Рішення № 88766925, 15.04.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2020
Номер справи
140/35/20
Номер документу
88766925
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2020 року ЛуцькСправа № 140/35/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Маневицького районного відділу Управління державної міграційної служби України у Волинській області про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) звернулася з позовом до Маневицького районного відділу Управління державної міграційної служби України у Волинській області (далі - Маневицький РВ УДМС України у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо вимоги замінити паспорт зразка 1994 року у формі книжечки на паспорт у формі ІD-картки замість вклеювання фотографії у наявний паспорт у зв`язку з досягненням 25-річного віку (а.с.32-35).

В обґрунтування позовних вимог вказала, що після досягнення 25 років звернулася до Маневицького РВ УДМС України у Волинській області для вклеювання у паспорт громадянина України у формі паспортної книжечки нової фотокартки. Однак відповідач в усному порядку повідомив про необхідність замінити паспорт у формі книжечки на паспорт у формі ID -картки, оскільки паспорт зразка 1994 року підлягає знищенню. Позивач зазначає, що неодноразово зверталась до Маневицького РВ УДМС України у Волинській області із письмовими заявами, в яких просила вклеїти у її паспорт фотокартку у зв`язку із досягненням 25-річного віку. Листом від 07 травня 2019 року відповідач повідомив про обов`язковий обмін паспорта зразка 1994 року на паспорт у формі картки, якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася у встановленому законом порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року фотокартки.

ОСОБА_1 вважає, що відповідач не склав відповідний протокол про адміністративне правопорушення та не вирішив по суті її звернення, повернувши паспорт з невклеєною фотокарткою по досягненню 25-річного віку, при цьому заявив протиправну вимогу про заміну паспорта у формі книжечки на паспорт у формі ID -картки.

Позивач зауважила, що Законом України "Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" не передбачена обов`язкова заміна паспорта зразка 1994 року на ID-картку, така заміна здійснюється тільки за бажанням особи.

З наведених підстав просила позов задовольнити.

Ухвалою суду від 21 лютого 2020 року поновлено позивачу строк звернення до суду з даним позовом, прийнято позовну заяву, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України).

Відповідач у відзиві на позов його вимоги заперечив, вважає їх безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню (а.с.67-71). В обґрунтування цієї позиції зазначив, що частиною четвертою статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" передбачено виготовлення паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Положення про паспорт громадянина України, затверджене постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ (далі - Положення №2503-ХІІ), має переживаючу дію та документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов`язковій заміні. Разом з тим, відповідно до підпункту 6 пункту 6 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302, у разі якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток, здійснюється обмін паспорта. У даному випадку позивач звернулася до Маневицького РВ УДМС України у Волинській області із заявою про вклеювання до паспорта старого зразка нової фотокартки у зв`язку з досягненням 25-річного віку пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку, тому її паспорт підлягає обміну. Маневицький РВ УДМС України у Волинській області зобов`язаний забезпечити оформлення та видачу паспортів громадянам України відповідно до вимог чинного законодавства, а саме здійснювати видачу паспортів у вигляді картки.

Також відповідач вважає, що звернення позивача не є заявою про надання адміністративної послуги; заявнику на звернення було надано обґрунтовану відповідь у письмовій формі з посиланням на чинне законодавство.

З урахуванням наведеного відповідач просив у задоволенні позову відмовити.

Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.

Згідно із частиною другою статті 262 КАС України якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Позивач ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 . Маневицьким районним відділом Управління Мінстерства внутрішніх справ України у Волинській області Капінос І.А. 25 вересня 2014 року видано паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 (а.с.36-37).

31 січня 2019 року позивач звернулася до Маневицького РВ УДМС України у Волинській області із заявою про вклеювання фото до паспорта зразка 1994 року. У заяві також зазначалося про те, що позивач не бажає здійснювати заміну наявного паспорта паперового зразка на паспорт у формі ID -картки (а.с.74). Листом від 21 лютого 2019 року №0722-128/0722.1-19 відповідач з посиланням на підпункт 6 пункту 6 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №302, повідомив позивача, що у разі звернення для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток при досягненні громадянином 25- чи 45-річного віку пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку, здійснюється обмін паспорта (а.с.48-49, 78-79).

Також судом встановлено, що ОСОБА_1 повторно звернулася до відповідача із заявою від 26 березня 2019 року про вклеювання фотокартки до паспорта зразка 1994 року у зв`язку з досягненням 25-ти річного віку (а.с.46-47, 80-81). Листом від 07 травня 2019 року №0722-218/0722.1-19 відповідач надав на заяву позивача відповідь, за змістом аналогічну тій, що була надана листом від 21 лютого 2019 року №0722-128/0722.1-19 (а.с.82-83).

Вважаючи дії відповідача щодо вимоги замінити паспорт зразка 1994 року у формі книжечки на ІD-картку замість вклеювання фотокартки у наявний паспорт у зв`язку з досягненням 25-річного віку протиправними, позивач звернулася з позовом до суду.

При вирішенні даного публічно-правового спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

Як встановлено пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України від 18 січня 2001 року №2235-III "Про громадянство України" (далі - Закон №2235-14), документами, що підтверджують громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України.

Відповідно до статті 5 Закону №2235-14 постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-XII затверджено Положення про паспорт громадянина України (Положення №2503-ХІІ).

Пунктом 3 Положення №2503-ХІІ передбачено, що бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Терміни запровадження паспортної картки визначаються Кабінетом Міністрів України у міру створення державної автоматизованої системи обліку населення.

06 грудня 2012 року набрав чинності Закон України від 20 листопада 2012 року №5492-VI "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (далі Закон - №5492-VI, зі змінами), який визначає правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов`язки осіб, на ім`я яких видані такі документи.

Згідно із підпунктом "а" пункту 1 частини першої статті 13 Закону №5492-VI документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, відповідно до їх функціонального призначення поділяються, зокрема, на документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, серед них - паспорт громадянина України.

Як передбачено частиною третьою статті 13 Закону №5492-VI, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, картка мігранта містять безконтактний електронний носій.

Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 14 Закону №5492-VI форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета. Документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації.

За приписами частин першої - четвертої статті 21 Закону №5492-VI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов`язаний отримати паспорт громадянина України. Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років. Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Відповідно до частини другої статті 15 та абзацу другого частини другої статті 21 Закону №5492-VI Кабінет Міністрів України постановою від 25 березня 2015 року №302 (далі - Постанова №302) затвердив зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм; зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія; Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України.

Пунктом 2 Постанови №302 (зі змінами) запроваджено з 1 січня 2016 року оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-XII; з 1 листопада 2016 року оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.

Також пунктом 3 Постанови №302 обумовлено, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 року припиняється; паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, оформлений та виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада 2016 року, є чинним протягом строку, на який його було видано.

Згідно з пунктом 1 розділу V "Перехідні положення" Закону №5492-VI документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов`язковій заміні.

Позивач ОСОБА_1 має паспорт у вигляді паспортної книжечки зразка 1994 року.

На даний час діє Положення №2503-ХІІ, пунктом 3 якого передбачено, що бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 7, 8 вказаного Положення №2503-ХІІ установлено, що записи, вклеювання фотокарток і відмітки у паспорті здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується. До паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.

Згідно з пунктами 12, 15, 18 Положення №2503-ХІІ вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку провадиться у п`ятиденний термін. Для вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку подаються паспорт і дві фотокартки зазначеного розміру. Для одержання, обміну паспорта і вклеювання до нього нових фотокарток громадянин подає документи і фотокартки не пізніш як через місяць після досягнення відповідного віку або зміни (переміни) прізвища, імені чи по батькові, встановлення розбіжностей у записах або непридатності паспорта для користування.

Згідно з підпунктом 6 пункту 6 Порядку №302 обмін паспорта здійснюється у разі якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток.

Відповідно до пункту 21 Порядку №302 у разі виникнення обставин (подій), у зв`язку з якими паспорт підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта), документи для його обміну подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).

На підставі аналізу наведених вище норм чинного законодавства суд дійшов висновку, що підпункт 6 пункту 6 Порядку №302 визначає звернення особи із заявою про вклеювання до паспорта нової фотокартки пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку як підставу для обміну паспорта зразка 1994 року, однак не містить імперативної заборони для вклеювання до паспорта фотокартки. Також варто звернути увагу, що вказана відповідачем підстава для обміну паспорта не передбачена пунктом 16 Положення №2503-XII, відповідно до якого обмін паспорта провадиться у разі зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові; встановлення розбіжностей у записах; непридатності для користування.

Як слідує із матеріалів справи, позивач звернулася із заявою про вклеювання фотокартки з пропуском місячного строку, встановленого підпунктом 6 пункту 6 Порядку №302. Разом з тим, в заяві щодо вклеювання до паспорта громадянина України зразка 1994 року нової фотокартки зазначила, що відмовляється від отримання паспорта у формі ID -картки.

На переконання суду, за наявності норми, що регулює можливість/необхідність вклеювання нового фото у паспорт громадянина України у формі книжечки при досягненні певного віку, недоцільно позбавляти особу такого права лише у зв`язку із пропуском нею строку звернення, зважаючи на те, що така особа не має бажання отримувати паспорт нового зразка і це не спричиняє загрозу національній безпеці, економічному добробуту або правам людини. Обмін паспорта у ситуації з позивачем може мати місце, якщо вона вільно погоджується на такий обмін. В іншому випадку примус з боку держави, який здійснюється проти волі особи, є невиправданим втручанням у коло її приватних інтересів, зокрема мати паспорт у формі книжечки.

Суд зазначає, що наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є підставою для складення уповноваженими особами протоколу про адміністративне правопорушення та притягнення позивача до адміністративної відповідальності, однак не може слугувати причиною обмеження її прав та свобод.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 вересня 2018 у зразковій справі №806/3265/17 за позовом ОСОБА_2 до Коростенського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області, Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії міститься висновок, що норми Закону №5492-VI на відміну від норм Положення №2503-XII не тільки звужують, але фактично скасовують право громадянина на отримання паспорта у вигляді паспортної книжечки без безконтактного електронного носія персональних даних, який містить кодування його прізвища, ім`я та по батькові, та залишають тільки право на отримання паспорта громадянина України, який містить безконтактний електронний носій, що є безумовним порушенням вимог статті 22 Конституції України, яка забороняє при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Позбавлення особи можливості отримання паспорта у традиційній формі - у вигляді книжечки, і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у вигляді ID -картки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві, і воно є непропорційним цілям, які мали б бути досягнуті без покладення на особу такого особистого надмірного тягаря. Законодавець, приймаючи Закон №1474-VIII, яким внесено зміни до Закону №5492-VI, не дотримав вимог, за якими такі зміни повинні бути зрозумілими і виконуваними, не мати подвійного тлумачення, не звужувати права громадян у спосіб, не передбачений Конституцією України та не допускати жодної дискримінації у залежності від часу виникнення правовідносин з отриманням паспорта громадянина України.

Надаючи оцінку діям відповідача, суд виходить з того, що спір у даній справі фактично виник у зв`язку з тим, що Маневицький РВ УДМС України у Волинській області відмовив ОСОБА_1 у вклеюванні до паспорта громадянина України зразка 1994 року нової фотокартки у зв`язку з досягненням 25-річного віку та зобов`язує виготовити новий паспорт у формі ІD-картки.

Виходячи із вищенаведених висновків, застосування відповідачем норми підпункту 6 пункту 6 Порядку №302, є, по суті, примушуванням позивача до обміну паспорта у формі книжечки на паспорт у формі ID-картки, що обмежує права й свободи позивача.

Таким чином, відповідачем протиправно було відмовлено позивачу у вклеюванні до паспорта громадянина України зразка 1994 року нової фотокартки у зв`язку з досягненням 25 років.

При цьому суд не бере до уваги викладені у відзиві на позов доводи відповідача про те, що звернення позивача не є заявою про надання адміністративної послуги, оскільки такі мотиви у листах Маневицького РВ УДМС у Волинській області від 21 лютого 2019 року №0722-128/0722.1-1907 від 07 травня 2019 року №0722-218/0722.1-19 не були вказані.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 5 КАС України).

Частиною другою статті 9 КАС України обумовлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Обираючи ефективний спосіб захисту порушених прав позивача, суд враховує, що 07 червня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року №398 "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. №302". Згідно з цією постановою пункт 3 Постанови №302 доповнено абзацом такого змісту: "Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року".

Відповідно до абзацу п`ятого пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №302 та постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року №398 Міністерство внутрішніх справ України затвердило Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України (наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 червня 2019 року за №620/33591; далі - Тимчасовий порядок).

Пунктом 2 розділу V Тимчасового порядку встановлено, що для вклеювання фотокартки при досягненні віку 25 або 45 років особи, на ім`я якої оформлений паспорт, протягом 30 календарних днів заявник подає працівнику територіального підрозділу заяву про вклеювання фотокартки, паспорт і дві фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому нею віку. Облік заяв про вклеювання фотокартки здійснюється в журналі реєстрації заяв про вклеювання фотокарток за формою згідно з додатком 4 до цього Тимчасового порядку. У разі подання заяви та документів через центр надання адміністративних послуг адміністратор центру надання адміністративних послуг передає прийняті заяву та документи до відповідного територіального підрозділу ДМС.

Для вклеювання фотокартки при досягненні відповідного віку особа після спливу тридцятиденного строку заявник подає працівнику територіального підрозділу за місцем проживання заяву про вклеювання фотокартки, паспорт і дві фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому нею віку, та відповідне рішення суду. Облік заяв про вклеювання фотокартки здійснюється в журналі реєстрації заяв про вклеювання фотокарток.

Отже, чинним законодавством України передбачена можливість вклеювання фотокартки при досягненні відповідного віку особи після спливу тридцятиденного строку на підставі рішення суду, яке набрало законної сили.

Крім того, суд звертає увагу на постанову Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 05 грудня 2019 року у справі №420/270/19, якою встановлено правильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм права у спорі громадянина з територіальним органом Державної міграційної служби щодо вклеювання до паспорта громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року нової фотокартки у зв`язку із досягненням 45-річного віку та у даній справі позовні вимоги були задоволені.

З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України та правових висновків Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №806/3265/17, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, з метою ефективного судового захисту прав позивача, суд у даній справі дійшов висновку про задоволення позовних вимог повністю шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у вклеюванні фотокартки до паспорта громадянина України та зобов`язання відповідача вклеїти фотокартку у паспорт позивача зразка 1994 року у зв`язку з досягненням 25 років.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суд задовольняє позов повністю, то на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної міграційної служби України у Волинській області, територіальним підрозділом якого є відповідач, судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у сумі 768,40 грн, що підтверджуються квитанцією від 30 грудня 2019 року №ПН 215600426655, випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету (а.с.21, 60-61).

Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 139, 244-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) до Маневицького районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області (44601, Волинська область, Маневицький район, селище міського типу Маневичі, вулиця Комарова, 29) про визнання дій протиправними задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Маневицького районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 вклеїти у паспорт громадянина України зразка 1994 року нову фотокартку у зв`язку з досягненням 25 років.

Зобов`язати Маневицький районний відділ Управління Державної міграційної служби України у Волинській області вклеїти у паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий на ім`я ОСОБА_1 , нову фотокартку у зв`язку з досягненням 25 років.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної міграційної служби України у Волинській області (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Градний Узвіз, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 37821586) судові витрати у сумі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім грн 40 коп).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк на апеляційне оскарження, визначений статтею 295 цього Кодексу, продовжується на строк дії такого карантину.

Суддя Ж.В. Каленюк