
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.04.2020м. ДніпроСправа № 904/734/20
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мілєвої І.В. за участю секретаря судового засідання Симбірьової К.В.
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання Ріст", Запорізька область, м. Вільнянськ
до Акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Київ в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", Дніпропетровська область, м. Дніпро
про скасування рішення тендерного комітету, поновлення строку на укладення договору закупівлі та визнання укладеним договору закупівлі
Представники:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання Ріст" звернулося до господарського суду з позовною заявою до Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", в якій просить суд:
- визнати незаконним та скасувати рішення про відміну торгів на закупівлю обладнання для контролю залізничного руху» (запасні частини до пасажирських вагонів) - номер процедури закупівель в електронній системі закупівель: № UA-2019-09-12-000708-с (номер процедури на електронному майданчику SmartTender.biz № 4482439) від 31.01.2020, оформлене протоколом засідання тендерного комітету регіональної філії «Придніпровська залізниця» AT «Укрзалізниця» із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування від 31.01.2020;
- поновити двадцятиденний строк на укладення договору закупівлі між Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об`єднання Ріст», як постачальником, та Акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі Регіональна філія «Придніпровська залізниця» AT «Укрзалізниця» на умовах, визначених результатами процедури закупівлі, тендерною документацією та проектом договору;
- визнати укладеним з дня набрання законної сили рішенням суду договір закупівлі між Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об`єднання Ріст», як постачальником, та Акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі Регіональна філія «Придніпровська залізниця» AT «Укрзалізниця» на умовах, визначених результатами процедури закупівлі, тендерною документацією та проектом договору.
Ухвалою суду від 12.02.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання Ріст" залишено без руху.
28.02.2020 до господарського суду від позивача надійшла заява на виконання вимог ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 12.02.2020 про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою суду від 02.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 30.03.2020.
24.03.2020 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що придбання предмету закупівлі по торгах № 4482841 було заплановано на 2019 рік, також кошти на придбання зазначеної продукції були включені в фінансовий план відповідача на 2019 рік. Додатком 5 до тендерної документації відповідача/замовника є проект договору, який замовник та переможець торгів (позивач та відповідач відповідно) повинні підписати та виконати. Пунктом 14.1 вищезазначеного проекту договору передбачено, що термін дії договору - з моменту підписання та до 31.12.2019 включно. Ч. 4 ст. 36 Закону встановлює, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Таким чином, пропозиція позивача укласти договір про закупівлю, яка викладена в листі позивача № 780 від 21.01.2020, не відповідає умовам тендерної документації відповідача/замовника. Укладання такого договору суперечило б умовам вищезазначеної статті Закону. У зв`язку із чим відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
24.03.2020 відповідач подав до суду клопотання про відкладення розгляду справи.
27.03.2020 відповідач подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності його представника за наявними матеріалами, а також клопотання про залишення без розгляду та неврахування у подальшому клопотання про відкладення розгляду справи від 24.03.2020.
30.03.2020 позивач подав до суду відповідь на відзив.
30.03.2020 позивач подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності його представника за наявними матеріалами.
Ухвалою суду від 30.03.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу для судового розгляду по суті у судове засідання на 13.04.2020
02.04.2020 відповідач подав до суду заперечення на відповідь на відзив.
Зважаючи на те, що і позивач, і відповідач подали до суду заяву про розгляд справи за відсутності їх представника за наявними матеріалами, а також наявність в матеріалах справи відзиву, відповіді на відзив та заперечення на відповідь на відзив, суд вважає за можливе розглянути справу та винести рішення за відсутності представників позивача і відповідача.
В порядку ст. 240 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Акціонерним товариством "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2019-09-12-000708-с вид предмета закупівлі: запасні частини до пасажирських вагонів - 250 шт. (код ДК 021:2015: 34630000-2 - частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху), строк поставки товарів до 31.12.2019.
Позивач виявив бажання взяти участь у відповідному тендері та відповідно до тендерної документації подав тендерну пропозицію.
Відповідачем було розглянуто тендерну пропозицію позивача та на підставі протоколу розкриття тендерних пропозицій від 04.10.2019 встановлено відповідність пропозиції позивача як вимогам тендерної документації, так і вимогам Закону України «Про публічні закупівлі».
12.12.2019 рішенням тендерного комітету, оформленим протоколом засідання тендерного комітету № 121220194482439 від 12.12.2019, переможцем закупівлі визнано позивача (номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель UA-2019-09-12-000708-C).
Позивач зазначає, що 13.12.2019 на електронному майданчику в системі «PROZORRO» було опубліковано повідомлення про намір укласти договір з позивачем, тобто відповідачем було оприлюднено намір укласти договір із позивачем.
23.12.2019 учасник процедури закупівлі Товариство з обмеженою відповідальністю «НВП «Сеал» подало до Антимонопольного комітету України скаргу щодо прийнятих рішень замовника від 23.12.2019 (номер скарги в електронній системі закупівель № UA-2019-09-12-000708-c.b3), в якій просило скасувати протокол засідання тендерного комітету № 121220194482439 від 12.12.2019 та скасувати повідомлення від 12.12.2019 про намір укласти договір з ТОВ «НВО «Ріст».
Рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 620-р/пк-пз від 11.01.2020, у задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «Сеал» № UA-2019-09-12-000708-c.b3 від 23.12.2019 відмовлено.
Позивач зазначає, що у зв`язку із відновленням перебігу строків для укладання договору після розгляду скарги органом оскарження, звернувся до відповідача з листом № 782 від 21.01.2020, в якому просив укласти договір на поставку запасних частин до пасажирських вагонів - 250 шт., направити на адресу позивача відповідну письмову рознарядку на постачання та забезпечити своєчасне фінансування за поставлену згідно умов договору продукцію.
Листом № НХ-3/491 від 24.01.2020 відповідач повідомив позивача, що на підставі рішення тендерного комітету, згідно з ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених ч. 4. ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». З огляду на викладене, відповідач зазначив, що укладення договору закупівлі за результатами процедури закупівель запасних частин до пасажирських вагонів, номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель (ідентифікатор закупівлі): UA-2019-09-12-000708-C, не є можливим, тому що призведе до порушення вимог ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині терміну дії договору.
Позивач зазначає, що після отримання наміру укласти договір, останній з метою повного та своєчасного виконання своїх зобов`язань, як постачальника, продувжуючи виявляти свій намір щодо укладення договору про закупівлі та виконання його умов здійснив закупівлю комплектуючих та матеріалів, з яких повинен бути вироблений предмет закупівлі - товари - запасні частини до пасажирських вагонів, на підтвердження чого надав перелік основних матеріалів, що використовуються для виробництва продукції та копії платіжних доручень, що підтверджують закупівлю комплектуючих та матеріалів.
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету регіональної філії «Придніпровська залізниця» AT «Укрзалізниця» із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування від 31.01.2020 комітетом згідно з ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціпи за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Таким чином, комітет вирішив торги на закупівлю ДК 021-2015 - 34630000-2 «Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху» (запасні частини до пасажирських вагонів) (номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель (ідентифікатор закупівлі): UA-2019-09-12-000708-C) відмінити відповідно п. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
На підставі зазначеного рішення за результатами проведення тендерної процедури відповідачем складено звіт від 31.01.2020.
Позивач зазначає, що при поданні тендерної пропозиції було погоджено усі умови договору, викладені у тендерній документації, а також надано цінову пропозицію. Посилання відповідача у своїй відповіді на звернення позивача, що укладення договору закупівлі за результатами процедури закупівель запасних частин до пасажирських вагонів, номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель (ідентифікатор закупівлі): UA-2019-09-12-000708-с, не є можливим, тому що призведе до порушення вимог ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині терміну дії договору є незаконним та таким, що не відповідає дійсності. Відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю в частині продовження строку дії договору та виконання сторонами своїх зобов`язань за договором можуть відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження. В даному випадку такими об`єктивними обставинами є скарга учасника процедури закупівлі - Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «Сеал» № UA-2019-09-12-000708-c.b3 в електронній системі закупівель, оскільки під час розгляду справи в АМКУ перебіг строків щодо укладення договору та виконання за ним зобов`язань відповідно до ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» був призупинений. Щодо інших умов договору про закупівлю, окрім щодо можливого продовження строку дії договору та виконання сторонами своїх зобов`язань за договором, то про їх відмінності порівняно із тендерною документацією мова взагалі не йде. Таким чином, посилання відповідача, як на підставу винесеного рішення щодо відміни торгів, на п.1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель) є безпідставним і незаконним. Отже, рішення тендерного комітету відповідача від 31.01.2020 (протокол засідання тендерного комітету регіональної філії «Придніпровська залізниця» AT «Укрзалізниця» із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування від 31.01.2020) про відміну торгів на закупівлю товару, номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель (ідентифікатор закупівлі): UA-2019-09-12-000708-C є безпідставним та незаконним і підлягає скасуванню. З огляду на викладене, позивач із вищезазначеним рішенням тендерного комітету відповідача від 31.01.2020 щодо відміни торгів на закупівлю товару не погоджується, вважає його незаконним, безпідставним та таким, що підлягає скасуванню. Крім того, позивач вважає, що договір закупівлі за результатами процедури закупівель запасних частин до пасажирських вагонів, номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель (ідентифікатор закупівлі): UA-2019-09-12-000-708-C повинен бути визнаний укладеним з дати винесення судом відповідного рішення по справі.
Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію - не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж; протокол розгляду тендерних пропозицій - протягом одного дня з дня його затвердження; повідомлення про намір укласти договір про закупівлю - протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі; інформацію про відхилення тендерної пропозиції учасника - протягом одного дня з дня прийняття рішення про відхилення; договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення. Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи) (ч. 1 ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі").
Доступ до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, є безоплатним та вільним. Інформація про закупівлю, визначена цим Законом, розміщується на веб-порталі Уповноваженого органу безоплатно через авторизовані електронні майданчики. Уповноважений орган забезпечує оприлюднення інформації про закупівлі, зазначеної у частині першій цієї статті, відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", у тому числі у формі відкритих даних. Веб-портал Уповноваженого органу повинен відповідати встановленим законодавством вимогам щодо захисту інформації (ч. 5 ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі").
Як вказано вище, Акціонерним товариством "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2019-09-12-000708-с, вид предмета закупівлі: запасні частини до пасажирських вагонів - 250 шт. (код ДК 021:2015: 34630000-2 - частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху), строк поставки товарів до 31.12.2019.
Закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі (ч. 1 ст. 12 Закону України "Про публічні закупівлі").
Відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій (ст. 20 Закону України "Про публічні закупівлі").
Оголошення про проведення процедури відкритих торгів безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону (ч. 1 ст. 21 Закону України "Про публічні закупівлі").
В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов`язково зазначаються: найменування та місцезнаходження замовника; назва предмета закупівлі; кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; кінцевий строк подання тендерних пропозицій; розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати); дата та час розкриття тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону; розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки. В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником. Дата і час розкриття тендерних пропозицій, крім випадку, встановленого в абзаці десятому цієї частини, та дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою закупівель автоматично в день оприлюднення замовником оголошення на веб-порталі Уповноваженого органу (ч. 2 ст. 21 Закону України "Про публічні закупівлі").
Строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 15 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури відкритих торгів на веб-порталі Уповноваженого органу. У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 30 днів з дня його оприлюднення (ч. 3 ст. 21 Закону України "Про публічні закупівлі").
Тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу (ч. 1 ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі").
Для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості (ч. 1 ст. 11 Закону України "Про публічні закупівлі").
Тендерний комітет або уповноважена особа (особи): планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель; здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом; забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону; здійснює інші дії, передбачені цим Законом (ч. 3 ст. 11 Закону України "Про публічні закупівлі").
12.09.2019 тендерним комітетом затверджено тендерну документацію на закупівлю ДК 021-2015-34630000-2 «Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху» (а.с.60-89).
Господарський суд зазначає, що додатком 5 до вказаної тендерної документації є проект договору, який замовник та переможець торгів повинні підписати та виконати. Відповідно до п. 14.1 зазначеного проекту договору термін дії договору - з моменту його підписання сторонами і до 31.12.2019 включно.
Позивач виявив бажання взяти участь у відповідному тендері та відповідно до тендерної документації подав тендерну пропозицію № 210 від 01.10.2019 (а.с.91-92).
Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, та документи, що містять технічній опис предмета закупівлі, подаються в окремому файлі. Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу. Електронна система повинна забезпечити можливість подання пропозиції всім особам на рівних умовах. Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у тому числі до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі (лота). Отримана тендерна пропозиція вноситься автоматично до реєстру, форма якого встановлюється Уповноваженим органом (ч. 1 ст. 25 Закону України "Про публічні закупівлі").
Розкриття тендерних пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону. Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій (ч. 1 ст. 27 Закону України "Про публічні закупівлі").
Протокол розкриття тендерних пропозицій формується та оприлюднюється електронною системою закупівель автоматично в день розкриття пропозицій за формою, установленою Уповноваженим органом (ч. 3 ст. 27 Закону України "Про публічні закупівлі").
Відповідачем було розглянуто тендерну пропозицію позивача та на підставі протоколу розкриття тендерних пропозицій від 04.10.2019 встановлено відповідність пропозиції позивача як вимогам тендерної документації, так і вимогам Закону України «Про публічні закупівлі».
12.12.2019 рішенням тендерного комітету, оформленим протоколом засідання тендерного комітету № 121220194482439 від 12.12.2019 (а.с.93), переможцем закупівлі визнано позивача (номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель UA-2019-09-12-000708-C).
Позивач зазначає, що 13.12.2019 на електронному майданчику в системі «PROZORRO» було опубліковано повідомлення про намір укласти договір з позивачем (а.с.94), тобто відповідачем було оприлюднено намір укласти договір із позивачем.
Рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів (ч. 1 ст. 32 Закону України "Про публічні закупівлі").
Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (ч. 2 ст. 32 Закону України "Про публічні закупівлі").
Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ч. 1 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі").
23.12.2019 учасник процедури закупівлі Товариство з обмеженою відповідальністю «НВП «Сеал» подало до Антимонопольного комітету України скаргу щодо прийнятих рішень замовника від 23.12.2019 (номер скарги в електронній системі закупівель № UA-2019-09-12-000708-c.b3), в якій просило скасувати протокол засідання тендерного комітету № 121220194482439 від 12.12.2019 та скасувати повідомлення від 12.12.2019 про намір укласти договір з ТОВ «НВО «Ріст».
Скарга до органу оскарження подається суб`єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель. Після розміщення скарги суб`єктом оскарження в електронній системі закупівель скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка. Скарга разом з реєстраційною карткою в день розміщення суб`єктом оскарження автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу. До скарги додаються документи та матеріали в електронній формі (у тому числі у вигляді pdf формату файла), що підтверджують порушення процедури закупівлі або неправомірність рішень, дій або бездіяльності замовника, та документ про здійснення оплати за подання скарги до органу оскарження. Відразу після внесення до реєстру скарг скарга з супровідними документами та її реєстраційна картка автоматично надсилаються органу оскарження та замовнику (ч. 1 ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі").
Датою початку розгляду скарги є дата оприлюднення реєстраційної картки скарги в електронній системі закупівель. Строк розгляду скарги органом оскарження становить 15 робочих днів з дати початку розгляду скарги (ч. 6 ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі").
У разі прийняття скарги до розгляду електронна система закупівель автоматично призупиняє початок електронного аукціону та не оприлюднює договір про закупівлю і звіт про результати проведення процедури закупівлі. Замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо закупівлі, у тому числі укладення договору про закупівлю, крім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі. У разі усунення замовником порушень, зазначених у скарзі, замовник протягом одного робочого дня з моменту усунення порушення повинен повідомити про це орган оскарження та розмістити в електронній системі підтвердження. У будь-якому разі укладення договору про закупівлю під час оскарження забороняється (ч. 7 ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі").
Розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених частиною другою статті 32, абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону. Перебіг цих строків продовжується з дня, наступного за днем прийняття рішення органом оскарження за результатами розгляду скарги, рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду. Після прийняття рішення органом оскарження за результатами розгляду скарги про відмову в задоволенні скарги рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду електронна система закупівель автоматично, не раніше ніж через два дні з дня розміщення такого рішення в електронній системі закупівель, визначає дату та час проведення електронного аукціону та розсилає повідомлення усім особам, які подали тендерні пропозиції (ч. 8 ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі").
Рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 620-р/пк-пз від 11.01.2020 (а.с.100-105), у задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «Сеал» № UA-2019-09-12-000708-c.b3 від 23.12.2019 відмовлено.
Позивач зазначає, що у зв`язку із відновленням перебігу строків для укладання договору після розгляду скарги органом оскарження звернувся до відповідача з листом № 782 від 21.01.2020 (а.с.106), в якому просив укласти договір на поставку запасних частин до пасажирських вагонів - 250 шт., направити на адресу позивача відповідну письмову рознарядку на постачання та забезпечити своєчасне фінансування за поставлену згідно умов договору продукцію.
Листом № НХ-3/491 від 24.01.2020 (а.с.108), відповідач повідомив позивача, що на підставі рішення тендерного комітету, згідно з ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених ч. 4. ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». З огляду на викладене, відповідач зазначив, що укладення договору закупівлі за результатами процедури закупівель запасних частин до пасажирських вагонів, номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель (ідентифікатор закупівлі): UA-2019-09-12-000708-C, не є можливим, тому що призведе до порушення вимог ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині терміну дії договору.
Рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови (ч. 4 ст. 11 Закону України "Про публічні закупівлі").
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету регіональної філії «Придніпровська залізниця» AT «Укрзалізниця» із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування від 31.01.2020 (а.с.136-137), комітетом, згідно з ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціпи за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Таким чином, комітет вирішив торги на закупівлю ДК 021-2015 - 34630000-2 «Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху» (запасні частини до пасажирських вагонів) (номер процедури на електронному майданчику SmartTender.biz № 4482439, номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель (ідентифікатор закупівлі): UA-2019-09-12-000708-C) відмінити відповідно п. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
Відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:
1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;
2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;
3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;
4) продовження строку дії договору та виконання зобов`язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі;
5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг);
6) зміни ціни у зв`язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;
7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;
8) зміни умов у зв`язку із застосуванням положень частини п`ятої цієї статті.
Замовник відміняє торги в разі: відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель; порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом; подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом. Про відміну процедури закупівлі за такими підставами має бути чітко визначено в тендерній документації (ч. 1 ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі").
Повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття замовником відповідного рішення та автоматично надсилається усім учасникам електронною системою закупівель (ч. 3 ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі").
За твердженням позивача, відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю в частині продовження строку дії договору та виконання сторонами своїх зобов`язань за договором, можуть відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону, у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження. В даному випадку такими об`єктивними обставинами є скарга учасника процедури закупівлі - Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «Сеал» № UA-2019-09-12-000708-c.b3 в електронній системі закупівель, оскільки під час розгляду справи в АМКУ перебіг строків щодо укладення договору та виконання за ним зобов`язань у відповідності ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» був призупинений.
Відповідно до ч. 8 ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі" розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених частиною другою статті 32, абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону. Перебіг цих строків продовжується з дня, наступного за днем прийняття рішення органом оскарження за результатами розгляду скарги, рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду. Після прийняття рішення органом оскарження за результатами розгляду скарги про відмову в задоволенні скарги рішення про припинення розгляду скарги або рішення про залишення скарги без розгляду електронна система закупівель автоматично, не раніше ніж через два дні з дня розміщення такого рішення в електронній системі закупівель, визначає дату та час проведення електронного аукціону та розсилає повідомлення усім особам, які подали тендерні пропозиції.
Господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до статті 179 Господарського кодексу України майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями. Укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Частинами 2, 3 статті 180 Господарського кодексу України визначено, що господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов`язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Згідно із частинами 1-3 статті 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
Відповідно до частин 1, 4 статті 183 Господарського кодексу України договори за державним замовленням укладаються між визначеними законом суб`єктами господарювання - виконавцями державного замовлення та державними замовниками, що уповноважені від імені держави укладати договори (державні контракти), в яких визначаються господарські зобов`язання сторін та регулюються відносини замовника з виконавцем щодо виконання державного замовлення. Ухилення від укладення договору за державним замовленням є порушенням господарського законодавства і тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами. Спори, пов`язані з укладенням договору за державним замовленням, в тому числі при ухиленні від укладення договору однієї або обох сторін, вирішуються в судовому порядку.
Статтею 184 Господарського кодексу України передбачено, що при укладенні господарського договору на основі вільного волевиявлення сторін проект договору може бути розроблений за ініціативою будь-якої із сторін у строки, погоджені самими сторонами. Укладення договору на основі вільного волевиявлення сторін може відбуватися у спрощений спосіб або у формі єдиного документа, з додержанням загального порядку укладення договорів, встановленого статтею 181 цього Кодексу.
Згідно зі статтею 185 Господарського кодексу України до укладення господарських договорів на біржах, оптових ярмарках, публічних торгах застосовуються загальні правила укладення договорів на основі вільного волевиявлення, з урахуванням нормативно-правових актів, якими регулюється діяльність відповідних бірж, ярмарків та публічних торгів.
Відповідно до статті 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Статтею 638 Цивільного кодексу України визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) у цьому Законі вживаються терміни в такому значенні:
- тендер (торги) - здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі);
- переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.
Статтею 22 Закону передбачено вимоги до тендерної документації, яка по суті є пропозицією з визначенням всіх істотних умов та представленням проекту договору.
Згідно зі ст. 1 Закону тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Тобто, тендерна пропозиція є зустрічною пропозицією учасника укласти договір на умовах зазначених в тендерній пропозиції.
Частиною 6 ст. 28 Закону передбачено, що за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю.
Таким чином, визначення переможця торгів, прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю та направлення переможцю повідомлення про намір укласти договір, свідчить про те, що замовник прийняв тендерну (зустрічну) пропозицію переможця та погодився на укладення договору.
Такі дії сторін свідчать про визначення сторонами умов договору про закупівлю та обов`язок укласти відповідний договір.
У частині 1 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника - переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Конструкція "замовник укладає", а не "замовник має право укласти" свідчить, що дана норма покладає саме обов`язок і саме на замовника укласти договір з переможцем торгів, проект та істотні умови якого вже узгоджені сторонами.
Згідно з ч. 3 ст. 32 Закону у разі відмови переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув.
Тобто, єдиними підставами не підписання договору є дії або бездіяльність саме учасника торгів, а не замовника: відмова переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, не укладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або не надання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону.
Підставою не підписання договору в даному випадку було рішення замовника (відповідача), оформлене протоколом від 31.01.2020 (комітет вирішив торги відмінити відповідно п. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель).
Згідно зі ст. ст.15, 16 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Частиною 2 ст. 20 Господарського кодексу України (далі - ГК України) визначено що кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.
З аналізу ст. ст.15, 16 ЦК України, ст. 20 ГК України вбачається, що застосування певного способу судового захисту вимагає доведеності належними доказами сукупності таких умов: наявності у позивача певного суб`єктивного права (інтересу); порушення (невизнання або оспорювання) такого права (інтересу) з боку відповідача; належності обраного способу судового захисту (адекватність наявному порушенню та придатність до застосування як передбаченого законодавством). Відсутність (недоведеність) будь-якої із зазначених умов унеможливлює задоволення позову.
Визначення предмета, підстав позову та відповідача у спорі - це право, яке належить позивачеві, натомість установлення обґрунтованості позову - обов`язок суду, який здійснюється під час розгляду справи.
Правосуддя, за своєю суттю, визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах. Зазначені висновки викладено в абз. 9 п. 9 рішення Конституційного Суду України від 30.01.2003 № 3-рп/2003.
Статтею 5 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Відповідач посилається на те, що пунктом 14.1 проекту договору передбачено, що термін дії договору - з моменту підписання та до 31.12.2019 включно. Ч. 4 ст. 36 Закону встановлює, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Таким чином, пропозиція позивача укласти договір про закупівлю, яка викладена в листі позивача № 780 від 21.01.2020 не відповідає умовам тендерної документації відповідача/замовника. Зазначив, що придбання предмету закупівлі по торгах було заплановано на 2019 рік, також кошти на придбання зазначеної продукції були включені в фінансовий план відповідача на 2019 рік.
Суд доходить висновку про необґрунтованість доводів відповідача з огляду на наступне.
Дійсно, згідно з ч.4 ст.36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.
Строк поставки товарів за процедурою закупівлі був встановлений до 31.12.2019.
Суд доходить висновку, що визначення початково даного строку було пов`язано з тим, що договір мав бути підписаний у 2019 році. Однак, неукладення замовником договору у строк, визначений ч. 2 ст.32 Закону, та подальша (внаслідок цього) передача спору до суду, зробила дату укладення (з урахуванням положень ч.2 ст.187 Господарського кодексу України), а відповідно і точний строк поставки, не прогнозованими.
Разом з тим, у п.4.1 договору (в редакції, викладеній у прохальній частині позовної заяви) зазначено: «Товар повинен бути поставлений постачальником не пізніше 25 днів від дня відправлення покупцем письмової рознарядки».
Наведене положення відповідає умовам тендерної документації, а саме: Додатку 1, в якому визначено, що строк поставки - не пізніше 25 робочих днів від дня відправлення покупцем письмової рознарядки.
Наведене узгоджується з приписами ст.3 Цивільного кодексу України, що загальними засадами цивільного законодавства є: справедливість, добросовісність та розумність.
У позивача, якого визначено переможцем та якому направлено повідомлення про намір укласти договір, були правомірні очікування та законні сподівання на правомірну поведінку відповідача, як суб`єкта господарювання, щодо укладення договору.
Позиція, що кошти на придбання зазначеної продукції були включені в фінансовий план відповідача на 2019 рік, що позбавляє відповідача можливості на укладення договору з позивачем поза межами цього періоду, повністю нівелює можливість судового захисту в даному випадку у ТОВ «Науково-виробничого об`єднання Ріст» - переможця торгів, на момент визначення якого переможцем діяв фінансовий план відповідача на 2019 рік.
Частиною 3 ст. 48 Бюджетного кодексу України передбачено, що саме розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядником бюджетних коштів взято зобов`язання без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов`язання та не утворюється бюджетна заборгованість.
Однак, тендер оголошено без бюджетних асигнувань. Так, у пункті 10-2 "Оголошення про проведення відкритих торгів" замовник вказав: джерело фінансування закупівлі - власні кошти.
Крім того, вказані торги не визнані такими, що не відбулися у зв`язку зі скороченням видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг та не відмінені в зв`язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі.
Наведена позиція суду узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 09.07.2019 та від 06.02.2020 у справі №904/4036/18, від 18.12.2018 у справі №910/5798/17, від 01.02.2018 у справі №922/1999/17.
Згідно з абз.3 ч.2 ст.20 Господарського кодексу України кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються шляхом:визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб`єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб`єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом.
Згідно зі ст.187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
У спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов`язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору. (ч.9 ст.238 Господарського процесуального кодексу України).
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в частині визнання незаконним та скасування рішення про відміну торгів, а також визнання укладеним з дня набрання законної сили рішенням суду договору закупівлі між позивачем та відповідачем.
Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника - переможця.
Як вже було зазначено вище, конструкція "замовник укладає", а не "замовник має право укласти" свідчить, що дана норма покладає саме обов`язок і саме на замовника укласти договір з переможцем торгів, проект та істотні умови якого вже узгоджені сторонами.
Наразі, розглядається спір щодо визнання укладеним договору. Тобто йде мова про вирішення переддоговірного спору судом, а не про його самостійне добровільне врегулювання сторонами, зокрема, шляхом вчинення замовником дій, визначених ч.2 ст. 32 Закону. Поновлення двадцятиденного строку на укладення договору не забезпечило би ефективний захист порушеного права позивача, як переможця торгів. Задоволення такої вимоги не мало б наслідком безумовне укладення договору між позивачем та відповідачем, а лише би поновило строк для суб`єкта, зобов`язаного вчинити певні дії (в даному випадку-замовника), не маючи наслідком обов`язкове вчинення цієї дії.
Позивач скористався своїх правом на звернення до суду з вимогою про визнання укладеним договору.
А згідно зі ст.187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення вимоги позивача щодо поновлення двадцятиденного строку на укладення договору закупівлі.
Згідно зі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог: на позивача - 2102 грн., на відповідача - 4204,00 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати незаконним та скасувати рішення про відміну торгів на закупівлю обладнання для контролю залізничного руху» (запасні частини до пасажирських вагонів) - номер процедури закупівель в електронній системі закупівель: № UA-2019-09-12-000708-с (номер процедури на електронному майданчику SmartTender.biz № 4482439) від 31.01.2020, оформлене протоколом засідання тендерного комітету регіональної філії «Придніпровськазалізниця» AT «Укрзалізниця» із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування від 31.01.2020.
Визнати укладеним з дня набрання законної сили рішенням суду Договір закупівлі між Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання Ріст" (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, вул. Софіївська, 5, ідентифікаційний код 42499898) як постачальником, та Акціонерним товариством "Українська залізниця" (03680, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, 5, ідентифікаційний код 40075815) в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" (49602, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 108, ідентифікаційний код ВП 40081237) на умовах, визначених результатами процедури закупівлі, тендерною документацією та Проектом договору.
Проект Договору відповідно до додатку 5 Тендерної документації, наданнй відповідачем та на умови якого погодився позивач
ДОГОВІР ПОСТАВКИ №ПР/НХ-19 /НЮ
» р. м. Дніпро
Цей Договір укладений згідно з повідомленням про намір укласти договір за процедурою закупівлі відкритих торгів № ЦБД UA-2019-09-12-000708-с (рішення тендерного комітету від ).
ПОСТАЧАЛЬНИК: Товариство з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ`ЄДНЕННЯ «РІСТ», в особі генерального директора Суторміна Сергія Олександровича та головного бухгалтера Насвіт Олени Василівни, які діють на підставі статуту, з однієї Сторони, і
ПОКУПЕЦЬ: Акціонерне товариство «Українська залізниця», яке утворене і діє на підставі законодавства України в особі начальника структурного підрозділу «Служба організації та проведення закупівель» регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» Потапова Максима Анатолійовича, який діє на підставі довіреності від 10.10.2019 № 1637 та головного інженера структурного підрозділу «Служба організації та проведення закупівель» регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» Шевченка Андрія Валентиновича, який діє на підставі довіреності від 10.10.2019 №1637 з другої Сторони, уклали даний Договір про наступне:
1 .ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1 Предметом договору є поставка ПОСТАЧАЛЬНИКОМ ПОКУПЦЮ запасних частин до пасажирських вагонів (далі - товар) згідно зі специфікацією №1 (додаток №1).
Рік виготовлення р.
1.2 Найменування, кількість товару зазначені у специфікації №1 (додаток №1 ).
1.3 Виробник товару: ТОВ «НВО «РІСТ», м. Вільнянськ, Україна.
2. ЯКІСТЬ ТОВАРУ ТА ГАРАНТІЙНІ ТЕРМІНИ
2.1 Якість товару, який поставляється, повинна відповідати вимогам ТУ У 35.2-25221038-005:2008, які діють на території України*
2.2 ПОСТАЧАЛЬНИК зобов`язаний надати ПОКУПЦЮ копію НД, або витяги з нього - основні технічні дані, правила приймання, використання, збереження, маркування, упакування, транспортування товару, що постачається (ст. 268 ГК України).*
2.3 Підтвердженням якості товару з боку ПОСТАЧАЛЬНИКА є декларація про відповідність від 25.09.2019 № 05/19 (строк дії декларацій до 25.09.2024), яка надається ПОСТАЧАЛЬНИКОМ товару ПОКУПЦЮ при укладанні договору та при постачанні товару на склад з кожною партією.
У разі закінчення терміну дії декларації про відповідність ПОСТАЧАЛЬНИК повинен надати ПОКУПЦЮ нову декларацію про відповідність.
2.4 Дата виготовлення товару повинна відповідати даті, яка зазначена у сертифікаті
якості та повинна бути не раніше 2019 роки.
2.5 Гарантійний термін експлуатації- 2 роки від дати введення в експлуатацію.
2.6 Товар, що поставляється, підлягає обов`язковому маркуванню відповідно до вимог нормативної документації; не перебував в експлуатації, і не порушені терміни та умови його зберігання.
2.7 При виявленні дефектів товару, невідповідності кількості або якості вказаних у товаро-супровідних документах, виклик представника ПОСТАЧАЛЬНИКА для участі в прийманні по кількості, якості та складанні двостороннього Акту обов`язковий.
2.8 Якщо протягом гарантійного терміну зазначеного у п. 2.5 Договору, будуть виявлені приховані дефекти товару або якість товару не буде відповідати умовам договору або під час приймання товару буде виявлено недостачу товару, ПОСТАЧАЛЬНИК за свій рахунок зобов`язується замінити товар на якісний та такий що відповідає умовам договору, здійснити допоставку товару протягом 20 календарних днів з моменту письмового повідомлення покупця.
2.9 З боку ПОКУПЦЯ якість товару перевіряється кінцевим одержувачем - структурним підрозділом залізниці, згідно з вимогами Інструкції №. П-7 .
2.10 ПОКУПЕЦЬ має право повернути ПОСТАЧАЛЬНИКУ неякісний товар.
3. ТАРА ТА УПАКОВКА
3.1 Товар відвантажується в упаковці (тарі), що відповідає характеру товару, який поставляється. Упакування (тара) повинне відповідати встановленим у країні виробника нормам і стандартам, яке забезпечує збереження товару при транспортуванні до місця призначення та розвантаженні транспортного засобу.
3.2 Вартість тари входить до вартості товару.
4.СТРОКИ ТА ПОРЯДОК ПОСТАВКИ
4.1 Товар повинен бути поставлений ПОСТАЧАЛЬНИКОМ не пізніше 25 днів від дня відправлення ПОКУПЦЕМ письмової рознарядки (підтвердженням відправлення ПОСТАЧАЛЬНИКУ є касовий чек та опис поштового відділення) та відсканованому вигляді з обов`язковим накладенням ЕЦП керівника підрозділу, відповідального за укладання договору на електронну адресу ПОСТАЧАЛЬНИКА secretary@rostltd.com з електронної адреси ПОКУПЦЯ n.lavrinenko@dp.uz.gov.ua. Дати відправлення засобами поштового зв`язку та електронною поштою повинні співпадати.
4.2. ПОСТАЧАЛЬНИК повинен протягом доби перевірити надходження рознарядки на електронну адресу secretary@rostltd.com, підписати її з обов`язковим накладанням ЕЦП та направити її на електронну адресу ПОКУПЦЯ n.lavrinenko@dp.uz.gov.ua. У випадку непідписання та невідправлення рознарядки ПОСТАЧАЛЬНИКОМ на електронну адресу ПОКУПЦЯ n.lavrinenko@dp.uz.gov.ua. рознарядка вважається отриманою з дня її відправлення ПОКУПЦЕМ.
4.3. Поставка Товару проводиться партіями протягом строку дії Договору тільки на підставі наданої письмової рознарядки ПОКУПЦЯ, яка вважається дозволом на поставку та є підтвердженням готовності ПОКУПЦЯ до приймання Товару.
Зі сторони ПОКУПЦЯ рознарядка підписується з урахуванням вимог статуту ПОКУПЦЯ щонайменше двома такими уповноваженими особами:
директор (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії;
перший заступник директора (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії;
заступник директора (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії, згідно з розподілом обов`язків;
головний інженер (особа, що виконує його обов`язки) регіональної філії.
4.4 ПОКУПЕЦЬ не несе відповідальності та обов`язку оплати за поставлений Товар за рознарядкою, що підписана іншими особами, ніж тими, що визначені у п. 4.3;
4.5 Датою поставки товару вважається дата підписання Сторонами акту приймання-передачі товару.
4.6 Товар постачається на склад структурного підрозділу «Дніпровський Головний матеріально-технічний склад» регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця», 52520, Дніпропетровська обл., Синельниківський район, смт. Іларіонове, вул. Харківська 1а на умовах DDP (згідно з INCOTERMS 2010) у_кварталі___року.
4.7 Представник ПОКУПЦЯ під час прийняття товару зобов`язаний звірити його відповідність кількості товару, вказаним у видатковій накладній, рахунку-фактурі і/або товаро-транспортнІй накладній, перевірити наявність і відповідність документів, що підтверджують якість товару згідно з умовами договору, розписатися за отримання товару та видати представнику ПОСТАЧАЛЬНИКА доручення на отримання даної партії товару.
4.8 Приймання товару здійснюється відповідно до рознарядок відповідальними особами, визначеними наказом керівників дирекцій залізничних перевезень, служб,структурних підрозділів або уповноваженими на це довіреностями посадовими особами структурних підрозділів регіональної філії, що одержують товар.
4.9 Акт прийому-передачі або видаткова накладна та інші первинні документи, що стосуються виконання цього Договору та приймання товару, підписуються особами, що визначені у п.4.8.
4.10 Сторони дійшли згоди, що електронні адреси, зазначені у цьому розділі, є чинними і офіційними електронними адресами сторін.
5. ЦІНА
5.1 Ціна ПОСТАЧАЛЬНИКА на запасні частини до пасажирських вагонів визначається торгами.
5.2 Загальна сума договору складає 3 360 000,00 (три мільйони триста шістдесят тисяч гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ 20% 560 000,00 грн. (п`ятсот шістдесят тисяч гривень 00 копійок).
5.3 Ціни в накладних і в рахунках-фактурах вказуються в національній валюті України.
5.4. Ціна цього Договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін.
6. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
6.1 ПОСТАЧАЛЬНИК передає у власність ПОКУПЦЮ товар, а ПОКУПЕЦЬ сплачує товар, визначений в кількості та за цінами, які зазначені у специфікації №1 (додаток №1), що додається до договору про закупівлю і є його невід`ємною частиною, на умовах поставки на склад ПОКУПЦЯ DDP (Інкотермс у редакції 2010 року).
6.2 Ціни на товар встановлюються в національній валюті України.
6.3. Розрахунок за поставлений товар здійснюється таким чином: 100% перерахуванням грошових коштів на поточний рахунок ПОСТАЧАЛЬНИКА.
6.4 ПОКУПЕЦЬ здійснює оплату поставленого товару після пред`явлення ПОСТАЧАЛЬНИКОМ рахунка-фактури на оплату товару протягом 30 банківських днів з дати поставки, але не раніше реєстрації податкової накладної. Оплата за кожну партію поставленого товару по даному Договору проводиться Покупцем при наявності податкової накладної, оформленої та зареєстрованої відповідно до вимог чинного законодавства України в Єдиному державному реєстрі податкових накладних. Датою поставки товару вважається дата підписання Сторонами акту приймання-передачі товару.
6.5 Усі платіжні документи за договором оформлюються з дотриманням законодавства. ПОСТАЧАЛЬНИК надсилає ПОКУПЦЕВІ рахунок протягом 3 (трьох) банківських днів з дня поставки товару
6.6 Сторони один раз на місяць складають акти звірок взаєморозрахунків.
6.7 Обсяги закупівель за цим договором можуть бути зменшені залежно від реального фінансування договору.
7. ПЕРЕДАЧА І ПРИЙМАННЯ ТОВАРУ
7.1 Прийом товару здійснюється ПОКУПЦЕМ на складі структурного підрозділу «Дніпровський Головний матеріально-технічний склад» регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця», 52520, Дніпропетровська обл., Синельниківський район, смт. Іларіонове, вул. Харківські 1а з вимогами Інструкції № П-6 від 15.06.1965 „О порядке приемки продукции производственпо-технического назначеная и товаров народного потребления по количеству" зі змінами та доповненнями та Інструкцією № П-7 від 25.04.1966 „ О порядке приемки продукции прошводственно-технического позначення и товаров народного потребленгія по качеству" зі змінами та доповненнями за наявності товарно-супровідних документів: товарно-транспортної накладної, рахунку-фактури, документів, які підтверджують якість товару, копії сертифікату(паспорту) якості виробника на товар. Також відповідно до пункту 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань Постачальник - платник податку - зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у встановлений цим Кодексом термін.»
7.2 ПОКУПЕЦЬ має право пред`явити ПОСТАЧАЛЬНИКУ претензії: по кількості - на підставі видаткової накладної та товарно-транспортної накладної, і по якості (протягом гарантійного терміну) - згідно з гарантією підприємства-виробника.
7.3 У випадку наявності претензій по кількості та якості, товар не підлягає використанню до взаємного врегулювання питань.
7.4 ПОСТАЧАЛЬНИК в погоджений термін, але не більше 20 календарних днів з моменту письмового повідомлення покупця, робить за свій рахунок заміну неякісного товару на якісний товар та такий, що відповідає умовам договору.
7.5 Підтвердженням про одержання товару ПОКУПЦЕМ є підписана видаткова накладна обома сторонами договору, акт приймання-передачі товару та товарно-транспортна накладна, оформлені належним чином.
8. ФОРС - МАЖОР
8.1 Жодна з сторін не несе відповідальності за повне або часткове невиконання будь-яких умов у разі настання таких обставин: повінь, пожежа, землетрус, катастрофа або інших, незалежних від сторін обставин, або ембарго, накладених державною владою на експорт або імпорт, якщо вони виникнуть після вступу даного договору в силу, прийняття нормативного акта, який унеможливлює виконання умов договору. Якщо будь-яка з вищевказаних обставин прямо вплине на своєчасність виконання умов, що передбачені даним договором, то вони будуть продовжені на період, рівний по тривалості цим обставинам.
8.2 Сторони у п`ятиденний термін повинні сповістити одна одну про початок вказаних обставин, що має бути підтверджено довідкою відповідного Уповноваженого органу.
9. ПРАВА ТА ОБОВ`ЯЗКИ СТОРІН
9.1 ПОКУПЕЦЬ зобов`язаний:
9.1.1 Своєчасно та в повному обсязі оплачувати вартість поставленого товару у відповідності до розділу 6 даного Договору.
9.1.2 Приймати поставлені товари згідно з актом приймання-передачі товару.
9.2 ПОКУПЕЦЬ має право:
9.2.1 Контролювати поставку товару у строки, встановлені цим Договором.
9.2.2 Повернути рахунок-фактуру ПОСТАЧАЛЬНИКУ без здійснення оплати в разі неналежного оформлення документів (відсутність підписів тощо)
9.3 ПОСТАЧАЛЬНИК зобов`язаний:
9.3.1 Забезпечити своєчасну поставку товару та в повному обсязі у відповідності до умов даного Договору.
9.3.2 Забезпечити поставку товару, якість якого відповідає умовам встановленим цим Договором.
9.3.3 Добросовісно виконувати обов`язки, що передбачені даним Договором.
9.3.4 У випадку поставки товару неналежної якості, замінити товар, з приводу якого отримано повідомлення у порядку та в строки, які визначено у п. 2.8 даного Договору.
9.3.5 При виявленні ПОКУПЦЕМ під час приймання недостачі товару, відправленого ПОСТАЧАЛЬНИКОМ, здійснити допоставку товару у розмірі недостачі в порядку та у строки, які визначено у п. 2.8 даного Договору.
9.4. ПОСТАЧАЛЬНИК має право:
9.4.1 Своєчасно та в повному обсязі отримати плату за поставлені товари.
9.4.2 На дострокову поставку товарів за письмовим погодженням ПОКУПЦЯ.
10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
10.1 За невиконання чи неналежне виконання зобов`язань за даним договором винна сторона несе відповідальність згідно з умовами цього договору.
10.2 ПОКУПЕЦЬ за даним договором несе таку відповідальність: сторони відповідно до частини другої статті 625 Цивільного кодексу України встановили, що розмір відповідальності ПОКУПЦЯ за прострочення виконання грошддого зобов`язання за цим договором становить 0,1 (нуль цілих одна десята) процента річних від простроченої суми грошових зобов`язань за цим договором .
10.3 ПОСТАЧАЛЬНИК за даним договором несе відповідальність:
- за несвоєчасну поставку товару, ПОСТАЧАЛЬНИК сплачує ПОКУПЦЮ пеню у розмірі 0,1% від суми непоставленого в строк товару за кожен день прострочення, а за прострочення понад 30 днів додатково сплачується штраф у розмірі семи відсотків від вказаної суми;
- за постачання товарів неналежної якості ПОСТАЧАЛЬНИК сплачує ПОКУПЦЮ штраф у розмірі 20% від вартості поставленого неякісного товару.
- за*прострочення строків заміни товару на якісний та такий, що відповідає умовам договору, погоджених відповідно до п 2.8, 7.4 Договору, ПОСТАЧАЛЬНИК сплачує ПОКУПЦЮ) пеню у розмірі 0,1% від вартості товару, що має бути замінений, за кожен день прострочення.
- за непоставку чи недопоставку товарів Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі 20% від суми договору.
10.4. У випадку, якщо органами державної фіскальної служби (шляхом складання повідомлення-рішення, акта перевірки, довідки, внесення коригувань в особовий рахунок Покупця як платника податків або іншим способом) та/або рішенням (ухвалою, постановою тощо) суду буде зменшено податковий кредит Покупця з ПДВ за податковими накладними Постачальника, зменшені витрати Покупця на вартість робіт, обладнання тощо, придбаних у Постачальника, донараховано Покупцю податки, збори, обов`язкові платежі, нараховані Покупцю штрафні санкції за порушення податкового законодавства, або судом буде прийнято рішення про стягнення в дохід держави отриманого за угодою, визнаною недійсною, і це буде пов`язано з:
відмовою ДФС від реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування;
анулюванням (скасуванням) державної реєстрації Постачальника;
або виключенням Постачальника з реєстру платників ПДВ (у тому числі анулюванням свідотства платника ПДВ);
або господарськими відносинами Постачальника та/або його контрагентів з підприємствами, які мають ознаки фіктивності, що зафіксовано в актах перевірки органів державної податкової служби або рішенням (ухвалою, постановою тощо) суду;
або неналежним чином веденням бухгалтерського та/або податкового обліку, несвоєчасним, неналежним чином, не в повному обсязі наданням у податкові органи необхідної податкової звітності;
або встановленням податковим органом або судом недійсності (у тому числі нікчемності) угоди, укладеної між Покупцем і Постачальником або Постачальником і його контрагентом;
або стягненням у дохід держави всього отриманого Покупцем за недійсним правочином, укладеним між Покупцем і Постачальником;
або будь-якими фактами, пов`язаними з порушенням Постачальником та або його контрагентами податкового законодавства,
Постачальник зобов`язується протягом 5 (п`яти) банківських днів з дати відправлення Покупцем відповідної вимоги Постачальнику за його місцезнаходженням (яке вказано в цьому Договорі) сплатити Покупцю грошові кошти в розмірі рівному сумі, на яку Покупцю зменшено податковий кредит по ПДВ, зменшено витрати, донараховані податки, збори, обов`язкові платежі, нараховані штрафні санкції, стягнуто в дохід держави одержане за угодою, визнаною недійсною (далі - Виплата).
У разі наявності заборгованості Покупця перед Постачальником та невиконання Постачальником у зазначений вище строк своїх зобов`язань по Виплаті, розмір Виплати зараховується в платежі, що підлягають оплаті Покупцем Постачальнику за договором (з обов`язковим письмовим повідомленням Постачальника за його місцезнаходженням, зазначеним у цьому Договорі).
10.5 Якщо Постачальник не зареєстрував, неправильно або несвоєчасно зареєстрував податкову/і накладну/і в Єдиному державному реєстрі податкових накладних чи вчинив інші дії/бездіяльність, в результаті чого Покупець втратив право на податковий кредит, Постачальник зобов`язаний сплатити Покупцю штраф у розмірі 20% від суми операції/й по якій/яким не зареєстровано, неправильно або несвоєчасно зареєстровано податкову/і накладну/і в Єдиному державному реєстрі податкових накладних.
10.6 Сплата штрафних санкцій не звільняє сторони від виконання взятих на себе
зобов`язань.
11. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
11.1 Усі спори та розбіжності, які виникають між сторонами за цим договором або у зв`язку з ним, вирішуються шляхом переговорів.
11.2 Усі спори між сторонами, по яких не було досягнуто згоди, вирішуються в порядку, передбаченому чинним законодавством України, в Господарському суді за місцезнаходженням відповідача.
12. ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ
12.1 Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом.
12.2. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:
1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків
замовника;
2) зміни ціни за одиницю товару не більш як на 10 відсотків у разі коливання ціни
такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми,
визначеної в договорі;
3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе
до збільшення суми, визначеної у договорі;
4) продовження строку дії договору та виконання зобов`язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених
3)об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі форс-мажорних обставин, затримки фінансування витрат замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договорі;
5) узгодженої ціни в бік зниження (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів;
6) зміни ціни у зв`язку зі зміною ставок податків і зборів пропорційно до зміни таких ставок;
7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;
8) зміни умов у зв`язку із застосуванням вимог п. 12.3 цього Розділу.
12.3. Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної у договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.
13. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ
13.1 У разі виявлення не конкурентоспроможності цін на товар, невиконання пункту 4.1. даного договору, ПОКУПЕЦЬ має право розірвати даний договір у порядку, передбаченому чинним законодавством.
13.2 Всі зміни, доповнення та додатки до даного договору мають юридичну силу, якщо вони підписані уповноваженими представниками сторін у письмовій формі.
13.3 У випадках, не передбачених цим договором, відносини сторін регулюються "Положением о поставках продукции производственно-технического назначения", затвердженим постановою РМ СРСР від 25.07.1988 №888, Законом України від 15.01.2015 №124-VIII "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", чинним законодавством
України.
13.4 Всі письмові доповнення до договору є його невід`ємною частиною.
13.5 Цей договір укладено українською мовою в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із сторін договору
13.6 Сторони погодилися, що будь-які матеріали, інформація та відомості, які стосуються договору, є конфіденційними і не можуть передаватися третім особам без попередньої письмової згоди іншої сторони договору, крім випадків, коли таке передавання пов`язане з одержанням офіційних дозволів, документів для виконання договору або сплати податків, інших обов`язкових платежів, а також у випадках, передбачених чинним законодавством, яке регулює зобов`язання сторін договору
13.7 Жодна зі сторін не має права передавати свої права та обов`язки за договором
третій стороні без письмової згоди іншої сторони.
14. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ
14.1 Термін дії договору - з моменту його підписання сторонами і до ____року.
15. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН ПОСТАЧАЛЬНИК: Товариство з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ`ЄДНЕННЯ «РІСТ», 70002, м. Вільнянськ, Запорізька обл., вулиця Софіївська, буд. 5, поточний рахунок IBAN: НОМЕР_1 у AT «ПУМБ», 04070, Україна, м. Київ, вул. Андріївська, 6.4, МФО 334851, код ЄДРПОУ 42499898, ШН 424998908302 .
ПОКУПЕЦЬ: Акціонерне товариство «Українська залізниця» 03680, м. Київ, вул.Єжи Гедройця, буд. 5, код ЄДРПОУ 40075815. Регіональна філія «Придніпровська залізниця» AT «Укрзалізниця», 49038, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд.108, код ЄДРПОУ 40081237.
Одержувач: Структурний підрозділ «Дніпровський Головний матеріально-технічний склад» регіональної філії «Придніпровська залізниця», 52520, Дніпропетровська обл., Синельниківський район, смт. Іларіонове, вул. Харківська 1а, ШН 400758126555, код ЄДРПОУ 40081237, числовий номер структурного підрозділу 327.
Платник: Регіональна філія «Придніпровська залізниця», код ЄДРПОУ 40081237, р/р НОМЕР_2 у Дніпропетровському обласному управлінні AT «Ощадбанк», IBAN:UA653054820000026007351527468, МФО 305482.
Адреса банку: 49044, м. Дніпро, пр. Гагаріна, буд. 115, МФО банку 305482, ЄДРПОУ банку 09305480.
Адреса ПАТ «Державний ощадний банк України»: м. Київ, вул. Госпітальна, 12г, код ЄДРПОУ 09305480.
ПОСТАЧАЛЬНИК
ПОКУПЕЦЬ
ПосадаПрізвищеПідписНЗБ НЗТ НЮ ЦБ НФ НФ дог нюд нвя нх
НХЗЧ Виконавець Додаток № 1 до договору
від____р.
№
СПЕЦИФІКАЦІЯ №1
Код ДК 021:2015 Обліковий номерНайменування товаруТехнічні умовиОдин. виміруКільк.Ціна (грн.)Сума (грн.)34630000-27311809Вікно широке з кватиркою 1021.401.100 ТУ У 35.2-25221038-005:2008ЦГГ25011 200,002 800 000,00 Всього:2 800 000,00 ПДВ 20%560 000,00 Разом:3 360 000,00Загальна сума поставки складає 3 360 000,00 (три мільйони триста шістдесят тисяч гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ 20% 560 000,00 грн. (п`ятсот шістдесят тисяч гривень 00 копійок).
Умови поставки: товар постачається на склад ПОКУПЦЯ на умовах DDP (згідно Інкотермс 2010). Постачання здійснюється у_кварталі____року.
Умови розрахунків: ПОКУПЕЦЬ здійснює оплату поставленого товару протягом 30 банківських днів з дати поставки, але не раніш реєстраії податкової накладної.
Підтвердженням про одержання товару ПОКУПЦЕМ є підписана видаткова накладна обома сторонами договору, акт приймання-передачі товару та товарно-транспортна накладна, оформлені належним чином
ПОСТАЧАЛЬНИК ПОКУПЕЦЬ.
ПосадаПрізвищеПідписнвя нх нхзч Виконавець
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Акціонерного товариства "Українська залізниця" (03680, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, 5, ідентифікаційний код 40075815) в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" (49602, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 108, ідентифікаційний код ВП 40081237) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання Ріст" (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, вул. Софіївська, 5, ідентифікаційний код 42499898) витрати по сплаті судового збору у розмірі 4204,00 грн., про що видати наказ.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.
Повне рішення складено 14.04.2020
Суддя І.В. Мілєва