Ухвала суду № 88811845, 16.04.2020, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2020
Номер справи
480/2314/20
Номер документу
88811845
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

16 квітня 2020 р. м. Суми

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Прилипчук О.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання відмови та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

13 квітня 2020 року позивач, ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1), в якій просить:

1. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області в перерахунку пенсії ОСОБА_1 , обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року відповідно до ч.3 ст. 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (5x4173,00 = 20865,00 грн.);

2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області за період з 26 квітня 2019 року до 31 грудня 2019 року провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про державний бюджет на 2019 рік» відповідно до норми частини третьої ст. 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме в розмірі (5x4173,00 = 20865,00 грн.) без застосування формули, зазначеної в Постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести ОСОБА_1 з 01.01.2020 року перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік» відповідно до норми частини третьої ст. 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме в розмірі (5x4723,00 =23615,00 грн.) без застосування формули, зазначеної в Постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

4. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не реагування на порушення посадовими і службовими особами підпорядкованих структур Пенсійного фонду України вимог статей 3, 8, 19, 92, 151-2 Конституції України і діючих з 01 січня 2014 року до 02 серпня 2014 року норм статей 50 та 54 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

5. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести ОСОБА_1 з 01.01.2014 року до 02.08.2014 перерахунок та виплату пенсії відповідно до вимог статей 3, 8, 19, 92, 151-2 Конституції України і діючих з 01 січня 2014 року до 02 серпня 2014 року норм статей 50 та 54 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

Крім цього, у позовній заяві позивач просить звільнити його від сплати судового збору як особу, яка має статус інваліда війни.

Дослідивши матеріали позовної заяви та зміст клопотання позивача, суд відмовляє в його задоволенні, виходячи із наступного.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як зазначив позивач, він є інвалідом війни, однак зазначена категорія населення не входить у вичерпний перелік пільг щодо сплати судового збору, який міститься у статті 5 Закону України "Про сплату судового збору".

Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про звільнення його від сплати судового збору як особу, яка має статус інваліда війни.

Намість, позивач разом з позовною заявою надав копію посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1), а зазначена категорія населення відповідно до п.10 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Крім цього, позивач у позовній заяві заявив клопотання про здійснення процесуальної дії щодо звернення з Поданням до Верховного Суду як суб`єкта права на звернення до Європейського суду з прав людини у порядку Протоколу № 16 до Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» з метою реалізації права наданого Верховному Суду права звернення до Європейського суду з прав людини щодо надання Європейським судом з прав людини роз`яснень і тлумачень норм статей 6, 13, 14 Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» /надалі Конвенція/ та статті 1 до Першого Протоколу Конвенції.

Дослідивши матеріали позовної заяви та зміст даного клопотання позивача, суд відмовляє в його задоволенні, оскільки порушене питання не відноситься до юрисдикції адміністративного суду в розумінні глави 2 Кодексу адміністративного судочинства.

Адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі Сумським окружним адміністративним судом відсутні.

Враховуючи незначну складність справи, обсяг та характер наданих доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд на підставі ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України вважає необхідним розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), надавши відповідачу строк для подання заперечень щодо розгляду справи за такими правилами.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 171, 259, 260, ч.1 ст. 263 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

1. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору як особу, яка має статус інваліда війни - відмовити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору як позивача - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

2. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про здійснення процесуальної дії щодо звернення з Поданням до Верховного Суду як суб`єкта права на звернення до Європейського суду з прав людини у порядку Протоколу № 16 до Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» з метою реалізації права наданого Верховному Суду права звернення до Європейського суду з прав людини щодо надання Європейським судом з прав людини роз`яснень і тлумачень норм статей 6, 13, 14 Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» /надалі Конвенція/ та статті 1 до Першого Протоколу Конвенції - відмовити.

3. Відкрити провадження в адміністративній справі №480/2314/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання відмови та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити дії (Номер категорії справи 112010203).

4. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

5. Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам. Копію позовної заяви з доданими до неї документів надіслати відповідачу.

6. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області у 15-денний строк з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі надати суду копію пенсійної справи ОСОБА_1 .

7. Згідно з ч. 1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України встановити відповідачу 15-денний строк для подання відзиву на позов, доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, та 5-денний строк для подання заперечень щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, з дня вручення йому копії ухвали про відкриття провадження у справі.

8. Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162 КАС України).

Відповідно до ч.4 ст. 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

9. Роз`яснити сторонам, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.

10. Ухвала набирає законної сили в момент її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя О.А. Прилипчук