
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
16 квітня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 200/1074/20-а
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Тихонова І.В.,
при секретарі судового засідання Таращенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу ОСОБА_1 до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними та скасування рішення відповідача: - №914290893718 від 05.11.2019 16:29 (індивідуально (масовий) у зв`язку зі зміною прожиткового мінімуму); - №914290893718 від 05.11.2019 16:34 (у зв`язку з уточненням даних в ЕПС, 01.06.1 - №914290893718 від 05.11.2019 16:40 (зміна стажу та заробітку); - №914290893718 від 08.11.2019 10:15 (виправлення мігрованих даних в ЕПС); - №914290893718 від 08.11.2019 10:17 (у зв`язку з уточненням даних в ЕПС); - №914290893718 від 08.11.2019 10:21 (у зв`язку з уточненням даних в ЕПС); - №914290893718 від 08.11.2019 15:41 (поновлення виплати); - №914290893718 від 08.11.2019 15:43 (індивідуально (масовий) індексація); - №914290893718 від 08.11.2019 15:48 (зміна стажу та заробітку), а також зобов`язання відповідача нараховувати та виплачувати пенсію позивачу в розмірі, якій призначений рішенням № 914290893718 від 13.06.2019 13:49 (у зв`язку з уточненням даних в ЕПС, 01.06.2019) в сумі 5475,16 грн. та сплатити не дораховані кошти з 13.06.2019.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 січня 2020 року у справі № 200/1074/20а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії передано до Першого апеляційного адміністративного суду для вирішення питання щодо визначення підсудності суду, який повинен розглянути дану справу.
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 31.01.2020 визначено, що адміністративна справа №200/1074/20-а за позовом ОСОБА_1 до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії підсудна Луганському окружному адміністративному суду.
До Луганського окружного адміністративного суду зазначена адміністративна справа надійшла 26.02.2020.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Справа визначено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні на 23 березня 2020 року о 09 год. 45 хв. (арк.спр.54-55).
23.03.2020 у зв`язку з неявкою представника відповідача у судове засідання та не надання ним відзиву, розгляд справи відкладено до 16 квітня 2020 року на 11 год.00 хв (арк.спр.61).
Від відповідача Слов`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області 13 квітня 2020 року за вх. № 14793/2020 надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач позовні вимоги не визнає з таких підстав (арк. спр. 67-69).
В обґрунтування позиції відповідач зазначив, що у листопаді 2019 року до управління надійшли листи Пенсійного фонду України та головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про надання інформації, де зазначено, що «...Судові рішення, що набрали законної сили, виконуються органами Пенсійного фонду України відповідно до покладених зобов`язань установленому чинним законодавством порядку...... Також зазначено, що пенсійну справу ОСОБА_1 слід привести у відповідність до зобов`язань, покладених на Управління зазначеними судовими рішеннями.
Тобто, постанова Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 22.08.2017 року по справі № 243/6299/17; постанова Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 08.11.2017 року по справі № 243/6649/17; - рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 року по справ № 805/1741/18-а, повинні бути виконанні в повному обсязі.
На підставі вищезазначеного, відповідач зазначив, що розпорядженням управління пенсійну справу позивача приведено у відповідність до зобов`язань покладених на Управління зазначеними судовими рішеннями. Розмір пенсії позивача склав 4884,35 грн., тобто пенсія позивачу призначена, перерахована та виплачується вірно, згідно норм діючого законодавства.
Просив в відмовити в позовних вимогах позивача в повному обсязі.
Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, просив розглянути справу без виклику сторін (а.с. 1 зв.).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 64), причини неприбуття суду не повідомив.
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України (арк.спр.29).
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 справа №805/1741/2018 позовні вимоги ОСОБА_1 до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити певні дії задоволені повністю. Зобов`язано відповідача - Слов`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 періоди визначені в постановах № 243/6299/17 та № 243/6649/17 Слов`янського міськрайонного суду Донецької області з 01.09.1972 по 04.07.1974 та з 01.01.2000 по 29.02.2000, з 01.04.2000 по 31.05.2000, з 01.07.2000 по 31.08.2000, з 01.10.2000 по 30.11.2000, з 01.01.2001 по 31.12.2003 з моменту звернення за призначенням пенсії, а саме з 27.04.2017.
Відповідно до листа Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 19.12.2019 № 635(208)/Х-01-01-03 встановлено, що розпорядженням управління 13.08.2018 здійснено перерахунок пенсії з зарахуванням вищезазначених періодів з моменту звернення за призначенням пенсії, а саме - з 27.04.2017 року. Розмір пенсії після перерахунку становить 4607,81 грн (арк.спр.3-5).
01.11.2018 року ОСОБА_1 звернувся до управління із заявою, з вимогами не враховувати у розрахунок пенсії дані викладені у наступних судових рішеннях:
- постанова Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 22.08.2017 по справі № 243/6299/17;
- постанова Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 08.11.2017 по справі № 243/6649/17;
- рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 по справі №805/1741/18-а, та не виконувати ці судові рішення, залишивши в силі розрахунок пенсії в сумі 5068,66 грн (арк.спр. 71).
У січні 2019 року Слов`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області відповідно до вищезазначеної заяви позивача проведено перерахунок пенсії без урахуванням зазначених рішень суду, та з лютого 2019 року пенсія виплачувалася у розмірі 5086,66грн (арк.спр.73-74).
В подальшому, відповідачем зазначено, що відповідно до роз`яснення головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, вищезазначений перерахунок пенсії позивача потрібно проводити з моменту звернення позивача з відповідною заявою, а саме з 01.11.2018, після чого розмір пенсії позивача становив 4518,25 грн.
23.05.2019 позивач надав до управління заяву встановленого зразка про перерахунок пенсії згідно частини 4 статті 42 Закону 1058 (арк.спр.78).
Розмір пенсії після зазначеного перерахунку позивача становив 5475,16 грн (арк.спр.79).
01 листопада 2019 року до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області надійшов лист Пенсійного фонду України та головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 11.10.2019 № 23806/х-11 про надання інформації (арк.спр.80).
Відповідно до вищезазначеного листа зазначено, що судові рішення, що набрали законної сили, виконуються органами Пенсійного фонду України відповідно до покладених зобов`язань установленому чинним законодавством порядку.
Також зазначено, що пенсійну справу ОСОБА_1 слід привести у відповідність до зобов`язань, покладених на Управління зазначеними судовими рішеннями (арк.спр.80 зв.бік).
Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ч.2 ч.3 ст.14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Таким чином, відповідачем, як органом державної влади, відповідно до вимог законодавства України та на виконання відповідних рішень суду, що набрали законної сили, а саме: постанови Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 22.08.2017 по справі № 243/6299/17; постанови Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 08.11.2017 по справі № 243/6649/17; рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.06.2018 по справі № 805/1741/18-а, виконані та приведені у відповідність до вимог та зобов`язань покладених на нього висновків судових рішень.
Посилання позивача на т,е що, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права), а тому до правовідносин з добровільного виконання рішень суду, треба застосувати положення Закону № 1404, яким врегульовано примусове виконання рішень суду та якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі є незмістовним та необґрунтованим, оскільки в даних правовідносинах застосовуються прямі норми закону щодо виконання рішення суду, які набрали законної сили, та є обов`язковими до виконання Слов`янським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області.
Згідно частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Зважаючи на те, що суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову, відповідно до статті 139 КАС України судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37803258, 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3) про зобов`язання вчинити певні дії- відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено та підписано 17.04.2020.
Суддя І.В. Тихонов