Постанова № 88805718, 16.04.2020, Галицький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
16.04.2020
Номер справи
341/21/20
Номер документу
88805718
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Єдиний унікальний номер 341/21/20

Номер провадження 3/341/93/20

Номер провадження 3/341/188/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2020 року м. Галич

Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І. М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області та Управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , голови тендерного комітету, голови комісії з припинення (реорганізації шляхом перетворення) КЗ «Галицька ЦРЛ»,

- за ч. 1 ст. 164 -14 КУпАП та ч. 1 ст. 41 КУпАП, -

встановив:

З протоколу про адміністративне правопорушення №13-03-0073/2019 складеного 27.12.2019 р. вбачається, що головним державним аудитором відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області – ОСОБА_2 при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності КЗ "Галицька центральна районна лікарня" виявлено порушення законодавства, а саме те, що ОСОБА_1 , будучи головою тендерного комітету, головою комісії з припинення (реорганізації шляхом перетворення) КЗ «Галицька ЦРЛ», порушив законодавство про закупівлю, замовником не оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу (предмет закупівлі «33600000-6- Фармацевтична продукція» ID: UA-2018-01-31-000441-с) додаток до договорів від 07.03.2018 № 59/20 та від 12.03.2018 №60/20, який відповідно до пунктів 1.2 та 12.1 вищевказаних договорів є його невід`ємною частиною. Дата вчинення порушень – 08.03.2018 та 13.03.2018.

Також, 17.08.2018 р. оприлюднено з порушенням термінів звіт про виконання договору про закупівлю (предмет закупівлі «33600000-6-Фармацевтична продукція», » ID: UA-2017-02-23-000471-с, договір від 27.03.2017 № 76/20), що перевищує триденний термін з дня закінчення строку дії договору (термін дії договору до 31.12.2017), виконання договору або його розірвання, визначений законодавством. Порушення вчинено 04.01.2018 року. Місце вчинення – КЗ «Галицька ЦРЛ», за адресою: вул. Ніни Вівчаренко, 36, м. Галич, Івано-Франківська область.

Окрім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № ІФ173/346/АВ/П/ПТ від 21.01.2020 р. ОСОБА_1 , в.о. генерального директора комунального некомерційного підприємства «Галицька лікарня» допустив порушення вимог законодавства про працю, встановлене при інспекційному відвідуванні Комунального некомерційного підприємства «Галицька лікарня», відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме: - відповідно до вимог чинного законодавства про працю при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації проводиться в день звільнення працівника.

Однак, в порушення вимог ч. 1 ст. 116 КЗпП України виплата розрахункових коштів звільненим працівникам КЗ «Галицька центральна районна лікарня» в день звільнення проводиться.

Так, згідно наказу № 185 від 22.11.2019 р. звільнено 22.11.2019 р. головного лікаря КЗ «Галицька ЦРЛ» ОСОБА_3 , однак розрахункові кошти виплачені: 13.12.2019 р.- 27841, 50 грн, 27.12.2019 р. – 2489, 02 грн.

Частиною 1 ст. 117 КЗпП України передбачено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум в день звільнення, при відсутності спору про їх розмір, виплачується середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Однак, відповідно до наказу № 185 від 22.11.2019 р. звільнено 22.11.2019 р. головного лікаря КЗ «Галицька ЦРЛ» ОСОБА_3 , розрахункові кошти виплачені: 13.12.2019 року – 27 841, 50 грн.; 27.12.2019 року – 2489, 02 грн., але виплата середнього заробітку за порушення строків виплати розрахункових коштів не проведена.

ОСОБА_1 на неодноразові виклики у судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час, день та місце розгляду справи (а.с.88-89). Причини своєї неявки суд не повідомив та не надіслав заяви про відкладення розгляду справи. Представником ОСОБА_1 -адвокатом Равриком І.Д. на адресу суду було надіслано письмову заяву про надання для ознайомлення матеріалів справи (а.с.90), де він і ознайомився з даними матеріалами (а.с.93), а також було надіслано клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки йому потрібен термін для подачі заперечень (а.с.96). Однак, станом на 16.04.2020 р. заперечень від представника ОСОБА_1 -адвоката Раврика І.Д. не поступило, заяви про розгляд справи у їх відсутності на адресу суду також не поступало.

За таких обставин, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до змісту вимог ст. 245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Винуватість ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 13-03-0073/2019 від 27.12.2019 року (а.с.1); Витягом з акту № 04-21/08 від 26.11.2019 року ревізії фінансово-господарської діяльності КЗ «Галицька ЦРЛ» за період з 01.05.2015 по 31.08.2019 р. (а.с.2-10); висновками на зауваження (заперечення) до акта ревізії фінансово-господарської діяльності КЗ «Галицька ЦРЛ» (а.с.13-16);

-протоколом про адміністративне правопорушення № ІФ173/346/АВ/П/ПТ від 21.01.2020 року (а.с.1-3); Актом інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю № ІФ173/1672/АВ від 22.01.2020 року (а.с.4-8); копіями платіжних доручень (а.с.14-16); копією відомості виплати (а.с.17-18).

Відповідно до вимог ст. 164-14 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.

Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю

Таким чином, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.164-14 та ч. 1 ст. 41 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, слід враховувати характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

До пом`якшуючих відповідальність обставин суд враховує те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності.

Обтяжуючих відповідальність обставин суд не знаходить.

Відповідно до вимог ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

За таких обставин приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу і в межах санкції ст. 41 ч.1 КУпАП.

Відповідно до ст. 38 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

Оскільки правопорушення вчинено ОСОБА_1 26.11.2019 р., а справа направлена до суду 09.01.2020 р., а відтак на день розгляду справи закінчився трьохмісячний строк накладення адміністративного стягнення, що відповідно до ст. 247 п. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення є обставиною, яка виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення. Тому провадження у справі по одному вчинененому адміністративному правопорушенні підлягає закриттю. Щодо вчинення правопорушення ОСОБА_1 22.01.2020 р., то по даній справі слід накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до Закону України 'Про судовий збір' зі змінами, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в ставці - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі ст.ст. 164-14, 41 КУпАП, керуючись ст.ст. 38, 247 п.7, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

п о с т а н о в и в:

Матеріали адміністративної справи щодо ОСОБА_1 , передбаченого ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративне правопорушення вчинене ним 26.11.2019 р., закрити в зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строку, передбаченого ст. 38 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення, у вигляді штрафу в розмірі тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять) гривень, які перерахувати на рахунок UA038999980313090106000009079, отримувач коштів УК у Галицькому районі 21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код ЄДРПОУ 37953206.

Стягнути з ОСОБА_1 - 420 грн. 40 коп. судового збору, які перерахувати на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Київі м.Київ 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код ЄДРПОУ 37993783.

Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Галицький районний суд Івано-Франківської області.

Суддя:І. М. Юсип