Постанова № 88757470, 10.04.2020, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
10.04.2020
Номер справи
234/5417/20
Номер документу
88757470
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/5417/20

Провадження № 3/234/1491/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 квітня 2020 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О.,

секретар судового засідання Ястребов А.О.,

за участю прокурора – Гапєєва Г.І.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

захисника Литвиненко В.І.,

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Костянтинівка Донецької області, працюючого заступником директора з виробництва КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, який проживає та зареєстрований в АДРЕСА_1 , якому роз`яснені право на відвід, ст. 63 Конституція України, права та обв`язки, передбачені ст. 268 КУпАП,-

за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно наказу (Розпорядження) від 06.10.2017 року № 199-к ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора з виробництва КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради. Згідно наказу від 02.05.2019 № 76 виконання обов`язків директора КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради з 06.05.2019 року по 31.05.2019 року було покладено на заступника директора з виробництва ОСОБА_1 .

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону як посадову особу юридичної особи публічного права, та є відповідальним за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.

Статтею 81 Цивільного кодексу України визначено види юридичних осіб. Юридична особа може бути створена шляхом об`єднання осіб та (або) майна. Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу України – Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової наради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й іншу особи.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно ст. 38 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, під час виконання своїх службових повноважень зобов`язані неухильно додержуватись вимог закону та загальновизнаних етичних норм поведінки, бути ввічливим у стосунках з громадянами, керівниками, колегами і підлеглими.

Згідно ст. 42 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, сумлінно, компетентно, вчасно, результативно і відповідально виконують службові повноваження та професійні обов`язки, рішення та доручення органів і осіб, яким вони підпорядковані, підзвітні або підконтрольні, не допускають зловживань та неефективного використання державної і комунальної власності.

Згідно п.1 Статуту КВП «Краматорське тепломережа» Краматорської міської ради – цей Статут визначає правові та економічні основи організації і діяльності КВП «Краматорське тепломережа» Краматорської міської ради, іменовано надалі «Підприємство».

Підприємство є правонаступником по всім договорам і зобов`язанням Державного підприємства «Краматорська тепломережа», утвореного наказом Донецької обласної державної адміністрації від 04 травня 1998 р.№ 27,згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1998 р.№ 743 і передано у власність територіальної громади м. Краматорська. Згідно з рішенням Краматорської міської ради від 19.06.1998-11/23-40, Державне підприємство «Краматорська тепломережа» прийнято у комунальну власність. Власником Підприємства є Краматорська міська рада Донецької області, ЄДРПОУ 24812116,місцезнаходження ; 84313, Україна, Донецька область, місто Краматорськ, площа Миру Підприємство у своїй діяльності підпорядковане, підзвітне та підконтрольне Власнику, міському голові, відділу транспорту, зв`язку та енергетики Краматорської міської ради в межах, визначених діючим законодавством України та цим Статутом. Органом, до сфери управління якого належить Підприємство, є відділ транспорту, зв`язку та енергетики Краматорської міської ради. Підприємство у своїй діяльності керується цим Статутом.

Органом, до сфери управління якого належить Підприємство, є відділ транспорту, зв`язку та енергетики Краматорської міської ради.

Підприємство у своїй діяльності керується цим Статутом, Конституцією України, Цивільним та Господарським кодексами України, Законом України «Про теплопостачання» Законом України «Про житлово-комунальні послуги» та іншими чинними законодавчими актами у сфері теплопостачання та житлово-комунальних послуг, нормативно-правовими актами Президента України і Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами міністерств і відомств, що регламентують діяльність Підприємства, рішеннями Краматорської міської ради та Виконавчого комітету Краматорської міської ради розпорядженнями Краматорського міського голови, іншими нормативно-правовими актами.

Згідно п.2 Статуту КВП «Краматорське тепломережа» Краматорської міської ради - Повне найменування підприємства:

-українською мовою – КВП «Краматорське тепломережа» Краматорської міської ради;

-російською мовою - КПП «Краматорская теплосеть» горсовета;

місцезнаходження підприємства та його юридична адреса: 84301, Україна Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 2Б.

Згідно п.4 Статуту КВП «Краматорське тепломережа» Краматорської міської ради - Підприємство має статус юридичної особи з відповідним правами згідно з законодавством України з дня його державної реєстрації. Цивільна правоздатність Підприємства виникає з моменту його створення і припиняється з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань запису про його припинення або з іншого момент визначеного чинним законодавством.

Згідно п. 5 Статуту КВП «Краматорське тепломережа» Краматорської міської ради:

- Власником майна Підприємства є Краматорська міська рада;

- майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства;

- майно Підприємства перебуває в комунальної власності та закріплене Підприємством на праві господарського відання. Підприємством володіє та користується зазначеним майном. Підприємство має право розпоряджатися закріпленим за ним на праві господарсько віданням майном, яке належить до основних фондів Підприємства, лише з дозволу Краматорської міської ради;

- джерелами формування майна Підприємства є: майно, передане йому Власником; грошові та матеріальні внески Власника; доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарське діяльності; доходи від цінних паперів; кредити банків та інших кредиторів; капітальні вкладення, дотації з бюджетних та інші види цільового фінансування; майно придбане в інших суб`єктів господарювання , організацій та громадян установленому законодавством порядку; інші джерела, не заборонені законодавством України.

Відповідно п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

У відповідності до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі тими, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Згідно із ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі – Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

31.05.2019 року ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання себе та інших працівників КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради.

При цьому, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, 31.05.2019 року в період часу з 8-00 до 17-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті заступника директора з виробництва КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, розташованому в будівлі за адресою: 84301, Україна, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 2Б, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку безпосереднього керівника, а саме Краматорського міського голову, або іншу уповноважену особу Краматорської міської ради або Національне агентство з питань запобігання корупції, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про виплату собі премії наказом № 92 від 31.05.2019 року.

Відповідно до цього наказу ОСОБА_1 в травні 2019 року отримав премію у розмірі 3320 гривень 87 коп. ОСОБА_1 підписуючи вищезазначений наказ, розумів і усвідомлював, що саме він, як виконуючий обов`язки директора, отримає грошові кошти у розмірі 3320 грн. 87 коп. Тобто, ОСОБА_1 мав приватний майновий інтерес при підписанні вказаного наказу, а саме поліпшення свого матеріального стану.

Суперечність між його приватним інтересом та службовими повноваженнями зумовлена тим, що під час підписання наказу № 92 від 31.05.2019 року «Про преміювання працівників підприємства», ОСОБА_1 був змушений шукати баланс між приватним інтересом, що полягає у можливості отримання певних матеріальних благ, грошових коштів та необхідністю виконувати повноваження в інтересах громади Краматорської міської ради і винести питання про преміювання себе на розгляд Краматорському міському голові, або іншій уповноваженій особі Краматорської міської ради.

Згідно довідки КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, за № 03-02/256 від 14.02.2020 в період 01.01.2018 року по теперішній час заяв з боку посадових осіб КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради повідомлень про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів та усунення від вчинення дій під час виконання останніми посадових обов`язків не надходило.

Згідно довідки КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради у травні місяці 2019 року ОСОБА_2 згідно наказу № 92 від 31.05.2019 КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради нарахована премія у розмірі 4 125 гривень 30 коп., та виплачена в розмірі 3320 гривень 87 коп.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи виконуючим обов`язки директора КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» – суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між приватним інтересом та його службовими повноваженнями, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, а саме: не повідомив у встановленому законом випадку та порядку безпосереднього керівника, а саме: Краматорського міського голову або іншу уповноважену особу Краматорської міської ради або Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підготовки та підписання наказу № 92 від 31.05.2019 «Про преміювання працівників підприємства» та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні захисник просив закрити провадження по справі, оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення. Згідно п. 1.9 Положення про порядок виплати винагороди за основними результатами господарської діяльності керівникам, спеціалістам та службовцям КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради Додаток № 4 Колективного договору, преміювання керівників, спеціалістів проводиться у поточному місяці на підставі виконаних планових показників за попередній місяць: відпуск теплової енергії, витрати палива, води та електроенергії. ОСОБА_1 був виконуючим обов`язки директора у період з 06.05.2019 року по 31.05.2019 року. У квітні 2019 року ОСОБА_1 працював на посаді заступника директора з виробництва. Преміювання на підставі наказу № 92 від 31.05.2019 року відбулося саме заступника директора з виробництва за квітень 2019 року, а не виконуючого обов`язки директора. Крім того, вважає, що моментом виявлення правопорушення є 17.02.2020 року, а протоколи було складено 24.03.2020 року, тобто з процесуальним порушенням з боку працівника поліції.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП не визнав та суду пояснив, що наказ № 92 від 31.05.2019 року він підписав лише після того, як він узгодив усі питання з директором, який був у відпустці. Він не заперечує, що підписував даний наказ, але повністю підтримує думку захисника та просить закрити провадження по справі.

Прокурор у судовому засіданні пояснив, що зібраними доказами по справі підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП. Просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень за ч. 1, ч. 2 ст.172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, адвоката, прокурора, дослідивши матеріали об`єднаної справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Згідно ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.

Відповідно до ст. 9 ч. 1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

В судовому засіданні встановлено, що згідно наказу (Розпорядження) від 06.10.2017 року № 199-к ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора з виробництва КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради.

Згідно наказу від 02.05.2019 № 76 виконання обов`язків директора КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради з 06.05.2019 року по 31.05.2019 року було покладено на заступника директора з виробництва ОСОБА_1 .

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону як посадову особу юридичної особи публічного права, та є відповідальним за вчинення корупційних правопорушень.

Частини 1 і 2 статті 172-7 КУпАП передбачають адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Під реальним конфліктом інтересів у цій статті слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Отже, для висновку про наявність в особи реального конфлікту інтересів та про прийняття нею рішення в умовах реального конфлікту інтересів необхідно встановити: 1) наявність в особи приватного інтересу; 2) наявність суперечності між приватним інтересом особи та її представницькими повноваженнями; 3) наявність впливу цієї суперечності на об`єктивність або неупередженість рішення; 4) наявність повноважень на прийняття рішення.

Відповідно до п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», в тому числі посадова особа юридичної особи публічного права, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Як встановлено матеріалами справи, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, прийняв рішення про преміювання себе, а саме: 31.05.2019 року власноручно підписав наказ № 92 від 31.05.2019 року про преміювання себе.

ОСОБА_1 у судовому засіданні не оспорював факт підписання ним, як в.о. директора КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, наказу про преміювання.

Також, провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП підтверджується:

-протоколом № 143 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП від 24 березня 2020 року;

-протоколом № 144 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП від 14 червня 2017 року;

-наказом (Розпорядженням) від 06.10.2017 року № 199-к ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора з виробництва КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради;

-наказом від 02.05.2019 року № 76 виконання обов`язків директора КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради з 06.05.2019 року по 31.05.2019 року було покладено на заступника директора з виробництва ОСОБА_1

-статутом КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, відповідно до якого - Підприємство у своїй діяльності підпорядковане, підзвітне та підконтрольне Власнику, міському голові, відділу транспорту, зв`язку та енергетики Краматорської міської ради в межах, визначених діючим законодавством України та цим Статутом. Органом, до сфери управління якого належить Підприємство, є відділ транспорту, зв`язку та енергетики Краматорської міської ради. Підприємство у своїй діяльності керується цим Статутом. Органом, до сфери управління якого належить Підприємство, є відділ транспорту, зв`язку та енергетики Краматорської міської ради.

-наказом № 92 від 31.05.2019 року про преміювання себе та інших робітників підприємства.

-бухгалтерською довідкою КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, яка підтверджує, що ОСОБА_1 на підставі наказу № 92 від 31.05.2019 року була нарахована премія у розмірі 4 125,30 гривень, розмір виробничої премії до виплати – 3 320,87 грн.;

-листом КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради за № 03-02/256 від 14.12.2020 року, яким зазначено, що в період з 01.01.2018 року по теперішній час повідомлень про конфлікт інтересів та усунення від вчинення дій і прийняття рішень посадовими особами підприємства під час виконання службових обов`язків повідомлялось.

Наявність наказу досліджена в судовому засіданні, та мається в матеріалах справи, що є достатнім для висновку про те, що в момент прийняття рішення про преміювання себе особисто та підписання наказу № 92 від 31.05.2019 року про преміювання працівників підприємства, ОСОБА_1 діяв в умовах реального конфлікту інтересів, бо виявляє приватний майновий інтерес, який реально впливає на об`єктивність та неупередженість прийняття рішень про примірювання самого себе.

Суд не бере до уваги доводи ОСОБА_1 та його захисника відносно того, що конфлікт інтересу у діях ОСОБА_1 відсутній у зв`язку з тим, що преміювання на підставі наказу № 92 від 31.05.2019 року відбулося саме заступника директора з виробництва за квітень 2019 року, а не виконуючого обов`язки директора, оскільки ОСОБА_1 , як виконуючий обов`язки директора підписав наказ про преміювання саме себе, а відповідно до вимог п. 2 ч. 3 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупція», в такому випадку посадова особа зобов`язана повідомляти не пізніше наступного робочого дня про виниклий реальний або потенційний конфлікт інтересів безпосереднього керівника або Національне агентство з питань запобігання корупції, що не було зроблено ОСОБА_1 .

Суд також не бере до уваги доводи ОСОБА_1 та його захисника відносно того, що моментом виявлення правопорушення є 17.02.2020 року, а протоколи було складено 24.03.2020 року, тобто з процесуальним порушенням з боку працівника поліції.

Так, судом був досліджений запит начальника управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Левітова М.О. від 06.02.2020р., надісланий на ім`я директора КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради Безкоровайному, про надання певних копій документів щодо виявлення корупційних правопорушень.

Згідно супровідного листа директора КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради Безкоровайному вбачається, що відповідь на запит була надана 14.02.2020 року, однак в матеріалах справи відсутні дані щодо фактичного отримання документів та відповіді саме Управлінням стратегічних розслідувань в Донецькій області.

24.03.2020 року ОСОБА_1 на підставі ст. 63 Конституції України відмовився надати пояснення відносно себе та в цей же день було складені два протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП України.

Відповідно до ст. 254 КУпАП основним документом, призначеним для фіксації юридичного факту адміністративного правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення, який в свою чергу найважливішим джерелом доказів у справі про адміністративне правопорушення. Протокол це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення передбаченого КУпАП.

Крім того відповідно до вимог ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Судом не встановлено, що в порушення вказаних вище вимог два протоколи щодо ОСОБА_1 були складені з суттєвим порушенням строків їх складання, оскільки суду не надано доказів стосовно отримання відповіді на запит саме 17.02.2020 року.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, підтверджується сукупністю наведених вище доказів та він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі ст. 36 КУпАП, суд накладає адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, яка передбачає накладення адміністративного стягнення у виді штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 та визначенні його розміру, суд враховує характер вчинених правопорушень, пов`язаних з корупцією, особу ОСОБА_1 , який на теперішній час працює, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, та приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню відносно додержання законів України, а також запобігати вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст. 401 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 420,40 грн.

З урахуванням зазначеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 40-1, ч.1,2 ст.172-7, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції», суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок).

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя А.О. Чернобай