Постанова № 8879686, 06.04.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2010
Номер справи
2а-604/10/2370
Номер документу
8879686
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-604/10/2370 06.04.2010 р. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Гаврилюка В. О.,

секретар судового засідання Хоменко О. О.,

за участю представника позивача Тарасенко Н. М.,

відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій,

встановив:

Державною податковою інспекцією у Чорнобаївському районі подано позов про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 заборгованості по сплаті штрафних санкцій в розмірі 5405 грн. 20 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що до відповідача за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” згідно рішення № 0001272303 від 30.12.2009р. застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 5405 грн. 20 коп., які відповідачем у встановлений ст. 22 зазначеного Закону строк не сплачені, а тому позивач просив стягнути їх в судовому порядку.

Присутній в судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання в судове засідання не зявився, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив розглянути справу без його участі на підставі наданих документів.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, обєктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до такого висновку.

Відповідач, як фізична особа підприємець, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, зареєстрований Чорнобаївською районною державною адміністрацією Черкаської області 09.02.2000р., номер запису НОМЕР_3, взятий на облік в органах державної податкової служби 09.02.2000р., на час розгляду справи перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Чорнобаївському районі.

Законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (Закон № 265/95-ВР).

Відповідно до статті 15 Закону № 265/95-ВР контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно наявного в матеріалах справи плану проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого головою Державної податкової адміністрації в Черкаській області, перевірка відповідача була запланована на грудень 2009 року.

Судом встановлено, що 18.12.2009р. в магазині, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, в якому здійснює діяльність відповідач, посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

В результаті перевірки встановлено факт реалізації товару на загальну суму 18 грн. 70 коп., продавець отримала готівку номіналом 100 грн., кошти поклала до полиці під прилавком звідки провела розрахунок, видала товар, проте не провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій та не видала розрахункового документу.

Крім того, здійснено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків та встановлено, що фактично на час перевірки рахується 985 грн. 54 коп., а відповідно до денного звіту реєстратора розрахункових операцій повинно рахуватись 108 грн. 50 коп., невідповідність складає 877 грн. 04 коп.

При перевірці книги обліку розрахункових операцій встановлено невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 16.04.2009р., 03.05.2009р. та 10.06.2009р. та зазначено, що проводились розрахункові операції зі споживачами за готівку через реєстратор розрахункових операцій, а друк фіскальних звітних чеків не виконувався.

Результати перевірки зафіксовані в акті (зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 18.12.2009р. за № 1680/23/23/23/НОМЕР_2 та в органі ДПС за місцем державної реєстрації субєкта господарювання 25.12.2009р. за № 1000/23/26/23/НОМЕР_2) на підставі якого та згідно Закону № 265/95-ВР позивачем 30.12.2009р. прийнято рішення № 0001272303 про застосування до відповідача 5405 грн. 20 коп. штрафних (фінансових) санкцій.

З актом перевірки продавець ознайомлена, в акті зроблено запис про те, що зауважень до перевіряючих нема, один примірник акту отримала під розписку. Крім того, продавцем на окремому аркуші надано пояснення, в яких зазначено, що чек не пробила, тому що не встигла, невідповідність в касі виникла у звязку тим, що підприємець залишив кошти для розрахунку з постачальниками, щодо фіскальних звітних чеків пояснити нічого не змогла, оскільки на той час не працювала.

Заперечень збоку відповідача щодо неправомірності здійснення перевірки, відсутності зафіксованого в акті перевірки порушення та необґрунтованого застосування штрафних санкцій немає. Рішення № 0001272303 від 30.12.2009р. отримане відповідачем 06.01.2010р., яке ним до податкових органів чи суду не оспорене.

Статтею 3 Закону № 265/95-ВР передбачено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно пункту 4 статті 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Стаття 22 Закону № 265/95-ВР передбачає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до статті 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином суд приходить до висовку, що позов державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій підлягає задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати, здійснені позивачем - субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у Чорнобаївському районі (19900, Черкаська область, смт. Чорнобай, вул. Леніна, 152, ідентифікаційний код 34333914) штрафні санкції в розмірі 5 405 (пять тисяч чотириста пять) грн. 20 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в повному обсязі 12.04.2010р.

СуддяВ.О. Гаврилюк