
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
15 квітня 2020 рокум. Ужгород№ 260/1067/19
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М. розглянувши заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду по справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Закарпатавтотранс" до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.09.2019 року, яке було залишено без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25.03.2020 року, позов Приватного акціонерного товариства "Закарпатавтотранс" до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення було задоволено. Визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Закарпатській області №0017935012 від 08.05.2019 року в частині нарахування Приватному акціонерному товариству "Закарпатавтотранс" штрафної санкції у розмірі 4915,97 грн. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Закарпатській області на користь Приватного акціонерного товариства "Закарпатавтотранс" судовий збір в сумі 1921,00 грн.
01.04.2020 року Головне управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області звернулося до суду з заявою про встановлення способу і порядку виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.09.2019 року по справі №260/1067/19.
Однак, на дату надходження до Закарпатського окружного адміністративного суду заяву про встановлення способу і порядку виконання рішення суду, адміністративна справа №260/1067/19, за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Закарпатській області, знаходилася на розгляді у Восьмому апеляційному адміністративному суді. Адміністративна справа №260/1067/19 повернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду 13.04.2020 року, що підтверджується супровідним листом Восьмого апеляційного адміністративного суду.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Разом з тим, статтею 378 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.
Згідно вимог ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на те, що КАС України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про встановлення способу виконання судового рішення, суд вважає за необхідне до поданої заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення застосувати аналогію закону, а саме положення ст. 169 КАС України.
Однак, подане клопотання про встановлення способу і порядку виконання судового рішення не відповідає вимогам ст. 161 КАС України, у зв`язку з наступним.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Пунктом 6 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102,00 грн.
Отже за подання до адміністративного суду клопотання про встановлення способу і порядку виконання судового рішення заявнику слід сплатити судовий збір у розмірі 630,60 грн.
Всупереч вище викладеному, Головне управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області не надало документ про сплату судового збору за подання до суду заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Головне управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області не належать до суб`єктів передбачених ст. 5 Закону України «Про судовий збір», яким встановлені пільги щодо сплати судового збору.
Частинами 1 та 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: отримувач коштів УК у м.Ужгороді/м.Ужгород/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA038999980313121206084007002; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Таким чином, для усунення недоліків поданої заяви про встановлення способу та порядку виконання судового рішення Головному управлінню Державної казначейської служби України у Закарпатській області слід:сплатити судовий збір в сумі 630,60 грн. на належні реквізити Закарпатського окружного адміністративного суду.
З огляду на вищенаведене, заяву про встановлення способу і порядку виконання судового рішення слід залишити без руху та надати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Закарпатській області строк для усунення вказаних недоліків шляхом надіслання на адресу суду документу про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст.171, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду по справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Закарпатавтотранс" до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Закарпатській області десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків заяви, з урахуванням пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).
Роз`яснити, що у випадку не усунення у встановлений строк вказаних недоліків, клопотання вважатиметься неподаним та буде повернуте заявнику.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя М.М. Луцович