
Справа № 194/420/20
Номер провадження 3/194/152/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2020 року суддя Тернівського міського суду Дніпропетровської області Солодовник І.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Тернівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернівка, Дніпропетровської області, громадянина України, з професійно-технічною освітою, одруженого, який має на утриманні неповнолітню дитину, 2005 року народження, пенсіонера, особи з інвалідністю ІІ групи, РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якому відповідно до ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП роз`яснені права,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
09 квітня 2020 року приблизно 14-30 годині на території дитячого майданчику по вул. І.Петрова в м. Тернівка, Дніпропетровської області, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , знаходився в громадському місці без маски на обличчі та без документів, чим порушив п.п. 1, 5, 16 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 р. із змінами від 02.04.2020 р., на на підставі чого, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину в здійсненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП визнав повністю, зазначив, що дійсно 09.04.2020 р. його син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебував на території дитячого парку по АДРЕСА_2 без маски на обличчі, але маска була при ньому, та без документів, що посвідчує особу. Крім того, зазначив, що з умовами та правилами карантину COVID-19, які введені 06.04.2020 р. він обізнаний, однак штраф сплачувати відмовляється з підстав того, що постанова Кабінету Міністрів України не є законом та це є обмеженням прав особи на свободу пересування.
Викладене також підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_2 , опитаного в присутності батька ОСОБА_1 , з яких видно, що ОСОБА_2 недотримався правил карантину та перебував в громадському місці без маски на обличчі, та без документів, що посвідчують особу, з умовами та правилами карантину COVID-19, які введені 06.04.2020 р. обізнаний; протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 294696 від 09.04.2020 р.; рапортом поліцейського ДОП СП Тернівського ВП ПВП ГУНП в Дніпропетровській області Колоколова С.О. від 09.04.2020 р..
Згідно з п.п. 1 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 255 від 02.04.2020 р., з 12 березня 2020 року до 24 квітня 2020 року на всій території України установлено карантин та заборонено до 24 квітня 2020 року, зокрема: з 6 квітня 2020 року перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.
Крім того, п.п. 16 п. 2 вказаної вище постанови, заборонено також, перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
Отже, доводи ОСОБА_1 , надані у судовому засіданні, з приводу того, що постанова Кабінету Міністрів України не є законом та це є обмеженням прав особи на свободу пересування, суд не бере уваги, оскільки згідно з ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
В даному випадку, постанова Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 р. із змінами, прийнята на підставі закону, опублікована в установленому законом порядку та її зміст широко поширюється у засобах масової інформації.
Згідно з ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
Норма ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов`язковими для виконання.
Крім того, відповідно до ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Згідно з ст. 41 «Про захист населення від інфекційних хвороб», особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Дослідивши докази у їх сукупності, достатності та взаємозв`язку, допитавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи, що ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ст. 44-3 КУпАП, а саме: порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та іншими актами законодавства.
При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майнове положення, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а тому до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності слід застосувати адміністративне стягнення – штраф на користь держави.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 24, 27, 40-1, 44-3, 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст. 44-3 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. (р/р UA598999980313000106000004035 в Казначействі України (ЕАП), код ЄДРПОУ 37463524, отримувач коштів УК у м.Тернівці/м.Тернівка/21081100, код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 420,40 грн. на користь держави на р/р UA908999980313111256000026001 в Казначействі України (ЕАП), код ЄДРПОУ 37993783, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м. Київ/22030106, призначення платежу: судовий збір, код класифікації доходів бюджету 22030106.
На постанову суду може бути подана скарга в Дніпровський апеляційний суд через Тернівський міський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: І.С. Солодовник