Рішення № 88774935, 15.04.2020, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2020
Номер справи
500/545/20
Номер документу
88774935
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/545/20

15 квітня 2020 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд у складі: судді Чепенюк О.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, у якому просила зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» на підставі поданих нею довідок №4 та №4/1 від 20.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), виданих Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради.

Позов обґрунтовано тим, що рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2018 у справі № 819/502/19, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018, зобов`язано Тернопільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи на посадах в Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради з 04.07.2001 по 25.09.2017 і призначити пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі - Закон № 3723-ХІІ).

З метою виконання судового рішення позивачка звернулася до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області з заявою встановленого зразка про перерахунок пенсії та долучила довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця. 29.08.2019 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області відмовлено позивачці у переведенні на пенсію державного службовця, оскільки довідки про складові заробітної видані з порушенням Порядку видачі довідки про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України №750 від 10.05.2017 (далі - Порядок №750). На переконання відповідача згідно з наведеним Порядком такі довідки мають бути видані Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради, а не Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради за місцем роботи заявника-пенсіонера.

Станом на 16.08.2018 (дату ухвалення Тернопільським окружним адміністративним судом рішення, яким зобов`язано відповідача призначити пенсію позивачці відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII), а також станом на дату подачі заяви про перерахування пенсії ОСОБА_1 працювала та працює в Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради на тій самій посаді, стаж роботи на якій зобов`язано орган пенсійного фонду зарахувати до стажу державної служби. При цьому ані органу в якому працювала позивачка, ані посади не ліквідовано. Оскільки у відповідача не було правових підстав вимагати надання іншої довідки про складові заробітної плати державного службовця, аніж ті, які представила позивачка, то відповідач діяв протиправно. Крім того, Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради позивачці відмовлено у наданні довідки за формою, затвердженою Порядком № 750.

Ухвалою суду від 18.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами у строк, встановлений частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

13.04.2020 до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області надійшов відзив на позов (а.с.54-58). Відповідач у відзиві на позов його заперечує, посилаючись на те, що для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про складові заробітної плати державного службовця мають бути видані Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради, а не Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради. Також у відзиві на позов відповідач цитує положення Закону № 3723-ХІІ, Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VІІІ), Порядку №750. Просить в позові відмовити.

Ухвалою суду від 14.04.2020 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що з 01.08.2017 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 (далі - Закон № 1058-ІV) (а.с.61, 68).

25.09.2017 позивачка звернулася до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (правонаступником якого є Головне управління Пенсійного фонду України) із письмовою заявою про переведення її на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Відповідач відмовив позивачці у переведенні її на інший вид пенсії, оскільки підтверджений територіальним органом пенсійного фонду стаж державної служби не давав права на призначення пенсії відповідно до цього Закону.

Таку відмову ОСОБА_1 оскаржила до суду. Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2018 у справі № 819/502/19, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018, зобов`язано Тернопільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи на посадах в Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради з 04.07.2001 по 25.09.2017 і призначити пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ (а.с.48-53).

20.05.2019 позивачка звернулася до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про переведення її на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ. До заяви про призначення/перерахунок пенсії додала паспорт, трудову книжку, довідки від 20.05.2019 №4 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та №4/1 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), видані Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради (а.с.15-17, 94-114).

Відповідно до акту, складеного Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області від липня 2019 року «Про результати перевірки стажу роботи та достовірності подання довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, або кваліфікаційні класи, або класні чини, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», ОСОБА_1 по Управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради» будь-яких розбіжностей не встановлено (а.с.18-26).

29.08.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області надало відповідь листом №204/03-15 на заяву ОСОБА_1 від 20.05.2019, якою відмовлено позивачці у переведенні її на пенсію державного службовця (перерахунку пенсії), оскільки надані довідки про складові заробітної видані з порушенням Порядку №750. Так, у листі-відповіді відповідач зазначив: «Для перерахунку пенсійної виплати Вами надано довідки про складові заробітної плати №4 та № 4/1 від 20.05.2019, видані Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради. Врахувати дані довідки для розрахунку пенсії державного службовця немає можливості, оскільки вони видані органом місцевого самоврядування. Для призначення пенсії державного службовця Вам необхідно надати нові довідки про складові заробітної плати державного службовця видані Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради». Відповідь містить посилання на положення Порядку №750.

Також судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до Управління соціальної політики Тернопільської міської ради для отримання довідок для призначення пенсії державного службовця, від якого отримала відмову від 25.07.2019 №332/13.4. У такій відмові, серед іншого, заявниці роз`яснено положення пункту 3 Порядку №750, що визначає умови, за яких видається довідка саме структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (а.с.35).

Не погодившись з рішенням відповідача щодо відмови перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ (перерахувати пенсію) на підставі довідок від 20.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, позивачка звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Право на пенсійне забезпечення державних службовців визначено Законом №889-VIII, який набув чинності 01.05.2016.

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII - втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Судом встановлено, що рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.08.2018 у справі № 819/502/19, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018, підтверджено наявність у позивачки необхідного 20 річного стажу роботи на державній службі та наявність підстав для переведення її з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-ІV на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, враховано до стажу державної служби період роботи позивачки в Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради з 04.07.2001 по 25.09.2017.

У відповідності до частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отож, обставини щодо наявності у позивачки права на переведення її на пенсію відповідно до статті 37 Закону №3723-XII (перерахунок пенсії) не потребують доказування, оскільки вже встановлені рішенням суду, що набрало законної сили.

У цій справі предметом доказування є обставини щодо наявності підстав для врахування чи не врахування при переведенні позивачки на пенсію відповідно до статті 37 Закону №3723-XII (при перерахунку пенсії) довідок про складові заробітної плати, виданих 20.05.2019 Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради № 4 та №4/1. При цьому спірним питанням є не складові самих довідок для призначення (обчислення/перерахунку) пенсії, а питання чи уповноважений орган видав такі довідки.

Порядок призначення пенсій згідно з Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» (далі - Порядок №622).

Пунктом 5 Порядку №622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою (пункт 6 Порядку №622).

Постановою правління Пенсійного фонду України «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» від 17.01.2017 №1-3, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048, затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 N 889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 N 3723-XII «Про державну службу», а саме:

форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Судом встановлено, що довідки видані ОСОБА_1 . Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради від 20.05.2019 №4 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та №4/1 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) (а.с.15-17) складені за формою та у відповідності до вимог постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям».

Крім того, результати перевірки, проведеної Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області у липні 2019 року не виявили неточностей чи розбіжностей з первинними документами обліку Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради (а.с.18-26).

Щодо неврахування цих довідок через те, що вони мали бути видані Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради відповідно до Порядку № 750, а не за місцем роботи заявника-пенсіонера, то суд вважає їх безпідставними та надуманими з огляду на норми наведеного вище пункт 6 Порядку № 622, які вказують, що лише у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Аналогічні положення наведені і в пункті 3 Порядку № 750.

Так, пункт 3 Порядку №750 (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачав, що у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, довідки для призначення пенсії видають:

Міністерство соціальної політики України - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в державних органах, юрисдикція яких поширювалася на всю територію України;

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі утворення) рад - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було у відповідних державних органах, юрисдикція яких поширювалася на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, та органах місцевого самоврядування.

Спірні довідки видані Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради (код ЄДРПОУ 35939939). Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 09.04.2020 Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради (код ЄДРПОУ 35939939) зареєстроване як юридична особа з 07.02.2011 в результаті реорганізації (перетворення) Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради (код ЄДРПОУ 35939939) зареєстрованого 19.10.2006. При цьому державна реєстрація Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради 19.10.2006 проведена внаслідок реорганізації (поділу) юридичної особи (а.с.42-47).

Отже, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради є діючою юридичною особою. Крім того при реорганізації попередніх управлінь (перетворення, поділ) в силу вимог статті 104 Цивільного кодексу України права та обов`язки перейшли до правонаступників. У будь-якому випадку ліквідації не відбувалось, а здійснювалась реорганізація з визначенням правонаступника юридичної особи.

Наведені обставини свідчать про те, що Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, є належним суб`єктом, уповноваженим на видачу довідок ОСОБА_1 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

Такі висновку суду узгоджуються з приписами пункту 2.10 Розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, згідно з яким довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Отже, відповідачем протиправно відмовлено ОСОБА_1 у призначенні (перерахунку) пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на підставі поданих нею довідок №4 та №4/1 від 20.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), виданих Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради.

Як вже зазначалось вище, спору щодо складових заробітної плати, визначених у довідках, немає.

Застосовуючи механізм захисту права позивачки на пенсію, порушеного відповідачем як суб`єктом владних повноважень, суд вважає, що з урахуванням повноважень, наданих суду частиною другою статті 245 КАС України, позов належить задовольнити шляхом прийняття рішення про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області призначити (перерахувати) ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на підставі поданих нею довідок №4 та №4/1 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), виданих 20.05.2019 Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірність відмови призначити (перерахувати) ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на підставі поданих нею довідок.

Суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позов підлягає до задоволення, то до відшкодування позивачці за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає судовий збір у розмірі 840,80 грн, сплачений відповідно до квитанції від 12.03.2020 № 0.0.1646228052.1 (а.с.12).

Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII на підставі поданих нею довідок №4 та №4/1 від 20.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), виданих Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 (вісімдесят) копійок, сплачений відповідно до квитанції від 12.03.2020 № 0.0.1646228052.1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (Майдан Волі, 3, місто Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 14035769).

Повний текст рішення складено та підписано 15.04.2020.

Суддя Чепенюк О.В.

Згідно з оригіналом:

Суддя Чепенюк О.В.