Рішення № 88781782, 14.04.2020, Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Дата ухвалення
14.04.2020
Номер справи
446/669/20
Номер документу
88781782
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 446/669/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.04.2020 року м.Кам`янка-Бузька

Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Бакай І. А.

за участі:секретаря судового засідання Михайлишин О.В.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Кам`янка-Бузька Львівської області в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Кам"янка-Бузької міської ради Львівської області про визнання права на отримання середньої земельної частки (паю),-

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся із позовом, у якому зазначає, що проживає у сільській місцевості. Будучи працівником соціальної сфери сільськогосподарського підприємства набула право на отримання права на земельний пай. Зазначає, що не включення її у списки пайовиків є неправомірним та порушено її право. Вказує, що своєю працею сприяла збільшенню майна в сільськогосподарському підприємстві. Заробітну плату нараховувало і виплачувало їй сільськогосподарське підприємство. Просить ухвалити рішення, яким визнати за нею право на перебування у списках осіб, як члена СТ "Надбужжя", які мають право на отримання земельної частки (паю) із земель запасу на території Кам`янка-Бзької міської ради Львівської області та право на отримання земельної частки (паю) із земель запасу на території Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області як члена колишнього сільськогосподарського підприємства "Надбужжя" в умовних кадастрових гектарах в розмірі 2,79 га, з яких 2,15 га рілля, та 0,64 га - кормові угіддя.

Позивач в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву, в якій просить проводити розгляд справи у її відсутності, просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просить позов задоволити за наявності законних підстав.

Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з`явились, суд розглядає справу в порядку, встановленому ч.2 ст.247 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 25 Земельного кодексу України при приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров`я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).

Судом встановлено, що згідно записів в трудовій книжці позивача, виданої 05.08.1971 року, вбачається, що з 31.08.1976 року згідно розпорядження №103 від 30.08.1976 ОСОБА_1 була прийнята на посаду продавця споживчого товариства, а в подальшому 31.05.1996 року була звільнена відповідно до розпорядження голови правління СТ "Надбужжя" №103 від 07.02.2002 .

Згідно розпорядження голови Кам`янка-Бузької РДА від 25.08.2004 року № 294, жителям м. Кам`янка-Бузька було надано дозвіл на розробку технічної документації по передачі земельних паїв (часток)у власність.

На підставі розпорядження голови Кам`янка-Бузької РДА №470 від 24.10.2005 року було затверджено проектну документацію по передачі земельних часток (паїв) у власність та викреслення державних актів на право власності на землю громадянам Кам`янка-Бузької міської ради в кількості 425 чоловік.

Так, як вбачається із вказаної технічної документації по передачі земельних часток (паїв) в натурі і видачі державних актів на право власності на землю Громадянам Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області, вбачається, що розмір середньої земельної частки (паю) становить 2, 79 га. - сільськогосподарських угідь, з яких рілля 2, 15 га. та 0,64 га - кормові угіддя.

Згідно ст.118 Земельного кодексу України на земельну ділянку, яка перебуває у фактичному користуванні фізичної особи, зацікавленої у її приватизації, виготовляється технічна документація із землеустрою для складання документу (державного акту), що посвідчує право власності на земельну ділянку.

Відповідно до Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, яка затверджена наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999;року №43, яка діяла на момент формування списків і видачі державних актів - державні акти заповнювалися і видавалися в двох примірниках - один видавався землевласнику а інший з відміткою "архівний" та відповідною документацією із землеустрою залишався на зберіганні у районному відділі (управлінні) Держкомзему (на сьогоднішній день Держземагенства).

Відповідно до п. 2 розділу 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про Державний земельний кадастр" земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року - вважаються сформованими незалежно від присвоєння кадастрового номера.

Згідно наказу №168 від 15 липня 2008 року "Про внесення змін та доповнень до Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації, зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі" встановлено, що заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою покладається на Центр державного земельного кадастру та його структурні підрозділи.

Згідно з п. 9 Порядку ведення Державного земельного кадастру здійснення державної реєстрації земельних ділянок, присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам та проведення перевірки відповідності поданих документів вимогам законодавства віднесено до повноважень Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держземагентства у районах та містах обласного значення.

Згідно земельного кодексу України в редакції 1990 року, з часу коли виникло право на земельну ділянку, передбачено, що суб`єктом права на земельну частку (пай) є громадяни України і право на одержання у власність земельної ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства, яка передається безкоштовно в межах середньої земельної частки. Загальний розмір обчисленої площі поділяється на кількість осіб, які працюють у сільському господарстві, пенсіонерів, які раніше працювали у сільському господарстві і проживають у сільській місцевості, а також осіб зайнятих у соціальній сфері на селі.

До числа осіб, які працюють у сільському господарстві, належать усі працівники колективних сільськогосподарських підприємств, підсобних сільськогосподарських підприємств, підсобних сільських господарств, селянських (фермерських) господарств, інших сільськогосподарських підприємств, установ і організацій.

Згідно Земельного кодексу України передбачено, що право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, земельного кодексу України.

Згідно п.г. ст. 81 ЗКУ громадянин України набув права власності на земельну ділянку на підставі виділення в натурі (на місцевості) належної її земельної частки (паю).

Згідно постанови Верховної Ради України №563-12 від 18.12.1990 року "Про земельну реформу" п.1 оголошено всі землі УРСР об`єктом земельної реформи з 15.03.1991 року. Відповідно до згаданої постанови здійснення земельної реформи покладено на сільські ради, які до 15.03.1991 року повинні були провести інвентаризацію земель всіх категорій, а також провести реєстрацію громадян, які бажають організувати селянське (фермерське) господарство, розширивши підсобне господарство.

Згідно постанови Верховної Ради України №563-12 від 18.12.1990 року "Про земельну реформу" п.1 оголошено всі землі УРСР об`єктом земельної реформи з 15.03.1991 року. Відповідно до згаданої постанови, здійснення земельної реформи покладено на сільські ради, які до 15.03.1991 року повинні були провести інвентаризацію земель всіх категорій, а також провести реєстрацію громадян, які бажають організувати селянське (фермерське) господарство, розширивши підсобне господарство.

Згідно постанови Верховної Ради України №2200-12 від 13.03.1992 року "Про прискорення земельної реформи та приватизацію землі" зобов`язано сільські ради до 01.05.1992 року визначити програму жителів села в земельних ділянках, а обласну раду зобов`язано до 01.06.1992 року розробити затвердити обласну програму земельної реформи на 1992 - 1995 роки. Крім цього, п.5 цієї постанови передбачено, що роздержавлення і приватизація земель сільськогосподарського призначення провадиться починаючи з 15.05.1992 року відповідно до проектів, які розрозбляються керівництвом господарства і затверджуються за поданням сільської ради районною радою.

На базі колишніх колгоспів, радгоспів, інших сільськогосподарських підприємств були створені КСП, яким землю передано на підставі державного акта на право колективної власності на неї. Таке право на землю отримали всі колишні працівники колгоспів, радгоспів, інших сільськогосподарських утворень, пенсіонери, які стали членами новостворених КСП. Кожному з них належала частка (пай), кожен набув право при бажанні отримати її для самостійного господарювання, створення селянського (фермерського) господарства, передачі в оренду або залишення своєї частки землі у колективній власності членів КСП на умовах оренди.

Судом встановлено, що згідно розпорядження №103 від 30.08.1976 ОСОБА_1 була прийнята на посаду продавця споживчого товариства "Надбужжя".

Виходячи з наведеного суд вважає, що позивач ОСОБА_1 має право на середню земельну частку (пай) із земель запасу, яка розташована на території Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області, як член колишнього СТ "Надбужжя" в умовних кадастрових гектарах в розмірі 2,79 га, а тому позов слід задовольнити.

Керуючись ст. 25 Земельного Кодексу України, ст.ст. 12,81, 263-265 ЦПК України, 1216, 1218, 1258, ЦК України, суд

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до Кам"янка-Бузької міської ради Львівської області про визнання права на отримання середньої земельної частки (паю) задовольнити.

Визнати за позивачем ОСОБА_1 , право на перебування у списках осіб, як працівника соціальної сфери в СТ "Надбужжя", які мають право на отримання середньої земельної частки (паю) із земель запасу на території Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області.

Визнати за позивачем ОСОБА_1 право на отримання середньої земельної частки (паю) із земель запасу на території Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області як працівника соціальної сфери, працівника СТ "Надбужжя" в умовних кадастрових гектарах в розмірі 2,79 га, з яких 2,15 га рілля, та 0,64 га - кормові угіддя .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції.

До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Кам`янка-Бузька міська рада, ЄДРПОУ 04056196, яка знаходиться за адресою: 80400, вул. Шевченка, 2, м. Кам`янка-Бузька Львівська область.

Повний текс рішення виготовлений 14.04.2020.

Суддя : І.А.Бакай