
Справа № 949/384/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2020 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., з участю прокурора Агатинської Н.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , працюючої спеціалістом першої категорії загального відділу апарату Дубровицької РДА,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов`язки, передбачені ст. 268 КУпАП, ОСОБА_1 , роз`яснені.
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи спеціалістом першої категорії загального відділу апарату Дубровицької районної державної адміністрації та відповідно до п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", як державний службовець, будучи суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою винуватість визнала повністю і пояснила, що вона не мала змоги вчасно подати декларацію, так як перебувала за кордоном. У вчиненому щиро кається.
При цьому, просила суд врахувати, що вона на даний час перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, як мати, дитина якої потребує домашнього догляду, тобто є інвалідом, до досягнення нею шестирічного віку. Крім того, її чоловік теж є інвалідом. Тому вона перебуває у скрутному матеріальному становищі.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №111 від 31.03.2020 року, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала електронну декларацію про доходи за 2018 рік 06 травня 2019 року о 16 год. 20 хв., тобто після встановленого строку подання декларації (00 год. 00 хв. 01.04.2019 року); копією електронної декларації про доходи ОСОБА_1 , інформацією-попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України "Про державну службу" та "Про засади запобігання і протидії корупції" щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби, де наявний підпис ОСОБА_1 та її письмовими поясненнями.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи наведене, вважаю, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як вона не навела поважних причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд не бере до уваги пояснення ОСОБА_1 про поважність причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, яка полягає у перебуванні її за кордоном з 09 березня 2019 року по 26 квітня 2019 року, зважаючи на наступне.
Так, дійсно згідно відміток прикордонної служби в закордонному паспорті ОСОБА_1 , остання перебувала за кордоном України в період з 09 березня 2019 року по 26 квітня 2019 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно п.п. 2 п. 5 Р. ІІ НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 року №3, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, в термін до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року.
Таким чином, зважаючи на вищенаведене, є всі підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки в період з 00 год. 00 хв. 01 січня 2019 року до 09 березня 2019 року (дати виїзду за кордон України) у ОСОБА_1 була можливість подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , відсутні.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , є те, що вона у вчиненому щиро розкаюється.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню її вини, вважаю, що стягнення у виді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є співмірним скоєному.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, а відтак, з неї слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Голова Дубровицького
районного суду: З.С.Сидоренко