбачений у Постанові № 45, не змінився у зв`язку з прийняттям Постанови № 103.
Відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету міністрів, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він не мав підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку № 45 та постанови № 103.
Посилання позивача на те, що перерахунок пенсії повинен обчислюватись із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення є необґрунтованим, оскільки приписи і Постанови № 103, і Порядку № 45 закріплюють, що перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби. Врахування інших видів грошового забезпечення цією постановою не передбачено.
Аналогічну позицію виклав Верховний Суд в рішенні від 13.03.2019, яку в подальшому підтвердила Велика Палата Верховного Суду у постанові від 19.02.2020 в адміністративній справі № 240/6263/18.
Предметом цього спору є правильність перерахунку пенсії відповідачем – ГУ ПФУ в Чернігівській області.
У березні 2018 року Чернігівський обласний військовий комісаріат надіслав до ГУ ПФУ в Чернігівській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України від 26.03.2018 № ФЧ47739 до складу якого було включено: посадовий оклад - 6060 грн. 00 коп., оклад за військове звання - 1410 грн. 00 коп., надбавка за вислугу років (50 %) - 3735 грн. 00 коп (а.с. 59).
Отже, у поданій Чернігівським обласним військовим комісаріатом довідці зазначені всі види грошового забезпечення, передбачені чинними на момент складення вказаної довідки пунктом 1 Постанови № 103 та пунктом 5 Порядку № 45.
Зазначена сума була врахована відповідачем для перерахунку пенсії з 01.01.2018, що відповідало вимогам чинного законодавства.
У зв`язку з прийняттям постанови № 704, станом на березень 2018 року ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з дотриманням вимог законодавства, чинного на момент виникнення права на такий перерахунок.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач, при проведенні перерахунку пенсії позивачу діяв правомірно, у відповідності до вимог законодавства, чинного на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії.
Враховуючи те, що вимоги позивача щодо зобов`язання ГУ ПФУ в Чернігівській області перерахувати, нараховувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію розмір якої обчислений з грошового забезпечення визначеного Чернігівським обласним центром комплектування та соціальної підтримки (Чернігівський обласний військовий комісаріат) в довідці від 07.11.2019 № ФЧ47739; здійснити виплату суми перерахунку однією сумою починаючи з 01.03.2018 з нарахуванням і виплатою компенсації втрати частини доходу з 01.03.2018 без використання при таких виплатах постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» є похідними вимогами від вимог про визнання бездіяльності ГУ ПФУ в Чернігівській області, яка полягає у не перерахунку, не нарахуванні та не виплаті пенсії ОСОБА_1 в розмірі обчисленого з грошового забезпечення визначеного Чернігівським обласним центром комплектування та соціальної підтримки (Чернігівський обласний військовий комісаріат) в довідці від 07.11.2019 № ФЧ47739 з 01.03.2018 протиправною, то в цій частині вимоги позивача також не підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 необхідно відмовити повністю.
Згідно частини п`ятої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відмови у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, або залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 260-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у строк, встановлений статтею 295, пунктом 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, вул. П`ятницька, 83-А, м. Чернігів, 14005; ЄДРПОУ: 21390940.
Повний текст рішення виготовлено 17 квітня 2020 року.
Суддя Л.О. Поліщук