
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
15 квітня 2020 року м. Рівне №460/4010/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жуковської Л.А. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради доГоловного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -В С Т А Н О В И В:
Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06.09.2019 №0248525304.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на підставі висновків акта перевірки Головним управлінням ДПС у Рівненській області винесено податкове повідомлення – рішення №0248525304 від 06.09.2019, яким застосовано штрафні санкції за порушення строку / терміну реєстрації податкових накладних на загальну суму 8979,65 грн. Вважає, що прийняте податкове повідомлення – рішення є протиправним. Просить суд позов задовольнити.
Ухвалою суду від 16.12.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 21.01.2020 на 09:30 год. Витребувано у Державної фіскальної служби України додаткові докази. Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідачем, у встановленні судом строки, подано відзив на позову заяву. В обґрунтування своїх заперечень зазначає, що на підставі п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України, у порядку пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 та ст. 76 Податкового кодексу України Головним управління ДФС у Рівненській області проведено камеральну перевірку з реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, про що складено акт від 14.08.2019 №4872/17-00-50-01/05517742. Даною перевіркою встановлено, що позивачем порушено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, а саме терміни реєстрації податкових накладних: №19 від 25.06.2019 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 3; №19 від 21.05.2019 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 3; №2 від 21.05.2019 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 3; №47 від 27.12.2018 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 1; №49 від 26.12.2018 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 1. Відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України відповідачем винесено податкове повідомлення – рішення від 06.09.2019 №0248525304, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 8979,65 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН. Враховуючи викладене, просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Ухвалою суду від 21.01.2020 розгляд справи відкладено до 28.01.2020 до 11:00год., у зв`язку з повторним витребуванням доказів.
Ухвалою суду від 28.01.2020 закрито підготовче провадження у справі. Розгляд справи по суті призначено у відкритому судовому засіданні на 06.02.2020 на 11:30 год.
Ухвалою суду від 06.02.2020 розгляд справи відкладено до 20.02.2020 до 10:30 год.
Ухвалою суду від 20.02.2020 розгляд справи відкладено до 07.04.2020 до 15:00 год.
Ухвалою суду від 07.04.2020 вирішено перейти до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Оскільки, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, то відповідно до ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши позовну заяву, відзив на позовну заяву, з`ясувавши усі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов висновку, що позов до підлягає до задоволення частково.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Рівненській області проведена камеральна перевірки з реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах ДФС, за результатами якої складено акт № 4872/17-00-50-01/05517742 від 14.08.2019 ( а.с.19-20, 38-39).
Перевіркою встановлено, що позивачем було порушено терміни реєстрації податкових накладних (розрахунків коригування):
№19 від 25.06.2019 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 3;
№19 від 21.05.2019 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 3;
№20 від 21.05.2019 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 3;
№47 від 27.12.2018 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 1;
№49 від 26.12.2018 кількість днів порушення термінів реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН – 1.
Висновки акта перевірки свідчать про порушення позивачем п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, яке полягає у порушенні терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що тягне за собою накладення штрафу відповідно до ст.120-1 Податкового кодексу України.
На підставі акта перевірки №4872/17-00-50-01/05517742 від 14.08.2019 Головним управлінням ДФС у Рівненській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0248525304 від 06.09.2019 форми "Н", яким за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст.201 та згідно з ст.120-1 Податкового кодексу України на 15 і менше календарних днів на суму податку на додану вартість 89796,37 грн. застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 8979,65 грн. (а.с.16-17, 34-35).
Позивач не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПК України).
Відповідно до пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з пп.14.1.60 п.14.1 ст.14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з п.201.10 ст.201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
З аналізу викладених норм судом встановлено, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Отже, для звільнення від відповідальності, передбаченої п.120-1.1 ст. 120-ПК України необхідна наявність двох обов`язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).
Висновки аналогічного характеру викладені в постановах Верховного Суду від 04.09.2018 у справі № 816/1488/17, від 11.12.2018 у справі №807/68/18, від 03.03.2020 у справі № № 280/1039/19, які в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України враховуються судом при прийнятті рішення.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (п.201.10 ст.201 ПК України).
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 341) затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок №1246).
Порядок №1246 визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (п.1).
Відповідно до п.2 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п.3 Порядку № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку (п.8 Порядку №1246).
Порядком заповнення податкової накладної затвердженого наказом Міністерства фінансів України 31.12.2015 № 1307 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 № 137/28267 передбачено, що при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини, зокрема, 02 - Складена на постачання неплатнику податку (п.8).
Відповідно до пп.6, 7 п.16 вказаного Порядку до графи 8 вносяться дані про код ставки податку на додану вартість, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються.
У графі 8 зазначається код ставки: 20 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою; 7 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків; 901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 902 - у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування; до графи 9 - код пільги.
Судом встановлено, що позивачем згідно податкових накладних, вказаних у акті перевірки та долучених до матеріалів справи, зазначено, що обсяг постачання за основною ставкою (код ставки 20), обсяги постачання за ставками 0% відсутні (а.с.45, 47, 49, 52, 55).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що податкові накладні складені на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються податком на додану вартість.
За таких обставин вказані податкові накладні не можуть бути віднесені до податкових накладних, порушення граничних термінів реєстрації яких відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 ПК України не є підставою для накладення штрафу.
Згідно з п.10 Порядку №1246 після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця).
Відповідно до п.11 Порядку №1246 після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктами 12, 13 Порядку №1246 визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки встановленні цим пунктом та за результатами перевірок формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (п.14 Порядку №1246).
Дана норма кореспондує з п.201.10 ст.201 ПК України.
Відповідно до п.15 Порядку №1246 у квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Судом встановлено, що Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради складено податкову накладну №49 від 26.12.2018 (а.с.45).
Згідно з квитанцією про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16.01.2019 встановлено, що 16.01.2019 о 08:00:00 від платника податків прийнято податкову накладну №49 від 26.12.2018 та зареєстровано в ЄРПН за №9306558988 (а.с.46).
27.12.2019 Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради складено податкову накладну №47 (а.с.47).
Відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16.01.2019 встановлено, що 16.01.2019 о 08:00:00 від платника податків прийнято податкову накладну №47 від 27.12.2018 та зареєстровано в ЄРПН за №9306560513 (а.с.48).
21.05.2019 позивачем складено податкову накладну №19 (а.с.49).
Квитанцією про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.06.2019 підтверджується, що 18.06.2019 о 14:50:30 від платника податків прийнято податкову накладну №19 від 21.05.2019 та зареєстровано в ЄРПН за №9129791343 (а.с.50-51).
21.05.2019 Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради складено податкову накладну №20 (а.с.52).
Згідно з квитанцією про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.06.2019 встановлено, що 18.06.2019 о 15:45:27 від платника податків прийнято податкову накладну №20 від 21.05.2019 та зареєстровано в ЄРПН за №9129834822 (а.с.53-54).
Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради 25.06.2019 складено податкову накладну №19 (а.с.55).
Квитанцією про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.07.2019 підтверджується, що 18.07.2019 о 09:12:20 від платника податків прийнято податкову накладну №19 від 25.06.2019 та зареєстровано в ЄРПН за №9156650076 (а.с.56-57).
У ході розгляду справи судом встановлено, що податкова накладна №49 від 26.12.2018 направлена в електронному форматі до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних - 15.01.2019 о 19:53:05, що підтверджується скріншотом із електронного кабінету платника податків (а.с.59).
Тобто, податкова накладна №49 від 26.12.2018 подана позивачем в межах операційного дня, встановленого п.3 Порядку №1246.
Таким чином, позивач своєчасно зареєстрував податкову накладну №49 від 26.12.2018, а тому підстави для застосування штрафних санкцій в частині вказаної накладної згідно з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням відсутні.
15.01.2019 о 21:29:54 податкову накладну №47 від 27.12.2018 направлено позивачем в електронному форматі до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується скріншотом із електронного кабінету платника податків (а.с.58).
Проте, суд зазначає, що операційний день в робочі дні триває з 8-ї до 20-ї години. Отже, податкова накладна №47 від 27.12.2018 подана після закінчення операційного дня та з порушенням граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Щодо термінів реєстрації податкових накладних №19 від 21.05.2019, №20 від 21.05.2019, №19 від 25.06.2019, позивачем зазначено, що податкові накладні: №19 від 21.05.2019 зареєстровано (подано на реєстрацію) - 15.06.2019, №20 від 21.05.2019, зареєстровано (подано на реєстрацію) – 15.06.2019 та №19 від 25.06.2019 зареєстровано (подано на реєстрацію) – 15.07.2019.
Проте, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів на підтвердження вказаних обставин.
Водночас, наявними в матеріалах справи квитанціями про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується, що податкова накладна:
№19 від 21.05.2019 зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.06.2019 о 14:50:30;
№ 20 від 21.05.2019 зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.06.2019 о 15:45:27;
№19 від 25.06.2019 зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.07.2019 о 09:12:28.
При цьому суд зазначає, що граничний строк реєстрації вказаних податкових накладних – 15.06.2019 та 15.07.2019.
Таким чином, вказані податкові накладні подані на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничного строку реєстрації податкових накладних.
З огляду на викладене до позивача правомірно застосовано штраф за порушення граничного строку, передбаченого ст. 201 ПК України, для реєстрації податкових накладних №47 від 27.12.2018, №19 від 21.05.2019, № 20 від 21.05.2019 та №19 від 25.06.2019.
У сукупності викладених обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково, а саме: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення – рішення від 06.09.2019 №0248525304 прийняте Головним управлінням ДПС у Рівненській області в частині застосування до Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради штрафу за порушення граничних строків реєстрації податкової накладної №49 від 26.12.2018 на суму 4626,82 грн.
Відповідно до ч.1,2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Отже, позивачем частково доведено обґрунтованість позовних вимог, а відповідачем частково доведено правомірність прийняття податкового повідомлення-рішення.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Оскільки, адміністративний позов підлягає до задоволення частково, то судові витрати слід стягнути з відповідача на користь позивача пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Отже, на користь позивача слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень – Головного управління ДПС у Рівненській області судовий збір у розмірі 989,90 грн.
Оригінал квитанції знаходиться в матеріалах справи (а.с.5).
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради (вул. Лермонтова, 6, м. Рівне, 33028, ЄДРПОУ 05517742) до Головного управління ДПС у Рівненській області (вул. Відінська, буд. 12, м. Рівне, 33023, ЄДРПОУ 43142449) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення – рішення від 06.09.2019 №0248525304 прийняте Головним управлінням ДПС у Рівненській області в частині застосування до Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради штрафу за порушення граничних строків реєстрації податкової накладної №49 від 26.12.2018 на суму 4626,82 грн.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень – Головного управління ДПС у Рівненській області судовий збір у розмірі 989,90грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення, з урахуванням п.3 розділу VI "Прикінцевих положень" Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складений 15 квітня 2020 року.
Суддя Жуковська Л.А.