Ухвала суду № 88823589, 16.04.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2020
Номер справи
240/11954/19
Номер документу
88823589
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

16 квітня 2020 року м. Житомир справа № 240/11954/19

категорія 112030100

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Майстренко Н.М., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у адміністративній справі ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому він, з урахуванням уточнення до нього, просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті починаючи з 05.03.2019 призначеної йому пенсії, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 05.03.2019 (із врахуванням раніше виплачених сум) нарахування та виплату йому пенсії з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 06.12.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статей 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Ухвалою суду від 06.12.2019 зупинено провадження в адміністративній справі №240/11954/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №160/3586/19 (провадження №Пз/9901/12/19), яке набрало чинності, а тому ухвалою суду від 16.04.2020 відповідно до ч. 1 ст. 237 КАС України провадження у справі поновлено.

Відділом документального забезпечення суду зареєстровано клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у справі №300/1695/19.

Суд, розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі суд виходить з наступного.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Приписами частини 1 та 2 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обов`язок суду щодо зупинення провадження у справі виникає у разі неможливості розгляду справи до вирішення взаємопов`язаного спору іншим судом в іншій справі. При цьому, неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з`ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у даній справі.

Предметом розгляду у даній адміністративній справі є правомірність відмови відповідача у нарахуванні та виплаті починаючи з 05.03.2019 призначеної йому пенсії, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

Водночас, предметом у спору у справі №300/1695/19 є визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо зменшення з 05.01.2018 розміру доплат, передбачених законодавством для учасників бойових дій, та зобов`язання провести перерахунок пенсії з 05.01.2018 з 100% врахуванням та виплатою доплат, передбачених законодавством для учасників бойових дій, а саме: підвищення пенсії у розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", цільової грошової допомоги на прожиття учаснику бойових дій у розмірі 40,00 грн.

Суд не вбачає підстав для зупинення провадження у адміністративній справі №240/11954/19, оскільки відсутні обставини, що вказували б на неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судовим рішенням у справі №300/1695/19.

Враховуючи викладене, суд вважає, що клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі є необґрунтованими

Керуючись статтями 236,242-246,295 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Відмовити у задоволенні клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі №240/11954/19 до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у справі №300/1695/19.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя Н.М. Майстренко